Agentul de securitate al muzeului de artă Descrierea postului: salariu, abilități și altele

Un agent de securitate al muzeului de artă ajută la asigurarea unui mediu sigur pentru angajații și vizitatorii muzeului și la protejarea artelor plastice și a echipamentului prin protejarea muzeu de toate tipurile de amenințări precum furt, incendiu sau orice alt tip de pericol.

Pe lângă protejarea artei prin plimbarea prin galerii, un agent de securitate al muzeului de artă interacționează cu vizitatorii răspunzând întrebări, reunirea copiilor rătăciți cu îngrijitorii lor și asigurarea faptului că vizitatorii nu se apropie, nu ating sau fotografiază opera de artă.

Chiar dacă nu este necesară cunoștințele artistice, muzeu gardienii sunt adesea întrebați despre opera de artă la vedere, motiv pentru care această poziție este adesea ocupată de artiști. Câțiva artiști celebri care au lucrat ca gardieni ai muzeului includ Dan Flavin, Sol LeWitt, Robert Mangold, Robert Ryman și Fred Wilson.

Îndatoririle și responsabilitățile paznicului muzeului de artă

Un agent de securitate al muzeului de artă se ocupă de o varietate de sarcini și responsabilități, cum ar fi următoarele:

  • Supravegherea vizitatorilor, personalului și bunurilor și echipamentelor muzeului.
  • Tururile continue ale incintelor muzeului pot include patrularea în aer liber pe vreme nefavorabilă
  • Dirijarea și informarea vizitatorilor, deci trebuie să poată interacționa bine cu ceilalți, deoarece este o poziție orientată spre servicii pentru consumatori
  • Monitorizarea sistemelor de supraveghere precum sistemul CCTV
  • Dirijarea traficului și orientarea către vizitatori
  • Ajutând copiii pierduți
  • Asigurarea controlului mulțimilor și a securității pentru toate evenimentele majore ale muzeului

Un gardian trebuie să fie capabil să gestioneze cu experiență situațiile de urgență și să raporteze orice condiții periculoase sau nereguli personalului corespunzător. Pot fi necesare lucrări ușoare de computer de birou, cum ar fi trimiterea prin e-mail și scrierea de rapoarte.

Salariul agentului de securitate al Muzeului de Artă

Salariul unui agent de securitate al muzeului de artă variază în funcție de nivelul de experiență, educație, certificări și alți factori. Următoarele informații sunt pentru paznici:

  • Salariul mediu anual: 32.680 USD (15,71 USD/oră)
  • Primul salariu anual de 10%: peste 55.520 USD (26,69 USD/oră)
  • Salariul anual de minim 10%: mai puțin de 23.020 USD (11,07 USD/oră)

Sursa: U.S. Bureau of Labor Statistics, 2018

Un agent de securitate al muzeului de artă nu trebuie să aibă o diplomă de patru ani, dar poate fi obligat să aibă anumite certificări.

  • Educaţie: O diplomă de facultate nu este necesară pentru a fi paznic al muzeului de artă, ci o diplomă de liceu sau Este necesară GED sau experiență de muncă legată de locul de muncă, cu adăugarea mai multor certificări (enumerate de mai jos).
  • Certificari: Un gardian trebuie să fie instruit și certificat în prim-ajutor, CPR și AED. În SUA, obținerea certificatului Cleet poate fi o condiție prealabilă pentru angajare. Fiecare stat va avea cerințe diferite. De exemplu, în New York, un gardian ar trebui să fie un ofițer de protecție certificat (CPO) și să dețină un stat New York Licență de paznic, o certificare de paznic pentru locurile de adunare publică (F-03) și supravegherea incendiului Alarme (S95).

Abilități și competențe ale agentului de securitate al Muzeului de Artă

  • Un agent de securitate al muzeului de artă are nevoie de abilități excelente de relații publice, deoarece postul necesită o interacțiune constantă cu vizitatorii, personalul muzeului și alții.
  • Un gardian trebuie să fie în formă fizică, cu reflexe puternice și capabil să se cațere, să se aplece, să se târască, să se întindă și să stea ore în șir. Un gardian trebuie să aibă auz, vedere și miros excelent pentru a fi conștient de mediul înconjurător. În plus, un gardian trebuie să ridice, să transporte și să opereze un stingător de 50 de lire.
  • Un gardian trebuie să fie competent în utilizarea unui radio cu două căi și să aibă un permis de conducere valabil.
  • Un gardian are nevoie, de asemenea, de bune abilități scrise și verbale, deoarece redactarea rapoartelor și vorbirea cu vizitatorii reprezintă o mare parte a muncii. Rapoartele scrise documentează orice observații sau evenimente neobișnuite și monitorizarea zilnică a activităților de supraveghere.

Potrivit Biroului pentru Muncă și Statistică din SUA, se preconizează că angajarea generală a personalului muzeului va crește cu 13% până în 2026, mai rapid decât media pentru toate ocupațiile, care este de 7%. Cu toate acestea, această statistică include curatori de muzee, arhiviști și alte posturi de muncă. Creșterea pentru paznicii muzeului de artă ar putea să nu fie la fel de mare ca în cazul altor membri ai muzeului.

Biroul nu postează statistici specifice pentru locurile de muncă de pază la muzeul de artă, dar locurile de muncă disponibile ar fi doar o mică parte din această sumă.

Gărzile de securitate ale muzeului de artă lucrează în cadrul muzeului, deși aceștia pot fi, de asemenea, responsabili pentru patrularea terenurilor exterioare ale proprietății.

Agentii de pază lucrează adesea în ture rotative de 8 ore, iar orele de noapte și de weekend sunt obișnuite. Un agent de securitate al muzeului de artă lucrează în weekend, sărbători și pentru evenimente și vernisaje speciale ale muzeului.

Cum să obțineți postul

PREGĂTIȚI UN CV

Verificați online un șablon de utilizat pentru formatul CV-ului dvs. Adaugă experiența ta și evidențiază experiența și activitățile care sunt relevante pentru locul de muncă de agent de securitate într-un muzeu de artă.

Uită-te la resursele de căutare de locuri de muncă, cum ar fi Indeed.com, Monster.com, și Glassdoor.com pentru posturile disponibile. De asemenea, puteți vizita site-urile web ale muzeelor ​​de artă individuale pentru a căuta locuri de muncă disponibile.

Persoanele interesate de o carieră de paznic al muzeului de artă iau în considerare și următoarele căi de carieră, listate cu salariile lor medii anuale:

  • Ofițer de corecție sau executor judecătoresc: $44,400
  • Pompier: $49,620
  • Poliție sau detectiv: $63,380

Programul 9A Înrolare de antrenament al armatei SUA

Programul de înrolare pentru pregătirea armatei SUA Programul de înscriere 9A este disponibil pentru solicitanții calificați pentru serviciul non-anterior (NPS), serviciul anterior (PS) și Glosar. Solicitanții trebuie să se înscrie pentru termenu...

Citeste mai mult

Descrierea postului de server de restaurant

Cunoscuți odată ca ospătari și chelnerițe, serverele de restaurant joacă un rol esențial în orice restaurant. În timp ce o slujbă de server de restaurant presupune preluarea comenzilor și livrarea alimentelor, serverele de astăzi sunt reprezentan...

Citeste mai mult

FDA și produse organice

U.S. Food and Drug Administration (FDA) este adesea asociată cu diverse produse ecologice, dar nu este o organizație ecologică. FDA este responsabilă pentru protejarea sănătății publice. Aceștia încearcă să asigure și să reglementeze siguranța, e...