Regisztrált ápolónő (RN) Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

Az „RN” – a regisztrált nővér rövidítése – kezeli a betegeket, tanácsot és érzelmi támogatást nyújt nekik és családjuknak. Néhányan a betegeket, valamint a nyilvánosságot tájékoztatják az egészségügyi állapotokról.

Számos ápolási szakterület áll rendelkezésre, beleértve a kritikus ellátást, a szenvedélybetegeket, az onkológiát, a neonatológiát, a geriátriát és a gyermekgyógyászatot. Egyes RN-ek több szakterületen is dolgoznak, például a gyermekonkológián. Vannak regisztrált ápolónők is, akik alap- vagy szakellátást nyújtanak a betegeknek. Klinikai szakápolók, gyakorló ápolókés ápoló szülésznők.

2016-ban körülbelül 3 millió regisztrált nővér dolgozott az Egyesült Államokban.

Regisztrált ápolónői kötelezettségek és felelősségek

Ha ebben a szakmában szeretne dolgozni, az alábbi feladatok közül legalább néhányat rendszeresen el kell végeznie.

  • Végezze el az orvosi utasításokat, adja be a gyógyszereket, indítsa el az IV-t, végezzen kezeléseket, eljárásokat és speciális tesztek és dokumentumok kezelése a vállalati szabályzat és a helyi/állami/szövetségi szabályok és előírások.
  • Rendeljen, értelmezzen és értékeljen diagnosztikai teszteket a betegek állapotának azonosítására és értékelésére.
  • Felméri és értékeli a betegek ellátási igényeit és válaszait.
  • Alkalmazzon megalapozott ápolói megítélést a betegellátási menedzsment döntéseiben.
  • Foglalkozási és nem foglalkozási sérülések és megbetegedések alap- és sürgősségi ellátása.
  • A vény nélkül kapható és vényköteles gyógyszereket a rendelésnek megfelelően adja be.
  • Együttműködjön az ápolócsapattal, hogy minden beteg számára gondozási tervet készítsen.
  • Irányítja és irányítja a kisegítő személyzetet, és betartja a professzionális ápolási normákat.

A regisztrált ápolónők gyakran a betegek egészségi állapotának fő megfigyelői azáltal, hogy megfigyelik és értékelik feljegyzéseiket, tüneteiket, valamint a kezelésre és ellátásra adott reakcióikat. Gyakran kiterjedt interakciót folytatnak a betegek családjával is, irányítják és oktatják őket az utógondozási intézkedésekben. Pontos feladataik függhetnek attól, hogy hol dolgoznak, és az általuk gondozott betegek szükségleteitől.

Regisztrált ápolónői fizetés

A regisztrált ápolónő fizetése attól függően változhat, hogy kórházban, magánorvosnál, kormánynál vagy iskolában dolgozik.

  • Éves medián fizetés: 71 730 USD (34,48 USD/óra)
  • Legjobb 10% éves fizetés: Több mint 106 530 USD (51,22 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: Kevesebb, mint 50 800 USD (24,42 USD/óra)

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2018.

Oktatás, képzés és minősítés

Az oktatási és engedélyezési követelmények államonként változhatnak, de általában követik az alábbi irányelveket:

  • Oktatás: Tudományos alapképzésre lesz szüksége gondozás (BSN), ápolói végzettséggel (ADN) vagy ápolói diplomával. Egyes főiskolák és egyetemek olyan BSN-programokat kínálnak, amelyek elvégzése általában négy évig tart. Az ADN programok néhány közösségi és junior főiskolán elérhetők. Két-három évbe telik, mire elkészülnek. A diplomaprogramok általában három évesek, és a kórházak adminisztrálják. A BSN és ADN programokhoz képest viszonylag ritkák.
  • Engedélyezés: Függetlenül attól, hogy milyen államban szeretne gyakorolni, olyan szakon kell diplomát szereznie, amelyet akkreditált Ápolási Oktatási Akkreditációs Bizottság (ACEN) vagy a Kollégiumi Ápolóképzési Bizottság (CCNE). Minden állam megköveteli, hogy a jóváhagyott ápolói programokon végzettek nemzeti engedélyezési vizsgát tegyenek, a National Council Licensure Examination-RN, vagy NCLEX-RN, amelyet a National Council of State Boards of Nursing (National Council of State Boards of Nursing) kezel ( NCSBN).

Az egyéb engedélyezési követelmények államonként eltérőek. Használja a CareerOneStop Licensed Occupations Tool eszközét, hogy megtudja, pontosan mire van szüksége az Ön államának.

Felveheti a kapcsolatot az egyes állami ápolási testületekkel is, amelyeket az NCSBN honlapján találhat meg.

