Длъжностно описание на HVAC техник: Заплата, умения и много повече

ОВК техник инсталира, поддържа и ремонтира отоплителни, климатични и хладилни системи. HVAC е съкращение за "отопление, вентилация и климатизация". Алтернативно, но по-рядко срещано съкращение е HVACR.

Някой, който работи в тази професия, може да се специализира в монтаж или в поддръжка и ремонт. Някои техници се концентрират само върху един тип система, отоплителна, климатична или хладилна, докато други предлагат по-широка гама от услуги.

Задължения и отговорности на HVAC техник

Това са някои типични работни задължения, взети от онлайн реклами за работни места за HVAC техници, намерени Наистина.com:

  • Наблюдавайте инсталациите.
  • Отстраняване на неизправности и ремонт на HVAC/R оборудване.
  • Прилагайте местните HVAC кодове по практичен начин за всяка работа.
  • Осигурете отлично обслужване на клиентите.
  • Осигурете техническа поддръжка на място.
  • Сътрудничете с продажбите и инженеринга, за да разработите продуктови дефиниции, отговарящи на нуждите на клиентите и пазарните възможности.
  • Оформление, проектиране и инсталиране на кабели за ниско напрежение.
  • Провеждайте обаждания след работно време според изискванията.

Заплата на HVAC техник

Тази кариера предлага достойно заплащане, което покрива доста широк диапазон въз основа на умения и местоположение.

  • Средна годишна заплата: $47,610 ($22,89/час)
  • Топ 10% годишна заплата: Повече от $76 230 ($36,65/час)
  • Долните 10% годишна заплата: По-малко от $29 460 ($14,16/час)

източник: Бюро по трудова статистика на САЩ, 2018.

Образование, обучение и сертифициране

Ще ви трябва формално обучение, за да работите като HVAC техник.

  • образование: Повечето работодатели предпочитат да наемат работници, които са получили след средно образование в търговско или техническо училище. The Въоръжените сили на САЩ предлагат и обучение по ОВК.
  • Чиракуване: Работодателите ще наемат и кандидати, които са завършили платен период от три до пет години чиракуване. Стажантите придобиват своите умения както в класната стая, така и на работното място.
  • Лицензиране: Някои щати и населени места изискват HVAC техниците да бъдат лицензирани. Това обикновено означава преминаване на писмен тест.

Умения и компетенции на HVAC техник

В допълнение към техническите умения, които ще придобиете чрез официално обучение, определено меки умения и личните качества могат да допринесат за вашия успех в тази професия.

  • Слушане: Важно е да разбирате напълно какво клиентите ви казват за проблемите си, за да можете да ги разрешите.
  • Говорейки: Ще трябва да можете ясно и ясно да споделяте информация с вашите колеги и клиенти.
  • Управление на времето: Покриването на изискванията на натоварения график означава да управлявате времето си добре.
  • Критично мислене: Това ще ви позволи да претеглите различните решения на даден проблем и да изберете най-доброто.
  • Физическа сила и сръчност: Трябва да можете лесно да вдигате до 50 паунда и да можете да носите и маневрирате по-тежки предмети, или с помощ, или с подходящи устройства.

HVAC техниците също трябва да имат чисти шофьорски досиета и валидна шофьорска книжка, тъй като тази работа често включва пътуване от място на място. Трябва да можете да преминете проверка за наркотици и проверка на миналото.

Перспективи за работа

The перспектива за работа за тази професия е отличен. Бюрото по трудова статистика на САЩ прогнозира, че заетостта ще расте много по-бързо от средното за всички професии поне до 2026 г., с около 15%. По тази причина е определена като професия „Ярък поглед“.

Това каза, че техниците, които се специализират в нови инсталации, могат да бъдат донякъде зависими от скоростта на новата строителна дейност в техните райони.

Работна среда

Повечето HVAC техници работят за строителни предприемачи, но приблизително един на всеки 10 са самостоятелно заети. Работната среда може да включва училища, болници, бизнес обекти, офиси, домове, а понякога и множество места в един и същи ден. Може да бъдете назначени на текущ сайт за работа или да извършвате сервизни обаждания до различни места ежедневно.

По-голямата част от работата се извършва на закрито, но тази работа може да включва и задачи на открито, понякога при лошо време.

Работен график

Работните места обикновено са на пълен работен ден и с течение на времето може да се изискват през натоварени периоди от годината, като например в разгара на зимата или в разгара на лятото. При извънредни ситуации може да са необходими работни вечери, почивни дни и празници, особено ако сте самостоятелно заето лице и клиент се нуждае от незабавна помощ.

Как да си намеря работа

ЗАПИСВАЙТЕ СЕ ЗА ЧИРАКУВАНЕ

Следващият ми ход: Кариери с регистрирано чиракуване предлага информация и свободни места за стажове за HVAC.

НАУЧЕТЕ МЕСТНИТЕ ИЗИСКВАНИЯ ЗА ЛИЦЕНЗИРАНЕ

Използвай Инструмент за лицензирани професии от CareerOneStop, за да разберете какви са изискванията за лицензиране в държавата, в която планирате да работите.

Сравняване на подобни работни места

Тези, които се интересуват от кариера в HVAC, също са обмислили тези професии:

  • Водопроводчик: $53,910
  • Електротехник: $55,190
  • Котляр: $62,150

източник: Бюро по трудова статистика на САЩ, 2017.

Съзнателен живот 101: Съвети за вашите ваканционни пътувания — Добрата търговия

Пътувайте съзнателно този празничен сезонТова е времето на годината! Време е да си опаковате багажа, да се качите на самолета или да скочите в колата и да направите похода, за да прекарате време с далечни приятели или семейство за празниците. Спор...

5 устойчиви флориста в Ню Йорк за букети, съобразени с шоуто и екологично съзнание - добрата търговия

1. СайпуаХората зад базираната в Бруклин Сайпуа вярвайте, че всеки има нужда от малко повече цветя в живота си. Излагайки на показ невероятно красиви аранжировки, Saipua използва свежи цветя, отгледани устойчиво в тяхната ферма, разположена в „Wor...

Ръководството на етичните модници през лятото на 2016 г. — Добрата търговия

Може ли да има по-сладък сезон от лятото? Дългите дни, високите температури и обещанието за предстоящия ваканционен сезон, това е времето на годината, което всички очакваме с нетърпение. Това е и времето на годината, за да парадирате със стила си ...