Descrierea postului de avocat pentru animale: salariu, abilități și altele

Animal avocati sunt implicați în cazuri legale și dispute legate de cazuri de cruzime împotriva animalelor, produse alimentare contaminate pentru animale de companie, malpraxis veterinar, custodia animalelor de companie și alte preocupări legale legate de animale. Ei reprezintă adesea organizații pentru drepturile animalelor, medici veterinari, proprietari de animale de companie sau oricine într-o dispută legală care implică animale.

Îndatoririle și responsabilitățile avocatului animalelor

Acest loc de muncă necesită, în general, capacitatea de a efectua următoarele lucrări:

  • Efectuați cercetări.
  • Analizați întrebările juridice relevante.
  • Rămâneți la curent cu problemele legate de drepturile animalelor.
  • Interpretați legile și hotărârile anterioare.
  • Consiliază clienții.
  • Prezentați faptele verbal și în scris.
  • Pregătiți documente legale.
  • Dosar acte juridice.

Avocații animalelor sunt preocupați de definirea protecției legale pentru animale. Avocații pentru animale pot fi angajați de clienți individuali sau de organizații pentru protecția animalelor. Cazurile pentru avocații animalelor pot include malpraxis veterinar, decese din culpă, legislație privind bunăstarea animalelor, procese împotriva companiilor care se angajează în neglijență sau cruzime față de animalele aflate în îngrijirea lor, cazuri de apărare prin mușcături de câine, dispute între proprietar și chiriaș, discriminare, dispute de cumpărare, planificare imobiliară și probleme.

Avocații animalelor au multe îndatoriri. În funcție de domeniul lor de practică, aceștia pot cerceta cazuri, pot consilia clienții, pot pregăti și revizui legislația documente, depune procese de acțiune colectivă, argumentează cazuri în instanță, efectuează declarații și creează animale de companie trusturi.

Profesioniștii în dreptul animalelor pot publica reviste de studii de caz dedicate studiului dreptului animalelor. Astfel de publicații includ Animal Law Review, Journal of Animal Law, Journal of Animal Law and Ethics și Stanford Journal of Animal Law and Policy.

Salariu Avocat Animal

Biroul de Statistică al Muncii din SUA nu urmărește salariile în mod special pentru avocații animalelor, ci Fondul de Apărare Legală a Animalelor (ALDF) raportează că avocații care încep ca avocați pentru animale ar trebui să se aștepte să câștige aproximativ 50.000 USD anual. Numerele de mai jos sunt pentru toți avocații.

  • Salariul mediu anual: 120.910 USD (58,13 USD/oră)
  • Primul salariu anual de 10%.: 208.000 USD (100,00 USD/oră)
  • Salariul anual de jos de 10%.: 58.220 USD (27,99 USD/oră)

Sursă:Biroul de Statistică a Muncii din SUA, 2018.

Avocații finalizează de obicei o diplomă de licență de patru ani pentru a se pregăti Școala de Drept. Studenții pot alege dintr-o mare varietate de specializări de licență, dar alegerile populare includ adesea guvernarea, comunicațiile și alte domenii conexe. Facultatea de drept cere studenților să finalizeze încă trei ani de studii riguroase. La absolvire, studenții la drept vor fi obținut o diplomă de doctor în drept (J.D.).

  • Educaţie: Lewis & Clark Law School din Portland, Oregon, a stabilit primul complet program de specialitate în dreptul animalelor. Școala găzduiește o conferință anuală importantă privind dreptul animalelor și publică reviste de drept animal. Cursurile de dreptul animalelor sunt predate acum la majoritatea școlilor de drept majore, inclusiv Harvard, Stanford, Northwestern, Duke, Georgetown, NYU și UCLA.
  • Certificare: După ce au absolvit șapte ani de educație formală, avocații trebuie să promoveze examenul de barou pentru a fi eligibili să profeseze în statul lor. Majoritatea statelor cer avocaților să completeze cerințele de formare continuă pentru a-și păstra licențele legale în stare bună.
  • Instruire: ALDF are peste 160 de capitole studențești care oferă studenților membri oportunitatea de a lua posturi de funcţionar fie cu ALDF, Centrul de Studii în Dreptul Animalelor, fie cu avocații animalelor în practică privată. Stagiile sunt o modalitate excelentă pentru viitorii avocați de a câștiga experiență practică în domeniu. ALDF oferă, de asemenea, o varietate de granturi pentru proiecte, burse, și alte forme de sprijin pentru studenții la drept care doresc să urmeze o carieră în domeniul dreptului animalelor.