Regisztrált ápolói készségek és kompetenciák

A következőkre lesz szüksége puha készségek és a személyes jellemzők, hogy sikeres legyen ebben a foglalkozásban:

  • Együttérzés: Éreznie kell, és képesnek kell lennie arra, hogy aggodalmát fejezze ki mások jóléte iránt.
  • Szervezeti képességek és figyelem a részletekre: A jól szervezett és részletorientáltság segít abban, hogy helyesen kövesse az összes eljárást, és biztosítsa saját, páciensei és munkatársai biztonságát.
  • Kritikus gondolkodási képességek: Ez a készségkészlet lehetővé teszi a problémák értékelését és a megoldásukhoz szükséges intézkedések megtételét.
  • Érzelmi stabilitás és türelem: Mindkét tulajdonság segít megbirkózni a nehéz helyzetekkel, amelyek mindennaposak ezen a területen.
  • Hallgatás és beszédkészség: Képesnek kell lennie hatékonyan kommunikálni a betegekkel és más egészségügyi dolgozókkal. Képesnek kell lennie együttműködni a csapat tagjaival.
  • Kiváló ágy melletti mód: Ez kéz a kézben jár együttérzéssel és kommunikációs készségekkel.
  • Anya a szó: Képesnek kell lennie arra, hogy megőrizze az egészségügyi szolgáltatási nyilvántartások és információk magas szintű bizalmas kezelését
  • Többfeladatos: Legyen képes több feladat egyidejű és hibamentes végrehajtására.

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatalának előrejelzései szerint az RN-k kiváló álláskilátások elé nézhetnek. Ez a kormányhivatal az ápolást "Bright Outlook" foglalkozásnak minősíti, mivel ez a karrier várhatóan sokkal gyorsabban fog növekedni, mint az összes foglalkozás átlaga 2016 és 2026 között, körülbelül 15%-kal.

Ezen túlmenően ebben az időszakban a járóbeteg-ellátó központok számának növekedése várható, és ez új munkahelyek növekedését rejtheti magában.

Munkakörnyezet

2016-ban az RN-ek több mint 60%-át a kórházak foglalkoztatták, de másoknak orvosi rendelőkben, járóbeteg-intézetekben és ápolási intézményekben dolgoztak. Ennek ellenére más munkáltatók közé tartoznak az otthoni egészségügyi szolgáltatások, az iskolák és a javítóintézetek.

Bár a regisztrált ápolók iránt nagy a kereslet, és a fizetés ezen a területen meglehetősen jó, ennek ellenére vannak negatív vonatkozásai az ápolásnak. Mint minden egészségügyi szakember, az RN-k is ki lehetnek téve a fertőző betegségeknek, mivel gyakorlati ellátást nyújtanak. Ezenkívül fennáll a veszélye annak, hogy a betegek emelése és mozgatása miatti fizikai igénybevétel miatt sérüléseket szenvednek. Gondoskodniuk kell az ezeket a kockázatokat csökkentő eljárások betartásáról.

Munkarend

Az RN-knek rugalmasnak kell lenniük, és képesnek kell lenniük arra, hogy rendszertelen időbeosztásban dolgozzanak, valamint hétvégén és ünnepnapokon a létszám és a népszámlálás ingadozása miatt. A kórházakban és ápolóintézetekben alkalmazottak jellemzően éjjel-nappal dolgoznak, általában váltott műszakban. Előfordulhat, hogy akkor is ügyeletet tartanak, amikor ténylegesen nem teljesítenek szolgálatot, készen állnak, és rövid időn belül jelentkezhetnek vészhelyzet esetén.

Az orvosi rendelőkben és iskolákban dolgozó nővérek általában sokkal rendszeresebben dolgoznak.

Hogyan szerezz munkát

ALKALMAZ

Nurse.com és Nurse Recruiter célzott állástáblázatokat kínál ápolói álláskeresők számára. Az Health eCareers egy másik népszerű álláshirdetés az orvosi területen.

GYAKORI INTERJÚKÉRDÉSEK GYAKORLATI GYAKORLATA

Tudjon meg többet a gyakran ismételt interjúkérdésekről az ápolói munkákhoz itt.

ÍRJ MEG CÉLZOTT ÖNÉLETRAJZOT

Tudjon meg többet az önéletrajz megírásának és formázásának megfelelő módjáról az ápolói munkákhoz ezek a mintaápolási önéletrajzok.

Hasonló munkák összehasonlítása

Egyes alternatív pályák eltérő iskolai végzettséget, képzést vagy engedélyt és bizonyítványt igényelhetnek.

  • Légzőgyógyász terapeuta: $60,280
  • Szív- és érrendszeri technológus: $56,850
  • EMT vagy mentős: $34,320

Források: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2018.

Tedd etikus nyárra ezt az etikus strandkalauzt – a jó kereskedelem

Az óceánparton megyünk pihenni, szórakozni és elmerülni a természeti környezetben. De itt látjuk a környezeti és éghajlati károk legközvetlenebb hatásait is. 2015-től hatszor annyi műanyag van az óceánban, mint amennyi tengeri élőlény. Fúj!A tenge...

Olvass tovább

Tavaszi divat — The Good Trade — The Good Trade

Bújj bele ebbe a fenntartható pizsamába – az organikus pamuthoz illő PJ készletektől a kézzel szőtt sliccekig – ezek a márkák megtalálják, amit keresel.Ezek a stílusos és környezetbarát hátizsákok tökéletesek munkához, iskolához és játékhoz.A mix ...

5 keleti wellness gyakorlat, amelyet édesanyámtól tanultam – a jó kereskedelem

A hagyományos kínai orvoslás felemelkedéseAmikor először hallottam, hogy barátaim az akupunktúráról beszélnek, vagy fotókat tettek közzé a köpölyözési terápiáról az Instagramon, visszaemlékeztem a gyerekkoromra. Arra az évre gondoltam, amikor tanú...