Длъжност в Корпуса на морската пехота: Специалист по отбраната MOS 5711

Използването на химически и биологични оръжия е нарушение на международното право. Използването им е забранено от международната общност след Първата световна война. Разработването, складирането и прехвърлянето също е забранено. Договорът за неразпространение на ядрени оръжия има за цел да предотврати разпространението на ядрени оръжия и тяхната технология, като същевременно работи за пълно разоръжаване по света. Не всички страни са подписали договора за неразпространение на оръжия и въпреки че заплахата остава ниска, има все още е необходимо да бъдем бдителни по отношение на ядрените и другите видове оръжия, с които разполага международната общност осъден.

В Корпуса на морската пехота има специалисти, натоварени с обучението на други хора за оцеляване в среда, където може да има химически, биологични, радиологични или ядрени (CBRN) заплахи. Когато някоя от тези опасности е налице, специалистите по ХБРЯ защита знаят какви защитни мерки да предприемат в бойни и други ситуации и обучават други морски пехотинци на тези техники.

Номерът на военния професионален специалист (MOS) за тази работа е 5711.

Задължения на специалистите по ХБРЯ защита

Тези специалисти провеждат и контролират тактиките за ХБРЯ отбрана. Това включва мониторинг, проучване и разузнаване на химическо откриване и идентификация, като както и събиране на биологични агенти и вземане на проби и обеззаразяване на персонал, оборудване и жертви. Те също така обучават персонала за първа помощ на индивидуални защитни мерки срещу ХБРЯ.

Специалисти по ХБРЯ отбрана работят в центъра за бойни операции на звеното, за да подпомагат ХБРЯ отбраната офицери, които да съветват командирите и да наблюдават мисията до успешно завършване, като същевременно предоставят CBRN защита.

По време на бойна ситуация задълженията на тези специалисти може да включват предоставяне на тактическа информация на командира относно състоянието на радиационно облъчване, уведомяване на командира за местоположението на замърсените зони на бойното поле и актуализиране на командира за ХБРЯ защитата на единицата оборудване.

Тези специалисти също имат за задача да поддържат и обслужват ХБРЯ отбранително оборудване и консумативи.

Квалифициране като специалист по морска ХБРЯ защита

За да отговаря на изискванията да служи като специалист по ХБРЯ отбрана, морският пехотинец се нуждае от обща техническа (GT) способност от 110 или по-висока на Тест за професионална способност на въоръжените сили (ASVAB). Те ще трябва да завършат основния курс по ХБРЯ отбрана в NBC училището на морската пехота във Форт Леонард Ууд, Мисури.

Също така ще трябва да можете да се класирате за секретно разрешение за сигурност, което изисква проверка на миналото. История на злоупотреба с наркотици или алкохол може да бъде дисквалифицирана за тази работа. Обучението за специалисти по ХБРЯ защита включва основни умения, предвиждане на опасности, избягване на замърсяване и практики за обеззаразяване. Освен това тези специалисти трябва да отговарят на условията за секретно разрешение за сигурност и трябва да са граждани на САЩ на възраст 18 или повече години. Те трябва да имат нормално цветно зрение.

Поради естеството на работата си, всеки, който има свръхчувствителност към защитно облекло или имунизации, няма да отговаря на изискванията да бъде специалист по ХБРЯ защита. Всяко респираторно състояние, което би направило носенето на маска проблематично, също би било дисквалифициращ фактор.

Граждански еквивалент за MOS 5711

Поради естеството на тази работа, няма конкретен цивилен еквивалент. Може да притежавате необходимите умения, за да работите като обучител за първа помощ или служители на правоприлагащите органи.

Органично земеделие: какво е това?

Органичното земеделие е набор от селскостопански практики, които се фокусират върху отглеждането на храна чрез управление на естествени екосистеми, вместо синтетични външни суровини. Въпреки че често се нарича „алтернативно земеделие“, органично...

Прочетете още

Криминология: какво е това?

Криминология е изследване на престъпността от социална гледна точка, включително изследване на това кой извършва престъпления, защо ги извършва, тяхното въздействие и как да бъдат предотвратени. Научете повече за това какво представлява, как рабо...

Прочетете още

Street Team: Какво е това?

Уличен екип е група от фенове, които доброволно популяризират албум или музикант. Обикновено се организират от звукозаписна компания или от изпълнителя. Разберете как уличен екип може да помогне с маркетинга и популяризирането на вашата музика. ...