Google Ads Minőségértékelő Munkaleírás: Fizetés és egyebek

A Google hirdetések minőségi értékelője egy emberi tényellenőrző a Google algoritmusához, a releváns keresőmotor-eredményeket meghatározó matematikai képlethez. A pozíciót néha keresési értékelőnek vagy internetes értékelőnek nevezik. A Google folyamatosan finomhangolja az algoritmusát, hogy jobb keresési eredményeket adjon, valamint lépést tartson az emberek nyelv- és internethasználatának megváltozásával. A keresőóriásnak valódi emberekre van szüksége annak ellenőrzésére, hogy a felhasználóknak visszaadott találatok valóban azt jelentik, amit keresnek.

A Google a világ különböző országaihoz rendelkezik keresőmotorokkal, és a vállalat számos különböző nyelven alkalmaz hirdetésminőség-értékelőket. Ezek a pozíciók megkövetelik a helyi kultúra mély ismeretét és a helyi nyelv folyékony ismeretét.

A Google Ads minőségértékelőjének kötelezettségei és felelősségei

Ez a munka általában megköveteli a következő munka elvégzésének képességét:

  • Hozzáférés az internethez nagy sebességű kapcsolattal.
  • A hirdetések értékeléséhez használja a Google online eszközét.
  • Tekintse át az online tartalmat, beleértve a szöveget, képeket, weboldalakat és egyebeket.
  • Értékelje a keresési eredmények relevanciáját.
  • Tanuljon meg és tartson fenn ismereteket az internetes hirdetések által megcélzott régióról vagy kultúráról.
  • Jelentse az eredményeket a Google online eszközén keresztül.
  • Karbantartja a jelenlegi számítógépes szoftvert és hardvert.

Ez a munka magában foglalja a szövegek, weboldalak, képek és más típusú információk elemzését és visszajelzését a Google számára egy online eszköz segítségével. Az értékelők Google-fiókjukon keresztül jelentkeznek be az online eszközbe, hogy kiválasszák az önálló ütemterv szerint elvégzendő feladatokat.

A minőségértékelők áttekintik az adott keresési lekérdezésben visszaadott eredményeket, majd értékelik az eredményeket a relevancia szempontjából. Egyesek létfontosságúként vannak megjelölve, míg mások hasznosnak, relevánsnak, kissé relevánsnak és nem a témához tartoznak. Az eredmények spamként is megjelölhetők.

Ez a folyamat szubjektívebb, mint amit egy algoritmus biztosítana, de a Google részletes útmutatást ad az értékelőknek az értékelés kiválasztásához.

Google Ads minőségi értékelő fizetése

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala nem követi nyomon a hirdetések minőségét értékelők vagy hasonló pozíciók fizetését, és a Google nem tesz közzé konkrét bért a munkáért. Ami a fizetésről az interneten található, az anekdotikus, a legmagasabbat pedig itt találjuk Glassdoor.com, 2019 májusától. Telecommutingmommies.com olyan kezdőbérről számol be, amely összhangban van azzal, amit mások az interneten közzétettek.

  • Kezdő bér: 15 USD/óra (31 200 USD évente teljes munkaidőben)
  • A legmagasabb bejelentett bér: 23 USD/óra (47 840 USD évente teljes munkaidőben)

Ez egy otthoni munkakör. A Google hirdetések minőségi értékelője felelős az általános költségekért, például az irodahelyiségért, számítógépekért, internet-hozzáférésért és egyéb kisvállalkozási költségekért.

Oktatás, képzés és minősítés

A Google hirdetések minőségi értékelőinek alapképzésre van szükségük. Ezen túlmenően nincsenek konkrét követelmények.

  • Oktatás: A jelentkezőknek alapképzésre van szükségük, de nincs szükség konkrét tanulmányi területre. Azok azonban, akik olyan webes területekre szakosodtak, mint a webfejlesztés vagy webdizájn, nagyobb valószínűséggel lesznek versenyképesek.
  • Kiképzés: Az új hirdetések minőségi értékelői az utasítások követésével és online oktatóanyagok használatával tanulják meg a Google online eszközének használatát.

Google Ads minőségértékelő készségek és kompetenciák

Túl azon, hogy mit keres a Google a hirdetések minőségi értékelőitől és hogyan kell használni A Google online eszközei, vannak más puha készségek, amelyek segíthetnek a sikerhez vezetni egy ilyen pozíció.

