Opis delovnega mesta geodeta: plača, spretnosti in več

click fraud protection

Geodeti določijo zakonite meje posesti. Zagotavljajo podatke in sestavljajo pravne dokumente – imenovane raziskave – za gradbene projekte, izdelavo zemljevidov in nepremičninske projekte. Tisti, ki delajo v tej disciplini, se lahko imenujejo geodeti zemljišč, zemljišč ali posesti.

Dolžnosti in odgovornosti geodeta

Delovne naloge, ki naj bi jih imeli geodeti, so lahko raznolike in zahtevajo različno usposabljanje in spretnosti.

  • Izvedite fizične raziskave lokacije z uporabo različne opreme in orodij.
  • Pripravite skice in zapiske ter opravite elektronsko zbiranje podatkov.
  • Usklajujte terensko osebje in obdelujte terenske podatke.
  • Vmesnik z gradbenimi inženirji, krajinskimi arhitekti, kartografi ali urbanisti.
  • Preverite točnost anketnih podatkov, vključno z meritvami in izračuni, izvedenimi na geodetskih mestih.
  • Izračunajte površine zemljiških parcel in služnosti z uporabo matematike in računalniške programske opreme.
  • Raziščite dokaze prejšnjih raziskav, vključno z zemljevidi, listinami, fizičnimi dokazi in drugimi zapisi, da pridobite podatke, potrebne za raziskave.
  • Pripravite geodetske dokumente in ugotovitve predstavite strankam.

Geodeti lahko delujejo na različnih področjih. Na primer, lastniki stanovanj ali podjetij lahko najamejo geodeta, ko je treba ugotoviti lastninske meje. Vzpostavitev zakonitih lastninskih meja na ta način lahko pomaga preprečiti ali rešiti spore v zvezi z uporabo zemljišč in lastništvom nepremičnin.

Vladne agencije uporabljajo geodete tudi pri gradnji cest in druge infrastrukture, da zagotovijo pravilno gradnjo in lokacijo.

Plača geodeta

Plača geodeta se lahko razlikuje glede na lokacijo, izkušnje in delodajalca.

  • Srednja letna plača: $62,580
  • Najvišjih 10 % letne plače: $102,220
  • Spodnjih 10 % letne plače:$35,160

Vir: Ameriški urad za statistiko dela, 2018.

Izobraževanje, usposabljanje in certificiranje

Ta poklic zahteva tako izobrazbo kot akreditacijo.

  • izobraževanje: Za delo geodeta je potrebna diploma. Večina delodajalcev ima raje kandidate za zaposlitev, ki so diplomirali iz geodezije, nekateri pa bodo zaposlili delavce z diplomo iz gradbeništva in gozdarstva.
  • Licenca: Vse zvezne države in okrožje Columbia imajo posebne zahteve, ki jih določi njihov strokovni odbor za licenciranje. Ti lahko vključujejo visokošolsko diplomo iz Program z akreditacijo ABET, več opravljenih izpitov in večletne delovne izkušnje. Nacionalni svet preizkuševalcev za inženiring in geodezijo (NCEES) vzdržuje povezave do državni odbori za izdajanje dovoljenj na svoji spletni strani.

Spretnosti in kompetence geodeta

Za uspešno kariero geodeta boste potrebovali določene mehke veščine.

  • Bralno razumevanje: Morate biti sposobni razumeti pisne dokumente.
  • Matematika: Potrebna je sposobnost uporabe matematičnih principov za reševanje problemov.
  • Pozornost do podrobnosti: Natančnost je izjemnega pomena, saj boste pripravljali pravne dokumente. Prav tako morate biti zelo previdni pri izvajanju in beleženju meritev.
  • Spretnosti poslušanja: razumeti boste morali navodila drugih, vključno z arhitekti in vodiji projektov.
  • Govorne sposobnosti: informacije boste morali posredovati članom svoje ekipe in svojim strankam.
  • Veščine upravljanja časa:Na vsakem delu bo treba načrtovati svoj čas in čas vaše ekipe.

Obeti za delo

The Ameriški urad za statistiko dela predvideva, da bo zaposlovanje na tem področju do leta 2026 naraslo za 11 %, kar je hitreje od skupne rasti zaposlovanja v višini 7 % za vse poklice v državi. Posamezniki, ki imajo diplomo, se bodo bolje znašli na trgu dela.

Delovno okolje

Inženirska podjetja zaposlujejo večino geodetov, nekateri pa delajo za gradbena podjetja ter državne ali lokalne vlade. Delo lahko vključuje mešanico pisarniških obveznosti in terenskega dela, terensko delo pa lahko vključuje plezanje in pohodništvo, pogosto nošenje okorne opreme in v slabem vremenu.

Geodeti se prav tako lahko znajdejo v nevarnosti, ko delajo na gradbiščih in na glavnih prometnicah z gostim mimovozečim prometom.

Urnik dela

To je pretežno poklic za polni delovni čas, nadure pa lahko pričakujemo v času, ko je gradbena dejavnost na vrhuncu ali ko projekt vključuje delo na terenu. Gradbena dela so lahko nekoliko sezonska na nekaterih območjih države, kjer je izrazita vremenska razlika med poletnimi in zimskimi meseci.

Ta poklic se ne drži vedno ure. Dolge vožnje do delovišč so pogoste, včasih pa morajo geodeti zaradi razdalje ostati zdoma in živeti blizu delovišča več tednov ali mesecev. Morda ne delajo 24/7, vendar to vpliva na njihova osebna življenja.

Kako dobiti službo

USTVARI IZSTOPLJIV ŽIVLJENJEPIS

Če je potrebno, uporabite brezplačno predlogo za življenjepis ali graditelj.

PRIJAVITE SE

Oglejte si oglasne deske posebej za geodete. Združena skupnost geodetov na primer ponuja a Zavod za geodetska dela in aplikacija z množičnimi zaposlitvami po vsem svetu.

USPOREDI INTERVJU

Vadite intervjuje, da pridobite svoje sposobnosti in samozavest.

Primerjava podobnih delovnih mest

Tisti, ki jih zanima anketiranje, bodo morda ugotovili, da so zaradi svojih spretnosti nagnjeni k drugim poklicem.

  • Kartograf: $64,430
  • Gradbeni inženir: 86.640 $
  • Krajinski arhitekt: 68.230 $

Je sebično, da sem se razšla z njim? — Dobra trgovina

Ko sem bil mlajši, sem se počutil odgovornega za to, da so vsi okoli mene v redu. Sem najstarejši od štirih, zato sem seveda želel zaščititi, negovati in zagotoviti, da so vsi varni in zanje skrbeti. To se je sčasoma prelilo v moje romantične odno...

Preberi več

Zakaj se po objavi selfija počutim krivega? — Dobra trgovina

Včasih, ko se počutim srčkano, posnamem selfie, ga skrbno uredim, napišem in ponovno napišem napis, samo da ga še enkrat pogledam in ga za vedno shranim v svoje osnutke na Instagramu. vedno razmišljam: Rečeno nam je, da so selfiji naredi te narcis...

Preberi več

Serija Week Of Outfits: Teden premišljene etične mode s Kat Vargas od iskanja Katnis – dobra trgovina

// O KAT //starost | 26Lokacija | Los Angeles, CAJob | Analitik zalog in pomočnik kupca 9-5, Slow Fashion Blogger ob straniKje jo najti | Blog in InstagramPriljubljene blagovne znamke | VETTA kapsula za elegantne vsestranske kose, SPOSOBNO za modn...

Preberi več