Descrierea postului de plimbător de câini: salariu, abilități și altele

Plimbători de câini vizitează casele clienților lor pentru a scoate câinii pentru exerciții zilnice. Munca poate fi potrivită pentru cei care doresc zile de lucru independente, care încep de la sine și iubesc animalele.

Îndatoriri și responsabilități pentru plimbătorul de câini

Postul necesită, în general, capacitatea de a îndeplini următoarele sarcini:

  • Oferiți exerciții pentru câinii clienților (de obicei, în trepte de jumătate de oră sau de o oră).
  • Ridicați și aruncați excrementele de câine în timpul plimbărilor.
  • Verificați hrana și alimentarea cu apă a câinilor pentru a vă asigura că nevoile de bază sunt îndeplinite după plimbări.
  • Anunțați proprietarii și urmăriți veterinar atenție pentru orice câine care se îmbolnăvește sau se rănește sub supravegherea lor.

Plimbătorii de câini sunt responsabili pentru siguranța câinilor clienților lor în timpul plimbărilor. Din această cauză, de obicei își pun clienții să completeze un document care listează informațiile lor de contact, contactul veterinarului lor informații și alte informații importante despre câine, cum ar fi vârsta, rasa, greutatea, condițiile medicale și curentul medicamentele.

Unii plimbători de câini lucrează singuri, în timp ce alții angajează plimbători suplimentari pentru a lucra ca parte a afacerii lor. Acest lucru permite afacerii de plimbare cu câini să deservească un număr mai mare de clienți și să își extindă potențial zona de servicii. Unii plimbători de câini aleg, de asemenea, să ofere servicii suplimentare, cum ar fi așezarea animalelor de companie și îngrijirea.

Plimbătorii de câini au și opțiunea de a lucra prin companii precum Uita-te! sau Rover, care leagă plimbătorii de câini cu cei care au nevoie de plimbări pentru o parte din câștigurile lor.

Salariu de plimbător de câini

Suma de bani pe care o câștigă un plimbător de câini va varia în funcție de numărul de clienți deserviți în fiecare zi, de numărul de câinii au plimbat în fiecare locație, lungimea plimbării dorite de client și rata standard de plată în acest specific zonă.

Majoritatea plimbătorilor de câini percep o taxă care variază de la 10 USD la 20 USD pe plimbare. Plimbările private au, de obicei, un preț mai aproape de partea superioară a acelei game; plimbările de grup cu mai mulți câini din același bloc de apartamente pot avea un preț mai accesibil la un tarif de grup.

Biroul de Statistică a Muncii din SUA (BLS) oferă informații despre câștiguri pentru lucrătorii de îngrijire a animalelor și de servicii, care includ plimbătorii de câini:

  • Salariul mediu anual: $29,290
  • Primul salariu anual de 10%.: $55,760
  • Salariul anual de jos de 10%.: $20,270

Sursă: Biroul de Statistică a Muncii din SUA, 2018.

Persoanele care desfășoară activități independente și întreprinderile mici vor suporta cheltuieli normale de afaceri, care pot include publicitate, cărți de vizită, spațiu de birou, telefon și echipamente informatice.

Majoritatea plimbătorilor de câini sunt proprietari de câini de lungă durată. Este, de asemenea, un mare plus dacă un plimbător de câini poate face referire la munca anterioară într-un domeniu al sănătății animale, cum ar fi angajarea ca tehnician veterinar sau asistent veterinar. Proprietarii sunt mai confortabili să-și lase animalele în grija celor cu un fel de pregătire veterinară.

  • Educaţie: Nu este necesară nicio educație formală sau certificare pentru a fi plimbător de câini.
  • Experienţă: Experienta de lucru cu caini este necesara pentru acest job. Un plimbător de câini trebuie să fie foarte familiarizat cu comportamentul canin, îngrijirea de bază și primul ajutor.
  • Antrenamente și teste: Unele companii sau servicii de plimbare a câinilor solicită ca plimbătorii lor să treacă teste scrise și în persoană să demonstreze că candidații au cunoștințele și aptitudinile de a plimba câinii și de a face față diferitelor situații care apărea. Alții pot necesita o perioadă scurtă de pregătire.

