Описание на работата на радиостанционера: Заплата, умения и много повече

Радио плъгерите са подмножество от връзки с обществеността специалисти, които се специализират в пускането на музика на клиенти по радиото, което сега включва традиционно радио, интернет радио и услуги за стрийминг на музика. Pluggers са връзката между групите, техните лейбъли и мениджърите на станции, продуцентите на шоу програми и диджеите. По същество им се плаща за контактите, които са изградили.

Задължения и отговорности на радио щепсел

Работата обикновено изисква способност за изпълнение на следните задължения:

  • Изградете набор от контакти в различни радиостанции и стрийминг услуги, обхващащи диджеи и продуценти, както и програмисти на музика и плейлисти
  • Представете и изпратете новата музика на клиентите до радиостанции, диджеи, продуценти на предавания и медийни контакти
  • Осигурете ефирно време за клиенти под формата на включване в плейлисти, изпълнения на място или изпълнения в специализирани музикални предавания, сесии за изпълнения на живо или дори интервюта
  • Поддържайте база данни с подробна информация за контакти, клиенти и резултати

Основната работа на плъгера е да изложи на показ по радиото или услугите за стрийминг действията, които представят. Когато става въпрос за интернет, има размита граница между включването на пресата и радиото. Плъгерът трябва да е наясно с разликите между стрийминг, подкасти и изтегляния.

Някои интернет станции молят артистите да се откажат от своите хонорари за да избегнете плащането на a лицензионна такса, но много големи лейбъли няма да позволят това, нито ще позволят техните материали да бъдат използвани в подкасти или като изтегляния. Много по-малки лейбъли и актове са доволни от публичността, която предоставят тези пътища.

Заплата на радиостанция

Бюрото по трудова статистика на САЩ разбива диапазона на заплатите за специалисти по връзки с обществеността, по-широката категория, която включва радиостанции. Заплатата на плъгер може да варира значително в зависимост от местоположението, опита, броя на клиентите и дали работят за себе си или за работодател.

  • Средна годишна заплата: $59,300
  • Топ 10% годишна заплата: $112,260
  • Долните 10% годишна заплата: $32,840

Обикновено зависи от плъгера да се съгласи на такса с клиента. Някои клиенти ще плащат въз основа на резултатите. Проблемът с този модел е, че плъгерът на радиото може да свърши много работа, но пистата може да получи много малко експозиция. Обратно, една песен може да получи огромно количество експозиция, въпреки че плъгерът е направил почти нищо.

Добър компромис е, че плъгерът получава основна такса, с бонуси за постигане на определени резултати. В допълнение към всяка такса, клиентът ще трябва да заплати разходите за кампанията.

Образователни изисквания и квалификации

  • образование: Степента не е необходима, за да станете радиостанционер, но много хора на тази позиция имат поне бакалавърска степен в управлението на музикалната индустрия, комуникациите, връзките с обществеността или бизнеса.
  • Опит: Наличието на солидна база данни от контакти в музикалната индустрия е една от най-важните части на това да си успешен плъгер. Това обикновено идва от контакт с индустрията и опит. Компаниите за запушване често наемат стажанти, което е добър начин за изграждане на контакти и опит. За да се настроите като plugger, ще трябва да изградите своя списък с контакти. Може да има групи, които търсят плъгери, но бъдете придирчиви. Не започвайте непременно с първата банда, която се доближи до вас, или тази, която ще плати най-много.

Важно е да изградите репутацията си на плъгер. Чудесен начин да направите това е да работите с действия, в които вярвате.

Умения и компетенции за радиостанция

За да бъдете успешни в тази роля, обикновено се нуждаете от следното:

  • Междуличностни умения: Плъгерите трябва редовно да взаимодействат с клиентите и медиите и да могат да поддържат положителни взаимоотношения и с двамата.
  • Комуникационни умения: Плъгерите редовно представляват своите клиенти пред представители на музикалната индустрия и радиостанции и трябва да могат да предоставят кратки, завладяващи предложения устно и писмено, за да осигурят излагане.
  • Устойчивост: Успешните плъгери ще могат да се възстановят от отхвърляне - което може да се случи често, особено в началото на кариерата.
  • Познаване на популярната музика: Поддържането в крак с това, което се пуска по радиото, ще помогне да се определи кои песни могат да бъдат хитове за конкретна аудитория и станции.

Перспективи за работа

The Министерство на трудовата статистика на САЩ прогнозира, че заетостта в областта на общите връзки с обществеността ще нарасне с 9 процента до 2026 г., което е малко по-бързо от общия ръст на заетостта от 7 процента за всички професии в държава.

Работна среда и график

Радиостанциите ще прекарват известно време в офиса, провеждайки телефонни разговори, изпращайки имейли и срещайки се с клиенти. Те могат също да пътуват до различни радиостанции и офиси на други музикални услуги за бизнес срещи.

Плъгерите обикновено имат позиции на пълен работен ден, ако работят за компания, но за независимите плъгери часовете могат да варират значително в зависимост от броя на клиентите.

Сравняване на подобни работни места

Хората, които се интересуват да станат радиостанции, могат също да обмислят някои свързани кариери, изброени тук заедно със средните им заплати:

  • Връзки с обществеността и мениджъри за набиране на средства: $111,280
  • Реклама, промоции и маркетингови мениджъри: $129,380
  • Рекламни агенти по продажбите: $49 680

Научете как работи защитата на купувачите на eBay

защото eBay е предимно форум, в който купувачите са свързани с продавачи, а не самостоятелен сайт за онлайн търговия на дребно, eBay се бори да запази същата репутация за безопасност и добро обслужване на клиенти на които се радват други платформ...

Описание на длъжността на специалист по предотвратяване на загуби: Заплата, умения и много повече

Повечето големи търговци на дребно наемат специалисти по предотвратяване на загуби за борба с проблема с кражбите както от крадци, така и от служители. Тези специализирани звена осигуряват сигурността на магазините, предотвратяват кражби на стоки...

Описание на длъжността за профилиране на престъпници: Заплата, умения и много повече

Криминалното профилиране започна да се превръща в основен фокус на ФБР през 70-те години на миналия век и през десетилетията оттогава се превърна в обичаен инструмент за разследване и разкриване на престъпления. Един от най-честите източници на р...