Inginer tehnic (12T) Descrierea postului: salariu, abilități și altele

Un inginer tehnic este clasificat ca Specialitate ocupațională militară (MOS) 12T. Ei efectuează sondaje ale terenurilor și fac hărți. Este un rol cheie în orice proiect de construcție al Armatei.

Un inginer tehnic al armatei are o perioadă de pregătire mai lungă decât multe alte locuri de muncă militare, deoarece există o cantitate imensă de informații foarte tehnice pe care acești soldați trebuie să învețe. Acest rol este responsabil pentru supravegherea dezvoltării șantierului de construcții, care include topografia, redactarea și crearea planurilor și specificațiilor de construcție.

Inginer Tehnic (12T) Atributii si Responsabilitati

Acest loc de muncă are o varietate de sarcini, care includ responsabilități detaliate, cum ar fi următoarele:

  • Efectuarea de teste de teren și de laborator pe materiale de construcție, sondaje și proiecte
  • Desenarea de hărți și diagrame topografice folosind sisteme și software CAD (desenare asistată de computer).
  • Desenarea schemelor pentru cablaje electrice și instalații sanitare în structuri
  • Furnizarea de suport tehnic pentru proiectele de construcție ale Armatei atât orizontale, cât și verticale
  • Utilizarea tehnologiei GPS pentru a efectua sondaje geodezice și de construcții
  • Construirea de modele la scară pentru a ajuta la planificarea proiectelor de construcție

Inginer Tehnic (12T) Salariu

Compensația totală pentru această poziție include mâncare, locuință, salariu special, medical și timpul de vacanță. Dacă vă înrolați în cadrul anumitor coduri MOS în armată, puteți fi, de asemenea, eligibil pentru anumite bonusuri în numerar de până la 40.000 USD dacă postul de inginer tehnic este considerat unul dintre cele ale armatei. Locuri de muncă la cerere.

De asemenea, puteți obține beneficii educaționale, cum ar fi burse pentru a acoperi costul total al școlarizării, o bursă pentru cheltuielile de viață și bani pentru cărți și taxe.

Acest post presupune ca candidații să poată îndeplini sarcini care includ următoarele:

  • Testare: Nu este necesar un certificat de securitate al Departamentului de Apărare pentru această slujbă, dar veți avea nevoie de un punctaj de cel puțin 101 pe zona tehnică calificată (ST) a Bateriei de aptitudini profesionale a serviciilor armate (ASVAB) tets.
  • Instruire: Dacă alegeți acest MOS, veți petrece cele zece săptămâni necesare în Antrenament de bază de luptă (cunoscut și sub numele de tabără de pregătire) și 17 săptămâni la Fort Leonard Wood din Missouri pentru Training Individual Avansat (AIT). Ca și în cazul tuturor locurilor de muncă din Armată, pregătirea va fi împărțită între instruire la clasă și pregătire la locul de muncă. Pregătirea dumneavoastră vă va asigura că cunoașteți tehnicile de topografie și de desen, cum să interpretați fotografia aeriană și principiile desenului arhitectural și structural.
  • Alte cerinte: Viziunea normală a culorilor este necesară (fără daltonism) și va trebui să demonstrați că ați câștigat credit pentru doi ani de matematică de liceu, inclusiv algebră și un an de științe generale.

Inginer tehnic (12T) Abilități și competențe

Ați putea fi potrivit pentru acest rol dacă aveți unele sau toate următoarele abilități sau abilități:

  • Gândire abstractă: Poate converti ideile abstracte în hărți sau desene cuprinzătoare
  • Interesul pentru hărți: Aveți un interes și talent pentru a crea hărți și diagrame pentru a explica informații
  • Cunoștințe CAD: Aflați cum să utilizați programele CAD
  • Abilitati matematice: Aveți un interes și afinitate pentru algebră, geometrie și trigonometrie

Deoarece vei fi instruit în CAD și alte sisteme de înaltă tehnică, după ce ai servit ca MOS 12T, vei fi pregătit pentru o serie de locuri de muncă civile în construcții, arhitectură și inginerie.

Programul de parteneriat pentru succesul tinerilor (PaYS).

Soldații interesați să fie inginer tehnic în afara armatei pot fi eligibili pentru angajare civilă prin înscrierea în programul Army PaYS.

Programul PaYS este o opțiune de recrutare care garantează un interviu de angajare cu angajatori prietenoși cu militarii care caută veterani experimentați și instruiți pentru a se alătura organizației lor. Puteți afla mai multe online la Programul Army PAYS site-ul. Unele dintre numeroasele companii care participă la acest program includ următoarele:

  • AT&T, Inc.
  • Compania Hewlett-Packard
  • Kraft Foods Global, Inc.
  • Sears Holdings Corporation
  • Time Customer Service, Inc.
  • Walgreen Co.

Aceasta nu este o meserie pentru cineva căruia nu-i place să lucreze în aer liber; vei petrece mult timp pe câmp, probabil pe toate tipurile de vreme. Și va trebui să fii capabil să îndeplinești cerințele de forță grea ale Armatei.

Această poziție are de obicei un program de lucru cu normă întreagă.

Cum să obțineți postul

INSTRUIRE

Completați antrenamentul de luptă de bază și antrenamentul individual avansat.

TESTARE

Luați Testul ASVAB și obțineți scorul ASVAB corespunzător de 101 sau mai mare pentru domeniul tehnic calificat (ST).

RESPECTEȚI CERINȚELE SUPLIMENTARE

Asigurați-vă că puteți îndeplini orice cerințe suplimentare, cum ar fi o investigație de fundal, autorizație de securitate secretă și cerințe de rezistență fizică.

Inginer constructii orizontale (12N):

  • Activ/Rezervă: Ambele
  • Ofițer/înrolat: înrolat
  • Restricții: Niciuna

Electrician interior (12R):

Construirea simplă: instrumentul online de management al construcțiilor

Managentul construcțiilor este acum o abilitate online care trebuie dusă la nivelul următor. Simplu Build oferă tocmai asta, creând un instrument online foarte util care vă va facilita munca și vă va economisi bani prin eficientizarea procesului d...

Cum să publicați cărți electronice pentru publicitate și profit

Cărțile electronice și Amazon au făcut să citească ceea ce MP3-urile și iTunes au făcut pentru muzică. Acum este posibil să stocați mai multe cărți într-un spațiu mai mic și acestea au devenit mai accesibile. Pentru antreprenori, creșterea citir...

Citeste mai mult

A deveni agent CID

Investigațiile Criminale în cadrul armatei este un loc de muncă real / MOS pentru militarii care fac parte din comunitatea poliției militare. Pe măsură ce avansați în gradul și experiența de aplicare a legii militare, este posibil să aveți o opor...