Брегова охрана Yeoman Описание на длъжността: Заплата, умения и много повече

Yeomen, познати като YNs, са жизненоважни компоненти от ежедневното функциониране на бреговата охрана. Те работят директно с персонала при решаване на проблеми, консултиране и отговаряне на въпроси, свързани с промени в кариерата, права, програми за стимулиране, пенсиониране и обезщетения за ветерани.

Когато член на бреговата охрана търси информация или се нуждае от помощ, YN е човекът, към когото трябва да се обърнете.

Задължения и отговорности на бреговата охрана Yeoman

YN е задкулисна роля, но това не означава, че е по-малко важна. Задълженията включват:

  • Заверка на заплатите
  • Доставка на заплати
  • Изготвяне на военни командировки и превози
  • Подготовка на кореспонденция
  • Изпълнение на административни задължения

YN поддържат дейността на бреговата охрана, като помагат на членовете да напреднат в кариерата си и да разберат заплащането, предимствата и политиките на бреговата охрана.

Заплата Yeoman на бреговата охрана

Заплатата на YN може да зависи от продължителността на службата и до известна степен от местоположението.

  • Средна годишна заплата: $60,938
  • Топ 10% годишна заплата: Повече от $74 470
  • 75-ти процентил: $67,274
  • 25-ти процентил: $53,674

Освен това ще имате достъп до Thrift Savings Plan, който е план за програма за пенсиониране и спестявания, подобен на 401 (k). Ще имате превъзходно здравноосигурително покритие, застраховка живот и застраховка за дългосрочни грижи.

Като държавен служител на пълен работен ден YN има право на изключителни предимства. Ще печелите 13 дни годишен отпуск всяка година за първите си три години, 20 дни отпуск за три до 14 години трудов стаж и 26 дни за повече от 15 години трудов стаж. Ще получите и 13 дни отпуск по болест.

източник: Paysa

Образование, обучение и сертифициране

Повече от половината от всички кандидати нямат висше образование. Около 23 процента имат бакалавърска степен, а 10 процента притежават асоциирани степени. Други обучения и тестове за позиция YN включват:

  • TheРезултат от батерията за професионална квалификация на въоръжените сили (ASVAB): Необходимият резултат за YN е VE + AR = 105. Слушайте, отделете време и не се страхувайте да попитате, ако имате въпрос, когато приемате ASVAB. Тестът се провежда на компютър и можете да използвате само няколко клавиша, за да отговаряте на въпроси. Ако натиснете невалиден клавиш, тестът ви може да е невалиден и ще трябва да се върнете и да го вземете в друг ден. Най-важното нещо, което трябва да запомните, е да четете и слушате внимателно инструкциите.
  • Училище клас А: Кандидатите за YN могат да посещават училище от клас А в Петалума, Калифорния, или да се запишат в a дистанционен курс. Курсът на място продължава осем седмици. Имайте предвид, че има само няколко свободни места за онлайн курса. Можете също така да „ударите“ рейтинга от първоначалната си служба, без да посещавате училище от клас А, за да получите ранг старши офицер от трети клас при успешно изпълнение на изискванията.

Можете също така да се възползвате от набор от програми за напредък в образованието и развитие, след като станете YN.

Умения и компетенции на Yeoman от бреговата охрана

Силният кандидат за длъжността служител на бреговата охрана ще има следните умения:

  • Приоритизиране и организация
  • Добра комуникация и междуличностни способности
  • Компютърни познания и способност за проучване, изготвяне на електронни таблици, текстови документи, въвеждане на данни и използване на интранет на бреговата охрана

Перспективи за работа

От практическа гледна точка е малко вероятно въоръжените сили да стигнат до никъде. Кариерите във всеки клон на армията трябва да са достъпни за дълго време напред.

Работна среда

YN може да служи навсякъде, където работи бреговата охрана: в малък офис или на борда на кораб на бреговата охрана. Работните места на борда обаче са много редки. По-голямата част от YN позициите са наземни.

Повечето звена на бреговата охрана, които наемат YN, са разположени в или близо до големи градски райони, въпреки че има възможности за по-малки офиси.

Работен график

Анкета от Наистина.com показва, че тази позиция се класира с четири от пет звезди за баланс работа/личен живот. Разбира се, това може да зависи до голяма степен от това дали YN е наземно или бордово.

Това не означава, че трябва да очаквате работа от 9 до 5. Форумът на бреговата охрана на САЩ посочва, че работното време обикновено е или от 7 сутринта до 15:00, или от 8 сутринта до 4 часа следобед на сушата и че понякога може да има нощно дежурство по време на натиска спешност.

Сравняване на подобни работни места

Обслужването на клиенти и административните умения, които YN придобива на работа, са безценни в света на бизнеса и бивш YN би бил добре квалифициран кандидат за следните позиции:

  • Специалист човешки ресурси: $60,350
  • Специалист по ползи: $62,680
  • Представител за обслужване на клиенти: $32,890
  • Административен сътрудник / главен асистент: $37,870–$59,400

източник: Бюро по трудова статистика на САЩ

Стартиране на бизнес в Канада с разрешение за работа

Чудите се дали можете започнете бизнес в Канада на разрешително за работа? Не точно. Ако всъщност питате: „Мога ли да започна бизнес в Канада като неканадец и да остана да живея в Канада за постоянно?“ тогава отговорът е "Не". За да започнете за...

Прочетете още

Примерна автобиография на писател на свободна практика

The писател на свободна практика автобиографията вероятно се използва повече от всички останали кариерни автобиографии, взети заедно. Това е така, защото писателите на свободна практика непрекъснато търсят нова работа. Въпреки че много писатели и...

Прочетете още

Основи на бизнес договорите и споразуменията

Договорите и споразуменията са важни за извършването на бизнес за всякакъв размер компании. В по-ранните десетилетия имаше малко писмени бизнес договори и много бизнес и лични сделки се сключваха с ръкостискане. Ако възникне проблем, двете страни...