Описание на длъжността на охранителя на музея на изкуството: Заплата, умения и много повече

Охраната на музей на изкуството помага да се осигури безопасна среда за служителите и посетителите на музея и да защити изобразителното изкуство и оборудване, като защитава музей от всички видове заплахи като кражба, пожар или друг вид опасност.

Освен че защитава изкуството, като се разхожда из галериите, охранител на музей на изкуството се ангажира с посетителите, като отговаря на техните въпроси, събиране на изгубени деца с техните болногледачи и гарантиране, че посетителите не се приближават, докосват или снимат произведение на изкуството.

Въпреки че не е необходим художествен опит, музей пазачите често се питат за изложените произведения на изкуството, поради което тази позиция често се заема от художници. Няколко известни художници, които са работили като охранители на музеи, включват Дан Флавин, Сол Леуит, Робърт Манголд, Робърт Райман и Фред Уилсън.

Задължения и отговорности на охраната на Музея на изкуствата

Охранителят на музей на изкуството изпълнява различни задължения и отговорности, като например следните:

  • Бди за посетителите, персонала и музейните активи и оборудване.
  • Непрекъснатите обиколки на музейните помещения могат да включват патрулиране на открито при лошо време
  • Насочване и информиране на посетителите, така че трябва да можете да взаимодействате добре с другите, тъй като това е позиция, ориентирана към потребителските услуги
  • Мониторинг на системите за наблюдение като системата за видеонаблюдение
  • Насочване на трафика и ориентиране на посетителите
  • Помощ за изгубени деца
  • Осигуряване на контрол на тълпата и сигурност за всички големи музейни събития

Пазачът трябва да може експертно да се справя с извънредни ситуации и да докладва за всякакви опасни условия или нередности на съответния персонал. Може да се изисква лека компютърна работа в офиса, като изпращане на имейли и писане на отчети.

Заплата на охранител в музей на изкуствата

Заплатата на охранителя на музей на изкуството варира в зависимост от нивото на опит, образование, сертификати и други фактори. Следващата информация е за охранители:

  • Средна годишна заплата: $32 680 ($15,71/час)
  • Топ 10% годишна заплата: повече от $55 520 ($26,69/час)
  • Най-ниските 10% годишна заплата: По-малко от $23 020 ($11,07/час)

Източник: Бюрото по трудова статистика на САЩ, 2018 г

Образование, обучение и сертифициране

Охранителят на музей на изкуството не трябва да има четиригодишна степен, но може да се изисква да носи определени сертификати.

  • образование: Не се изисква диплома от колеж, за да бъдете охранител в музей на изкуствата, а диплома за средно образование или Необходим е GED или трудов опит, свързан с работа, с добавяне на няколко сертификата (изброени По-долу).
  • Сертификати: Пазачът трябва да бъде обучен и сертифициран по първа помощ, CPR и AED. В САЩ получаването на сертификат Cleet може да бъде предпоставка за работа. Всеки щат ще има различни изисквания. Например в Ню Йорк пазачът трябва да бъде сертифициран служител по защита (CPO) и да притежава щатска Лиценз за охранител, сертификат за пожарник за места за обществени събрания (F-03) и надзор на пожарната Аларми (S95).

Умения и компетенции на охраната на музей на изкуството

  • Охранителят на музей на изкуството се нуждае от отлични умения за връзки с обществеността, тъй като позицията изисква постоянно взаимодействие с посетители, музейни служители и други.
  • Пазачът трябва да бъде физически здрав със силни рефлекси и да може да се катери, навежда, пълзи, протяга и стои часове наред. Пазачът трябва да има отличен слух, зрение и обоняние, за да усеща добре околната среда. В допълнение, пазач трябва да вдигне, пренесе и работи с 50-фунтов пожарогасител.
  • Пазачът трябва да владее двупосочно радио и да има валидна шофьорска книжка.
  • Пазачът също се нуждае от добри писмени и устни умения, тъй като писането на доклади и говоренето с посетители е голяма част от работата. Писмените доклади документират всички необичайни наблюдения или събития и ежедневното наблюдение на дейностите по наблюдение.

Перспективи за работа

Според Бюрото по труда и статистиката на САЩ общата заетост на музеен персонал се очаква да нарасне с 13% до 2026 г., по-бързо от средното за всички професии, което е 7%. Тази статистика обаче включва уредници в музеи, архивисти и други длъжности. Ръстът за охраната на музеите на изкуствата може да не е толкова висок, колкото за други служители в музея.

Бюрото не публикува конкретна статистика за работните места на охранители в музеите на изкуството, но наличните работни места биха били само малка част от тази сума.

Работна среда

Охраната на музея на изкуствата работи в музея, въпреки че може да отговаря и за патрулирането на външните площи на имота.

Работен график

Охранителите често работят на 8-часови ротационни смени, а нощните и съботните часове са обичайни. Охраната на музей на изкуството работи през почивните дни, празниците и за специални музейни събития и откривания.

Как да си намеря работа

ПОДГОТВЕТЕ РЕЗЮМЕ

Проверете онлайн за шаблон, който да използвате за вашия формат на автобиография. Добавете вашия опит и подчертайте опита и дейностите, които са подходящи за работата на охранител в музей на изкуството.

ПРИЛОЖИ

Вижте ресурси за търсене на работа като Наистина.com, Monster.com, и Glassdoor.com за свободни позиции. Можете също да посетите уебсайтовете на отделни музеи на изкуството, за да потърсите свободни работни места.

Сравняване на подобни работни места

Хората, които се интересуват от кариера на охранител в музей на изкуството, също обмислят следните кариерни пътеки, изброени с техните средни годишни заплати:

  • Поправителен служител или съдебен изпълнител: $44,400
  • Пожарникар: $49,620
  • Полиция или детектив: $63,380

Профил и преглед на кариерата на рентгенолога

Рентгенологът е а лекар който чете и интерпретира цифрови изображения или рентгенови лъчи на пациенти, получени чрез различни камери, машини и оборудване за изображения. Рентгенологът използва тази информация, за да помогне при диагностицирането ...

Прочетете още

Различни видове водна енергия

Използването на водна енергия датира от древността и е неразделна част от съвременното производство на топлинна и водна енергия. Може също така да играе важна роля в нововъзникващите технологии за генериране на енергия. Хидроенергията е един от н...

Прочетете още

Товарителница: какво е това?

Товарителницата (BOL) е документ, използван като доказателство, че превозвач или компания е получила стоки от изпращача. То демонстрира верига на попечителство от изпращач към превозвач, създавайки договор между две страни за доставка на стоката ...