Abilități și competențe de plimbător de câini

Pentru a avea succes în acest rol, veți avea nevoie, în general, de următoarele abilități și calități:

  • Compasiune:Trebuie să tratezi întotdeauna câinii pe care îi plimbești cu grijă, bunătate și respect.
  • Răbdare: Aceasta este cheia pentru a lucra cu animale, mai ales atunci când vă familiarizați pentru prima dată.
  • Abilități de serviciu clienți:Trebuie să-ți păstrezi clienții mulțumiți dacă vrei să te rezerve pentru plimbări recurente.
  • Fiabilitate: Clienții trebuie să poată conta pe tine pentru a te prezenta la timp la plimbări.
  • Forța fizică și rezistența: Trebuie să fiți capabil să manevrezi câini mai mari dacă este necesar și să păstrați controlul asupra lesei dacă un câine trage. De asemenea, trebuie să fiți în stare să fiți în picioare și să mergeți cel puțin 30 de minute la un moment dat.

The Biroul de Statistică a Muncii din SUA proiectează că ocuparea forței de muncă în domeniul îngrijirii animalelor și lucrătorilor de servicii va crește cu 22% până în 2026, ceea ce este mult mai rapid decât creșterea generală a ocupării forței de muncă de 7% pentru toate ocupațiile din țară.

Plimbătorii de câini își fac cea mai mare parte a muncii afară și trebuie să fie pregătiți să facă față oricărei condiții meteorologice. De asemenea, își petrec cea mai mare parte a timpului lucrând pe picioare. Plimbătorii de câini trebuie să fie dispuși să ridice și să arunce excrementele de câine în timpul plimbărilor.

Plimbătorii de câini pot alege, de obicei, să lucreze fie cu normă întreagă, fie pe bază de jumătate de normă. Este posibil ca aceștia să fie nevoiți să lucreze în timpul serii, în weekend și în sărbători.

Cum să obțineți postul

ÎNCEPE PE PROPRIU TĂU

Dacă vrei să lucrezi pentru tine, învață cum să începi a afacere profesionistă de plimbări de câini.

ÎNCEPE CU UN SERVICIU

Dacă vă faceți griji să obțineți clienți atunci când începeți, aplicați pentru a lucra cu un serviciu precum Rover sau Wag! care te conectează cu potențiali clienți.

ALĂTURĂ-TE UNUI GRUP PROFESIONAL

Există mai multe grupuri profesionale dedicate plimbării câinilor, inclusiv Asociatia Internationala a Profesionistilor Canini si Asociația Națională a Animalelor de companie profesioniste.

Persoanele care sunt interesate să devină plimbători de câini pot lua în considerare și alte cariere cu aceste salarii medii:

  • Asistent veterinar: $27,540
  • Tehnolog veterinar: $34,420
  • Muncitor agricol: $24,620

Ce să luați în considerare atunci când alegeți o dată de lansare a înregistrării

Când vine vorba de alegerea unei date de lansare pentru albumul tău, momentul este totul. Data de lansare greșită vă poate condamna albumul la o viață întreagă de obscuritate sau cel puțin vă poate forța să faceți una dintre acele „relansări” în ...

Citeste mai mult

Depășirea descalificarilor de verificare a antecedentelor

Nu pe toți îi interesează locuri de muncă în justiție penală și criminologie are ceea ce este necesar pentru a fi angajat. Procesul lung de angajare, pericolele inerente asociate cu multe cariere disponibile și rigorile fizice care vin cu locuril...

Citeste mai mult

Exemplu de scrisoare de cerere de mărturie a clientului

Mărturiile pot fi un instrument puternic pentru a convinge clienții potențiali că poți oferi ceea ce promiți. Cel mai bine este să ai mai multe mărturii la îndemână, care pot fi mai persuasive și pot crește șansele de a te raporta la potențiali c...