Abilități și competențe ale avocatului animalelor

Pe lângă cunoștințele și experiența necesare pentru a obține o diplomă în drept și pentru a promova examenul de barou, există mai multe abilități care îi pot ajuta pe avocați să fie eficienți la locul de muncă.

  • Abilități de cercetare: Majoritatea cazurilor juridice implică cercetări ample în cazurile precedente relevante. Avocații trebuie să lucreze cu sârguință pentru a găsi hotărârile și opiniile anterioare care sprijină cel mai bine cazurile clienților lor.
  • Abilitati analitice: Fiecare caz este diferit cu factori unici pe care avocații trebuie să-i poată pondere împotriva legii și a cazurilor precedente.
  • Abilitățile oamenilor: A fi avocat presupune tratarea directă cu clienții, negocierea cu alți avocați și, uneori, argumentarea în fața judecătorilor și a juriilor. Este important ca avocații să aibă legea de partea lor, dar abilitățile oamenilor buni îi pot face pe alții să le pese de ce ar putea fi important.
  • Empatie: Reprezentarea drepturilor animalelor necesită îngrijire și preocupare autentică pentru bunăstarea animalelor în societate.

Se estimează că oportunitățile de angajare pentru toți avocații vor crește cu aproximativ 8% pentru deceniul care se încheie în 2026, potrivit Biroul de Statistică a Muncii din SUA. Aceasta este puțin mai bună decât cea de 7% estimată pentru toate ocupațiile. Există frecvent o concurență considerabilă pentru locuri de muncă în domeniu, cu peste 1,3 milioane avocați care practică în mod activ dreptul în S.U.A., conform Asociației Baroului American, începând cu data de decembrie 2017. Mai mulți absolvenți de drept trec baroul și se înscriu în rânduri în fiecare an, crescând această competiție.

Avocații pentru animale pot lucra pentru o varietate de clienți, inclusiv grupuri de protecție a animalelor, organizații de conservare, furnizori de servicii pentru animale de companie sau persoane private. Majoritatea covârșitoare a avocaților în domeniul animalelor lucrează în cabinetul privat, deși unii sunt angajați cu normă întreagă de organizațiile de protecție socială.

Avocații urmează de obicei programul obișnuit de lucru, dar este, de asemenea, obișnuit ca ei să lucreze mai mult de 40 de ore pe săptămână. Postul implică adesea cercetări și documente ample, pe lângă întâlnirea cu clienții sau participarea la procedurile judiciare.

Cum să obțineți postul

Cercetați oportunități direct cu organizații precum ALDF, Mila pentru animale, cel Societate umana, și Oameni pentru tratamentul etic al animalelor (PETA).

INTERVIU

Fiți pregătiți pentru tipurile de întrebări întrebat în timpul interviurilor de angajare.

A FI IMPLICAT

A fi activ în organizațiile pentru drepturile animalelor poate fi o sursă de oportunități de muncă.

Persoanele interesate să fie avocat de animale ar putea lua în considerare, de asemenea, una dintre următoarele căi de carieră, listate cu salariile anuale medii:

  • Paralegal: $50,940
  • Arbitru: $62,270
  • Lucrător în îngrijirea animalelor sau în serviciu: $29,290

Cât va costa un avocat fiscal pentru afacerea dvs. mică?

Urmărirea îndeaproape a cheltuielilor, cum ar fi plata costurilor unui avocat pentru afaceri mici atunci când aveți nevoie de un avocat fiscal pentru afaceri, este o considerație majoră atunci când dețineți o afacere. Dacă ești la fel ca mulți al...

Considerații de siguranță pentru stivuitor și centură de siguranță

Concurentul, un operator de stivuitoare cu experiență, a executat perfect cursul la un miting cu stivuitoare. Era atât de entuziasmat, însă, încât la sfârșitul alergării a sărit de pe mașină, fără să aibă grijă să descalece în trei puncte. Drept ...

Opțiuni de reparații la suprafață pentru podele și subplanșe din beton

Podele din beton și pardoseli poate fi reparat folosind una dintre cele trei metode comune. Toate acestea implică acoperirea plăcii de beton existentă cu o nouă acoperire de beton sau o acoperire asemănătoare betonului și finisarea noului strat d...