Заплата и кариера на криминалист по дивата природа

Криминалистите по дивата природа анализират биологични проби, които са събрани като доказателство, и прилагат процедури за разследване на престъпления срещу дивата природа.

Задължения

Основното задължение на криминалист по дивата природа е да извършва лабораторен анализ на проби, събрани като доказателство в случаи, които включват дивата природа. Този лабораторен анализ може да включва оценка на проби, участващи в случаи на бракониерство, контрабанда, жестокост към животни, биотероризъм, нефтени разливи или други екологични бедствия. След като анализира доказателствата и напише доклад, криминалист може да бъде призован да даде показания в съда като вещо лице.

Криминалистите по дивата природа трябва да са подготвени да разработят нови техники и подходи, когато бъдат помолени да изследват необичайни или уникални проби. Те трябва също така да спазват много установени насоки и разпоредби, които уреждат правилното тестване и боравене с проби.

Криминалистите по дивата природа работят съвместно с

инспектори по дивата природа, рибни и дивечови пазачи, полицаи и други, които събират доказателства по дела, свързани с диви животни. Въпреки че обикновено оставят колекция от проби на полето на споменатите по-горе професионалисти, понякога може да бъде извикан криминалист за дивата природа, за да помогне на полевата работа. По-голямата част от работата им обаче се извършва в лабораторни условия. Стандартната 40-часова работна седмица позволява на криминалистите да поддържат редовно работно време.

Опции за кариера

Криминалистите по дивата природа могат да намерят работа с различни работодатели, включително федерални, щатски и местни правителствени агенции.

Техниките, използвани по време на криминалистичната работа за дивата природа, също могат лесно да се прехвърлят в други свързани области, като човешка съдебна медицина или други кариери, включващи лабораторен анализ.

Образование и обучение

Обучение в криминалистиката, биология, химия, биохимия, наука за животните, или свързана област е за предпочитане за тези, които търсят позиции в тази област. Бакалавърската степен е минималното образователно изискване за кариера в съдебната медицина и много учени по криминалистика на дивата природа са спечелили по-напреднали степени (магистърска или докторска степен). Както при повечето кариерни пътища, хората с напреднало образование и обучение имат достъп до най-добрите перспективи за работа.

Криминалистите на дивата природа също трябва да имат отлични аналитични умения, добри работни познания за това как да използват лабораторно оборудване и опит с компютърно базирани технологии. За анализ на проби е необходим впечатляващ асортимент от лабораторно оборудване и криминалистът трябва да знае правилното използване на всяка машина и степента на нейните възможности.

Обществото за криминалистика на дивата природа (SWFS) предлага професионално сертифициране на съдебни експерти по дивата природа, които отговарят на критериите за сертифициране на групата. Кандидатите трябва да имат B.S. в подходяща област и поне една година опит в работата по казуси, за да отговаряте на изискванията за процеса на сертифициране на SWFS. Освен това кандидатът трябва да премине изпит за квалификация, да завърши оценка на представянето и да предостави препоръчително писмо от ръководител в областта.

Заплата

Бюрото по трудова статистика (BLS) не предоставя конкретна информация за заплатите за дивата природа криминалисти, но събира данни за по-общата категория криминалистика техници. По време на проведено проучване през 2017 г. средната заплата за техниците по съдебна медицина е била $57 850 на година ($27,81 на час). Най-ниско платените десет процента от всички техници по съдебна медицина печелят по-малко от $33 880 на година, докато най-високо платените десет процента от всички техници по съдебна медицина печелят повече от $95 600 на година.

Тези учени, работещи във федералното правителство, получават много предимства в допълнение към основната заплата, включително отпуск и болнични, платени отпуски, достъп до опции за федерален пенсионен план и достъп до различни здравни осигуровки планове.

Перспективи за кариера

Бюрото по трудова статистика прогнозира, че растежът на кариерите на техниците по съдебна медицина ще се увеличи със скорост от 17 процента през десетилетието от 2016 до 2026 г., много по-бързо от средното за всички позиции в най-новия BLS проучване. Кандидатите с напреднал опит и образование ще се радват на най-добрите перспективи за работа в областта на криминалистиката на дивата природа.

Незаконната търговия с диви животни ще продължи да стимулира нуждата от квалифицирани криминалисти за диви животни, които да оценяват иззетите проби и да се явяват в съдебни дела като експерти.

Описание на длъжността на телевизионен репортер: Заплата, умения и други

Телевизионен репортер е назначен да отразява новините за телевизионна станция или мрежа всеки ден. В зависимост от техния ритъм и вида истории, които работодателят им отразява, телевизионните репортери могат да отразяват всичко - от местни събити...

Прочетете още

Различни видове писма с мостри

Трябва ли да напишете писмо за бизнес, професионални или трудови цели? Съдържанието и форматът на писмото, което напишете, ще зависи от обстоятелствата. Може да се наложи да напишете писмо или имейл съобщение, за да кандидатствате за работа или д...

10 неща, които един водещ на телевизионни новини никога не трябва да прави

Водещият на телевизионни новини трябва да има много специални характеристики, за да има успех сред зрителите. Има харизма, доверие и дружелюбност, за да назовем само няколко. Не всяка новинарска емисия ще върви перфектно. Всяко предаване или пре...