Описание на длъжността на ветеринарен патолог: Заплата и още

Ветеринарните патолози диагностицират заболявания и други състояния чрез изследване на животински тъкани и телесни течности. Те играят важна роля във ветеринарната медицина, тъй като ветеринарните лекари са по-добре информирани за състоянието на животното чрез констатациите, направени от ветеринарен патолог. С тези открития ветеринарният лекар може да вземе най-доброто решение за грижата за животното.

Ветеринарните патолози обикновено специализират чрез работа или в анатомична ветеринарна патология, или в клинична ветеринарна патология. Анатомичните ветеринарни патолози диагностицират заболявания въз основа на изследване на органи, тъкани и тела. Клиничните ветеринарни патолози диагностицират заболявания въз основа на лабораторен анализ на телесни течности, включително урина и кръв.

Задължения и отговорности на ветеринарен патолог

Ветеринарните патолози са ветеринарни лекари. Работата изисква способност за извършване на следната работа:

  • Извършете биопсия или аутопсия.
  • Установете причината за дадено заболяване чрез наблюдение и лабораторен анализ.
  • Консултирайте ветеринарните лекари в областта относно болестите, които откриват в проби от тъкани или течности.

Ветеринарните патолози също могат да допринесат за разработването на лекарства и други продукти за здравето на животните. Те могат да провеждат научни изследвания и да съветват правителствени агенции относно разпространението и прогресирането на различни болести по животните, които засягат здравето на стадото. Тези патолози диагностицираха някои добре известни заболявания, които засягат големи животински популации, включително свински грип (вирус H1N1) и птичи (или птичи) грип.

Заплата на ветеринарен патолог

Бюрото по трудова статистика включва ветеринарни патолози в своите данни за ветеринарните лекари като цяло. Ветеринарните патолози, работещи в промишлени области, особено в разработването на фармацевтични лекарства, са склонни да печелят най-добрия долар. Приходите на ветеринарните лекари през 2018 г. са:

  • Средна годишна заплата: $93,830 ($45,10/час)
  • Топ 10% годишна заплата: Повече от $162 450 ($78,10/час)
  • Долните 10% годишна заплата: По-малко от $56 540 ($27,18/час)

източник: Бюро по трудова статистика на САЩ, 2018.

Според Бюрото по трудова статистика на САЩ не много щати приемат ветеринарни лицензи от други щати, така че може да има допълнителни такси за прелицензиране, ако се преместите. Някои щати, включително Вирджиния, имат изисквания за продължаващо обучение и тези курсове могат да доведат до допълнителни разходи за образование в хода на кариерата. Застрахователните разходи обикновено покриват професионалната отговорност, а не личното здраве на ветеринарния патолог.

Образование, обучение и сертифициране

Тези, които търсят кариера като ветеринарен патолог, ще се нуждаят от обширно обучение и сертифициране.

  • образование: Ветеринарните патолози трябва да завършат докторска степен по ветеринарна медицина (DVM), преди да започнат многогодишно пребиваване, което осигурява допълнително специално обучение.
  • Допълнително обучение:Пътят към сертифициране на борда изисква три години допълнително обучение след постигане на a DVM степен. Тези, които следват докторска степен. степен в областта трябва да завърши още повече обучение. Курсовата работа може да включва имунология, молекулярна биология, аутопсия и биопсия и хематология.
  • Сертификация: Последната стъпка в процеса изисква преминаване на строг изпит за сертифициране. Американският колеж по ветеринарни патолози (ACVP) администрира сертифициращия изпит в Съединените щати. ACVP има повече от 2000 членове в 17 страни. Организацията също така предоставя възможности за стипендии и поддържа списък със стажове, за да помогне на амбициозните ветеринарни патолози да придобият необходимия опит, за да навлязат в областта.
  • Екстернат: Базирани в Съединените щати практики се предлагат в много топ съоръжения, включително Johns Hopkins, MIT, Purdue University, Texas A&M, Emory Университет, Уейк Форест, Националния институт по здравеопазване, Националната лаборатория за криминалистика на рибите и дивата природа, SeaWorld и Smithsonian National Зоологическа градина.
  • Продължаващо обучение: Кредитите за продължаващо обучение също трябва да се попълват всяка година, за да се поддържа статус на сертифициране.

