Длъжност на офицер от ВВС: 13BX Мениджър на въздушни битки

click fraud protection

Ан Въздушни сили Air Battle Manager има много важна роля в услугата, използвайки стратегия, опит и познания за самолети и оръжия, за да „контролира изхода от въздушна битка“, според ВВС.

Това е взискателна работа, която изисква индивидът да може да запази самообладание в стресови ситуации, като същевременно действа уверено и решително.

Тази работа е разделена на три кода:

  • AFSC 13B4, персонал
  • AFSC 13B3, квалифициран
  • AFSC 13B1, Вписване

Резюме на специалността

Тази специалност включва следните основни задължения:

  • Изпълнява и управлява функциите и дейностите на управлението на въздушни битки (ABM).
  • Ефекти за управление на зададените сили
  • Планира, организира и ръководи операции, включително управление на въздушното пространство, ръководи самолети, провеждащи противовъздушна отбрана и тактически мисии, коалиционна интеграция, управление на сензорни системи, дейности по управление на операциите и връзка за данни операции
  • Наблюдава мисията екипаж дейности и секторни и регионални центрове за оперативен контрол.
  • Осигурява надзор на персонала и технически съвети
  • Подпомага процеса на планиране, програмиране и бюджетиране за командване и контрол (C2) и управление на битка функции (свързана професионална група на Министерството на отбраната: 2G)

Допълнителни отговорности

В допълнение към гореспоменатите задължения, мениджърът на въздушна битка има и други отговорности, които са от съществено значение за работата.

Например, ПРО трябва да ръководи персонала и да управлява операциите. Те също така избират и използват системи за наблюдение, борба, докладване и управление на връзки за данни, за да дадат на екипажите най-добрия шанс да успеят на бойното поле.

ABM трябва да получат директива, да я интерпретират, за да създадат конкретно ръководство и след това да създадат процедури, които ще ръководят контролерите. ПРО трябва да оцени оперативната готовност на комуникациите, сензорите и свързаната поддръжка оборудване, докато управлява оперативния персонал, който извършва контрол на въздушни оръжия и наблюдение. И те трябва да изготвят доклад за състоянието на силите, за да уведомят командира за готовността на силите.

УД участват в много планиране и разработване на политики и процедури. Тези политики са жизненоважни, за да се гарантира, че екипажите са толкова ефективни, колкото могат да бъдат на бойното поле. ABM също разработват бюджетни входове, за да се уверят, че разполагат с ресурсите, от които се нуждаят, и планират и провеждат учения, за да оценят доколко оперативно са готови екипажите. ПРО също така разработва и прилага оперативни процедури и споразумения за управление със сродни служби, съюзнически сили и дори граждански власти, за да гарантира, че всичко върви гладко.

ПРО също трябва да бъдат включени в обучението на оператори. това означава разработване на официална учебна програма и разработване на планове за обучение, които да отговарят на нуждите на мисията. Те също така трябва да установят стандарти за ефективност и процедури за подобряване на операциите.

ПРО също влизат в архитектурата за управление на битка, което означава писане на технически изисквания и оборудване спецификации, както и анализ на неща като оптималното разположение на наземните единици и позиционирането на въздушните активи. След това ABM трябва да събере всички събрани данни и да ги използва за подобряване на оперативната ефективност.

Специални квалификации

Следните познания са задължителни за присъждане на AFSC (специален кодекс на ВВС):

  • 13B3X. Организация, мисия и принципи на разгръщане на операциите; директиви, процедури и техники за управление и експлоатация на бордови и наземни C2 системи, театър или обхват на оборудване за операции и оперативни политики за използване на оръжия и системи; стратегически, театрални и тактически C2 (командване и контрол) и комуникационни системи; ограничения и възможности на ръчни и автоматизирани C2 системи; C2 отчитане; преднамерено планиране и планиране при извънредни ситуации; принципи на радар и електронна атака и електронна защита; организацията за противовъздушна отбрана на Северноамериканската въздушно-космическа отбрана (NORAD) и Theatre Air Control Systems.
  • 13B3B/C/D/K/L/U. Контрол на оръжия, въздушно пространство и управление на връзката за данни, функции на командира на екипажа на мисията или C2 поддръжка на операции на платформи за управление на битка във въздуха; анализ на въздушна заплаха; разпределение, разпространение и позициониране на въздушни оръжейни системи; процедури, тактики и техники за контрол на въздуха; радар, радио и възможности за връзка за данни; характеристики и въоръжение на самолета; радио- и телефонни процедури и фразеология; метеорология; операции и техники за радиоелектронна борба; управление на сензорна система, ограничения и операции; тактика и управление на бойните сили; оперативни процедури и взаимоотношения между въздушни, сухопътни и военноморски сили и ефективно използване на техните комбинирани ресурси; дейности по наблюдение и управление на данни; анализ на ситуацията на наблюдение; откриване, проследяване, докладване, показване и разпространение на информация за въздушна обстановка и тактическа заплаха; и управление, оперативна съвместимост и интегриране на командване, контрол, комуникации, компютри и разузнаване (C4I).

образование. Кандидатите трябва да имат бакалавърска академична специализация по техническа дисциплина с курсове по администрация и управление.

обучение. Следното обучение е задължително:

  1. За присъждане на AFSC 13B1X, завършване на Въздушни сили Бакалавърско обучение по ABM (UAT)
  2. За присъждане на AFSC 13B3X, завършване на преходно и оперативно обучение в суфикса специфичен самолет на системата

Опит. Следното е задължително за присъждане на посочената AFSC:

13B3B/C/D/K/L/U. Минимум 12 месеца опит на позиция за назначение на оръжие или въздушно наблюдение и сертифициране като боен или готовност за мисия, включително опит в организирането, насочването и управлението на операции и свързани дейности на назначен C2 системи.

други. Кандидатите трябва да имат физическа квалификация за Flying Class III физическо съгласно AFI 48-123, Медицински преглед и стандарти. Също така, за присъждането на 13B1U, кандидатът трябва да има предварителна квалификация като 13B3B/K/L.

Специални шредаути

B—АУАКС
C—ПВО
D—Мобилно управление на въздуха
K—JSTARS
L—ABCCC
U—АЛО.

Как да накараме стратегическото планиране да работи

В по-ранна популярна статия вие получиха рамка за стратегическо планиране, мостри и примери за създаване на вашата организация мисия декларация, декларация за визия, ценности и цели. Искате да научите повече за прилагането на стратегическото план...

Прочетете още

Примери за мотивационно писмо за административен асистент

Колкото по-близо успеете да съпоставите своя опит с това, което работодателят търси в даден кандидат, толкова по-добри са шансовете ви да получите интервю и в крайна сметка да получите работа.Браян Лий300 Bayshore Road, ап. 1Full Moon Cove, CA 940...

Използвайте тези 8 съвета, за да станете успешен ръководител на екип

Ръководителят на екип не е точно мениджърска роля – повечето ръководители на екипи нямат правомощия за наемане и уволнение над своите членове на отбора— но това не е същото като ролята на редовен индивидуален сътрудник. Въпреки че компаниите и от...