Specialist în îngrijirea animalelor Carieră militară 68T

Specialiștii în îngrijirea animalelor (68T) sunt soldați ai Armatei SUA care lucrează în domeniul sănătății animale. Acești profesioniști din domeniul sănătății ajută cu îngrijirea de bază și tratamentul veterinar pentru animalele guvernamentale.

Atribuțiile

Specialiștii în îngrijirea animalelor (68T) sunt soldați ai armatei americane care oferă îngrijire animalelor deținute de guvern, cum ar fi câini, cai, mamifere marine și o varietate de animale de cercetare de laborator. De asemenea, lucrează pentru a minimiza apariția bolilor în populațiile de animale care sunt responsabil pentru asigurarea faptului că animalele bolnave sunt puse în carantină și că animalele sănătoase sunt în mod corespunzător vaccinat.

Atribuțiile unui specialist în îngrijirea animalelor se potrivesc de obicei îndeaproape cu cele ale tehnicienilor veterinari civili. Responsabilitățile tipice includ asistența medici veterinari cu intervenții chirurgicale, oferind tratament de urgență și gestionarea leziunilor traumatice, ajutând la imobilizarea animalelor în siguranță, administrând medicamente și fluide, efectuarea de radiografii, curățarea și sterilizarea echipamentului, prelevarea de probe de fluide corporale, actualizarea dosarelor pacientului și rularea teste de laborator.

Persoanele care lucrează într-un mediu de laborator pot fi responsabile pentru sarcini suplimentare, cum ar fi monitorizarea comportamentului animalelor, aportul alimentar sau calități fiziologice, cum ar fi creșterea sau creșterea în greutate. De asemenea, aceștia pot fi responsabili pentru colectarea datelor, compilarea și analiza rezultatelor, redactarea rapoartelor și supravegherea oricărei îngrijiri de specialitate necesare pentru finalizarea cu succes a unui experiment.

Opțiuni de carieră

Specialiștii în îngrijirea animalelor pot lucra fie într-o clinică veterinară, fie într-un laborator de cercetare în timp ce sunt în armată. În timp ce aceste zone sunt de obicei situate pe o bază militară, este, de asemenea, posibil ca specialiștii în îngrijirea animalelor să lucreze într-o unitate mobilă pe teren atunci când este necesar.

Cei care urmează această carieră în timp ce sunt în armată pot continua să devină atestați ca tehnician veterinar sau tehnician de animale de laborator atunci când părăsesc armata. Abilitățile dobândite ca specialist în îngrijirea animalelor sunt ușor transferabile într-o mare varietate de cariere ale animalelor, în special cele legate de domeniul sănătății animale.

Specialiștii în îngrijirea animalelor se pot califica și pentru finanțare pentru educație specială din programele armatei dacă decid să urmeze o diplomă după ce au servit în armată.

Educatie si antrenament

Tehnicienii de îngrijire a animalelor trebuie să finalizeze 10 săptămâni de pregătire de bază de luptă și 11 săptămâni de pregătire avansată în îngrijirea animalelor. Ei trebuie să aibă, de asemenea, un punctaj de testare a bateriei de aptitudini profesionale ale serviciilor armate (ASVAB) de 91 (cu un 15 la tehnică calificată).

Persoanele care au experiență anterioară de muncă ca tehnicieni veterinari sau care au finalizat cursurile în domenii precum știința animalelor, zoologia sau biologia vor fi deosebit de potrivite această poziție. O bună cunoaștere a comportamentului și îngrijirii animalelor va fi, de asemenea, valoroasă pentru candidații care caută o poziție în acest domeniu.

Salariu

Pachetul de compensare al Armatei include o combinație de salariu de bază, locuințe, asigurări medicale, alocații de hrană, concedii plătite, scutiri fiscale speciale și multe altele. Grilele de salarizare de bază sunt disponibile pe site-urile web de recrutare militară din SUA și prin birourile de recrutare. Salariul plătit specialiştilor în îngrijirea animalelor este considerat a fi comparabil cu cel plătit celor lucrează în roluri civile conexe, cum ar fi tehnicieni veterinari, tehnicieni de laborator sau îngrijirea animalelor non-ferme muncitorii.

Salariul mediu pentru tehnicienii veterinari, o cale de carieră similară, a fost de aproximativ 29.710 USD pe an, conform studiului privind salariile Biroului de Statistică a Muncii (BLS) din 2010. Câștigurile raportate în sondajul privind salariile BLS au variat de la mai puțin de 20.500 USD pe an (9,85 USD pe oră) pentru partea de jos zece la sută dintre tehnicieni la mai mult de 44.030 USD pe an (21,17 USD pe oră) pentru primii zece procente dintre tehnicieni.

Salariul mediu pentru tehnicienii de animale de laborator, o altă cale de carieră similară, a fost de aproximativ 22.040 USD pe an, conform studiului de salariu al Biroului de Statistică a Muncii din 2010. Câștigurile pentru această poziție au variat de la mai puțin de 16.490 USD pe an pentru cei zece procente de jos din tehnicieni la mai mult de 33.780 USD pe an pentru primii zece procente dintre tehnicieni.

Perspectivă de carieră

Într-o publicație din 2012, Biroul de Statistică a Muncii a estimat că posturile de tehnician veterinar ar crește cu o rată foarte puternică de 52% în deceniul 2010 până în 2020. Se așteaptă, de asemenea, că posturile de îngrijire a animalelor din afara fermei vor prezenta o rată de creștere puternică, de aproximativ 24% în aceeași perioadă, mult mai rapid decât media pentru toate carierele.

Se așteaptă ca industria sănătății animale să continue să prezinte o creștere rapidă în viitorul apropiat, iar perspectivele ar trebui să fie bune pentru cei care au abilitățile și pregătirea pentru a desfășura acest tip de muncă.

Deși există un interes puternic pentru acest tip de poziție în cadrul armatei, perspectivele ar trebui să fie bune pentru cei care au deja experiență în îngrijirea sănătății animale înainte de a intra în serviciu.

Reciclarea în Antrenamentul de bază al Forțelor Aeriene

Reciclarea are un sens complet diferit în Antrenamentul de bază al Forțelor Aeriene. Nu se referă la separarea sticlelor și cutiilor de gunoi. Înseamnă să fii trimis înapoi pentru a repeta o parte anterioară a antrenamentului tău de bază. S-ar pu...

Citeste mai mult

Ce este volumul brut de marfă (GMV)?

Volumul brut de marfă (GMV) este o altă modalitate prin care puteți calcula venitul brut care se referă la volumul total în dolari al vânzărilor într-o anumită perioadă de timp pe site-uri de comerț electronic, cum ar fi eBay. Această cifră, care...

Rezervă și sistemul de plată pentru pensionare al Gărzii Naționale

Indiferent dacă ai terminat mai puțin de 20 de ani în armata activă sau îți începi și îți închei cariera în Rezerve sau Național Garda, procesul de pensionare este puțin diferit față de serviciul activ care se califică în termen de 20 de ani de n...