Умения и компетенции на ветеринарен патолог

Трябва да имате няколко основни качества, за да успеете да станете ветеринарен патолог:

  • Вербални и писмени умения: Трябва точно и ясно да предадете констатациите си на ветеринарните лекари и други от лекуващия екип.
  • Сръчност: Ще използвате различни медицински инструменти, понякога върху миниатюрни проби и деликатни тъкани.
  • Аналитични умения: Трябва точно да тълкувате това, което намирате, и резултатите от различни тестове.
  • Дебела кожа: Тази професия изисква силна личност, защото не винаги ще имате работа с живи животни. Освен това ще боравите с починали животни, тъкани или течности.

Перспективи за работа

Бюрото по трудова статистика (BLS) не отделя специалността ветеринарна патология от данните за всички ветеринарни кариери, но проектира положителна перспектива за тези, които преследват кариера във всяка ветеринарна професия.

Според BLS ветеринарната индустрия трябва да претърпи растеж от около 19% между 2016 г. и 2026 г. Това се дължи на увеличаването на разходите на потребителите за здравеопазване и благосъстояние на животните. Агенцията също цитира бързия напредък във ветеринарната медицина и технологиите.

Работна среда

Ветеринарни болници, колежи и университети, правителствени агенции, изследователски лаборатории, фармацевтични компании и диагностични лаборатории наемат ветеринарни патолози. Според ACVP 44% от дипломатите по ветеринарна патология работят в частния сектор, 33% работят в академичните среди и 33% работят с държавни агенции или други частни работодатели. От работещите в частния сектор близо 60% са наети във фармацевтични компании.

Работен график

Повечето ветеринарни лекари работят на пълен работен ден, включително тези с различни специалности. Работата през нощта и през почивните дни не е необичайно, въпреки че това обикновено е запазено за извънредни ситуации с живи домашни любимци.

Как да си намеря работа

ИЗБЕРЕТЕ НАЙ-ДОБРОТО УЧИЛИЩЕ ЗА ВАС

Study.com предлага интерактивен училищен инструмент за търсене на ветеринарни програми, за да ви помогне да се ориентирате към факторите, които са важни за вас.

ПОМИСЛЕТЕ ЗА СПЕЦИАЛИЗИРАНЕ

Възможна е допълнителна специализация за тези, които следват докторска степен по молекулярна биология, токсикология и други области, свързани с патологията. Много често се случва патолозите да изберат да се съсредоточат върху един определен тип животни. Например, на Американска асоциация на патолозите по птиците разглежда само въпроси, свързани с птиците.

ПОДГОТОВЕТЕ СВОЕТО РЕЗЮМЕ

VET Recruiter предлага някои отлични съвети за автобиография за тези, които се надяват да навлязат във ветеринарни професии.

Сравняване на подобни работни места

Някои подобни работни места и тяхното средно годишно заплащане включват:

  • Ветеринарен техник: $34,420
  • лекар: $208,000
  • Зоолог: $63,420

Книги за обучение на частни пилоти

Готови ли сте да започнете своето пътуване към това да станете частен пилот? Независимо дали сте готови да започнете обучението си за частен пилот или просто се чудите какви знания са необходими, за да получите сертификат за частен пилот, можете ...

Прочетете още

Как да развиете гласа си за телевизия или радио

Хората, които работят в излъчване искат да развият гласа си за телевизия или радио, така че да звучат професионално, когато говорят в микрофон. Преди десетилетия намирането на вашия излъчван глас беше лесно; мъжете се опитваха да говорят с възмож...

Прочетете още

Пример за писмо за насърчаване на работа

Когато служител получи повишение, това обикновено се обявява в писмо за повишение в работата. Това е официална комуникация между компанията и служителя, който се повишава, като накратко се признава новата роля и се очертава нейното място в структ...