  • Többnyelvű: Bár lehetséges, hogy a hirdetésminőség-értékelők csak az anyanyelvükön végzett internetes keresésekkel dolgozhatnak, több lehetőség nyílik azok számára elérhető, akik folyékonyan beszélnek egynél több nyelvet, és eléggé ismerik a megfelelő kultúrát ahhoz, hogy felismerjék a helyit hivatkozások.
  • Önindító: Mindenkinek, aki otthon dolgozik, önfegyelemre van szüksége ahhoz, hogy betartsa az ütemtervet és elvégezze a munkáját az otthoni iroda esetleges zavaró tényezői ellenére.
  • Kritikus gondolkodás: Az információk elemzésének és relevanciájának vagy jelentőségének felmérése kulcsfontosságú a Google hirdetések minőségi értékelőjének.
  • Web-értő: Az, hogy ügyesen navigál az interneten és talál információt, mindenki számára előnyös, aki a Google hirdetésminőség-értékelőjeként dolgozik.

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala nem követi nyomon a hirdetések minőségét értékelők lehetőségeit, de az interneten az a konszenzus, hogy nehéz állást találni. A Google jellemzően nem hirdeti meg a pozíciókat a saját webhelyén, és ha lehetőség van rá, akkor azokat harmadik felek állásajánlatain keresztül kínálják, például a Flexjobs.com-on. Ha a hirdetések minőségi értékelői számára nem állnak rendelkezésre állások, akkor néha vannak hirdetési vagy AdWords-szakértői állások.

Munkakörnyezet

Mert ez a otthoni munka, a környezet bármi lehet, amíg elérhető a Google online eszköze. Ez azt jelenti, hogy a munkát otthon, egy kávézóban vagy akár egy parkban is el lehet végezni. A felügyelet hiánya azt jelenti, hogy a hirdetések minőségét értékelőknek alkalmasnak kell lenniük az önálló munkavégzésre. Ezek a pozíciók is általában ideiglenesek, ezért ne számíts rá, mint hosszú távú foglalkoztatási lehetőségre.

A munka egyik hátránya, hogy a keresések során visszaadott tartalom egy része vulgáris, erőszakos vagy más módon sértő lehet. Lehet, hogy ez nem annak a feladata, aki könnyen megsértődik, bár az ilyen tartalom rendszeres megjelenése nem jellemző.

Munkarend

A Google rendszere a hét minden napján, 24 órában elérhető, a hirdetések minőségét értékelők pedig maguk határozzák meg a nyitvatartási idejüket. Számítson rá, hogy legalább heti 10 órát vállal. A vállalat néha korlátozza, hogy a hirdetések minőségét értékelők egy héten hány órát dolgozhatnak.

Hogyan szerezz munkát

ALKALMAZ

Keressen lehetőségeket olyan oldalakon keresztül, mint pl Appen, Flexjobsés Lionbridge.

ÖNÉLETRAJZ

Alakítsa ki önéletrajzát kifejezetten az otthoni munkához.

Hasonló munkák összehasonlítása

Azok, akik érdeklődnek a Google hirdetések minőségi értékelői munka iránt, fontolóra vehetik az alábbi karrierutak egyikét is, amelyek éves átlagkeresetével együtt szerepelnek:

  • Szerkesztő: $59,480
  • webfejlesztő: $69,430
  • Műszaki író: $71,850

Forrás:Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2018.

Gipsz térelválasztó falak sorházépítésben

A területelválasztó fal a sorház építésének egyik eleme, és ott használatos, ahol a lakóházaknak közös fala van. Az építési szabályzat speciális követelményeket ír elő a szomszédos lakóházakat elválasztó falakkal szemben, és az elsődleges követel...

Olvass tovább

Interperszonális készségek interjúkérdései munkaadóknak

A következő, az interperszonális készségekkel kapcsolatos mintakérdések az állásinterjún lehetővé teszik, hogy felmérje jelöltje interperszonális kapcsolatokban szerzett készségeit. Szó szerint nem létezik olyan munka, amely ne igényelne az egyén...

Tippek a karrier felfedezéséhez és a felvételhez az Amazonnál

Az Amazon egy hatalmas vállalat, 1 millió fős munkaerővel, valamint irodákkal és raktárakkal világszerte. A webóriásnál nincs hiány elérhető állásokból. Valójában az Amazon 2020-ban bővítette a munkaerőt. Az Amazon cég áttekintése Az Amazon ...