Náplň práce účetní: Plat, dovednosti a další

click fraud protection

účetní zajistit přesnost finančních výkazů pro jednotlivce, společnosti a organizace. Ujišťují se, že jsou dodržovány zákony a postupy a zda jsou daně správné a zaplacené včas. Účetní připravují finanční dokumentaci a vysvětlují svá zjištění jednotlivcům nebo vedení společnosti či organizace.

Existuje několik typů účetních. Manažerští účetní připravují finanční informace, které interně používají společnosti, které je zaměstnávají. Veřejní účetní, kteří pracují pro účetní firmy nebo jsou OSVČ, provádějí audity a připravují pro klienty finanční dokumentaci a daňové formuláře. Vládní účetní pracují s finančními záznamy vládních agentur. Provádějí také audit podniků, organizací a jednotlivců, kteří podléhají vládním nařízením a zdanění.

Povinnosti a odpovědnosti účetního

Mezi typické pracovní povinnosti, které účetní musí být schopni vykonávat, patří:

  • Připravte si rozpočty
  • Zadejte transakce a odsouhlaste zůstatky na účtech
  • Připravte přesné pracovní dokumenty, plány a odsouhlasení pro účely auditu
  • Odesílejte faktury na účty
  • Vynucovat platební podmínky pomocí účtů
  • Zůstaňte v obraze o státních a místních daňových zákonech
  • Spolupráce s externími auditory
  • Evidujte platby a výplaty

Účetní vykonávají širokou škálu povinností v závislosti na zaměstnavateli a konkrétním zaměření jejich práce. Ať už pracují s korporacemi, jednotlivci nebo vládními agenturami, účetní musí být schopni zakládat právní finanční dokumenty, jako jsou ty, které musí veřejné společnosti zveřejnit investorům. V případě individuálních klientů to může být něco tak základního, jako jsou roční formuláře daně z příjmu.

Účetní pracující v podnicích musí být schopni analyzovat interní finanční dokumenty, ujistit se, že oddělení dodržují zákony a vydávat rozpočtová doporučení.

Plat účetního

Platy účetních se mohou značně lišit v závislosti na zaměstnavateli. Některé velké firmy mohou platit vyšší platy a nezávislí účetní s dlouhodobým seznamem klientů mohou také vydělávat více.

  • Průměrný roční plat: 69 350 $ (33,34 $/hod.)
  • Nejlepší 10% roční plat: 122 220 $ (58,75 $/hod.)
  • Spodní 10% roční plat: 43 020 $ (20,68 $ za hodinu)

Zdroj:Americký úřad pro statistiku práce, 2017

Vzdělávání, školení a certifikace

Minimální vzdělání potřebné k tomu, aby se člověk mohl stát účetním, je bakalářský titul. Mnoho účetních bude usilovat o vyšší tituly a certifikace, aby se stali prodejnějšími.

  • Vzdělání: Bakalářský titul v účetnictví nebo příbuzného studijního oboru je nezbytný pro zahájení kariéry účetního. Někteří zaměstnavatelé dávají přednost uchazečům o zaměstnání, kteří mají magisterský titul v oboru účetnictví nebo daně nebo MBA se zaměřením na účetnictví.
  • Osvědčení: Aby účetní mohli zakládat dokumenty u americké komise pro cenné papíry a burzy, musí se stát a certifikovaný veřejný účetní (CPA). Jednotlivé státy udělují licence podle vlastních pravidel a předpisů. Po získání vysokoškolského diplomu musí účetní absolvovat Jednotná zkouška CPA.

Účetní dovednosti a kompetence

Kromě formálního vzdělání a licence patří mezi měkké dovednosti nezbytné pro práci účetního:

  • Schopnosti zákaznického servisu: Mnoho účetních tráví spoustu času prací se zákazníky, posuzováním jejich potřeb a asistováním jim s jejich financemi nebo daněmi. To vyžaduje dovednosti mluvení a poslechu, které jsou součástí služeb zákazníkům.
  • Analytické myšlení: Účetní musí být schopni identifikovat trendy nebo problémy při kontrole financí pro jednotlivce nebo podniky.
  • Řešení problému: Práce účetní často zahrnuje pomoc klientům řešit konkrétní finanční problémy. V mnoha případech účetní objeví problémy a potřebují doporučit řešení, když k tomu dojde.
  • Znalost Microsoft Office: Účetní stráví spoustu času prací se standardními softwarovými aplikacemi používanými pro podniky, zejména Microsoft Excel nebo jiný tabulkový procesor.
  • Dobře organizované: Sledování a analýza financí vyžaduje vysokou úroveň organizace, abyste měli přehled o příjmech a výdajích, jak se vyvíjejí.

Výhled práce

Podle Americký úřad pro statistiku prácese předpokládá, že růst pracovních míst pro účetní by měl za desetiletí končící v roce 2026 dosáhnout 10 procent. To je lepší než 7procentní růst předpokládaný pro všechna povolání. Vyhlídky na zaměstnání v této oblasti jsou často spojeny se zdravím ekonomiky, ale účetní budou vždy potřeba, protože více společností vstupuje na burzu a daňové kódy se stávají složitějšími.

Pracovní prostředí

Podniková prostředí se mohou lišit, ale většina účetních pracuje buď pro větší firmu, která potřebuje jejich služby, nebo pracují nezávisle na jednotlivcích a malých firmách. Někteří nezávislí účetní mohou pracovat z domácí kanceláře.

Pracovní rozvrh

Pracovní plány se obvykle řídí standardní pracovní dobou. Největší výjimkou je daňové období, kdy mnoho účetních pracuje delší dobu, aby se setkali s klienty před uzávěrkou podání.

Jak získat práci

STUDIE

Bakalářský titul v oboru účetnictví je naprosté minimum.

ZÍSKEJTE CPA

Aniž byste se stali certifikovaným účetním, mohou být vyhlídky na zaměstnání omezené.

ZÍSKAT ZKUŠENOSTI

Nejlepší způsob, jak vybudovat důvěru a získat klienty, je dělat dobrou práci.

Porovnání podobných pracovních míst

Kariérní dráhy podobné kariérnímu postupu účetního, spolu se středními ročními platy, zahrnují:

  • Rozpočtový analytik: $75,240
  • Odhad nákladů: $63,110
  • Finanční analytik: $84,300

Armádní specialista na operační sály MOS 68D

V Armáda, operační sál specialista pomáhá ošetřujícímu personálu připravit pacienty a operační sál na operaci. Pomáhají také zdravotnickému personálu při chirurgických zákrocích. Tito vojáci nemusí mít před podáním žádosti o tuto práci lékařskou...

Přečtěte si více

Kariéra se zvířaty: Chovatel drůbeže

Drůbežáři jsou zodpovědní za každodenní péči o kuřata, krůty, kachny nebo jiné druhy drůbeže chované pro účely produkce masa. Každý rok se v USA spotřebuje přibližně devět miliard brojlerových kuřat a 238 milionů krůt. Tito ptáci jsou chováni ve ...

Navy Job: Letecký aerograf (AG)

Aviation Aerographer's mate (AG) jsou meteorologickými a oceánografickými experty námořnictva. I když dělají hodně z toho, co dělá meteorolog na vaší místní zpravodajské stanici, kontrolují počasí a teploty, jejich práce jde mnohem hlouběji než p...