Fontos készségek információbiztonsági elemzők számára

Az információbiztonsági elemző feladata, hogy megvédje egy szervezet vagy kormányzati szerv számítógépes hálózatát a kiberfenyegetésekkel szemben. Biztonsági intézkedéseket hoz létre, tart fenn és felügyel annak érdekében, hogy megbizonyosodjon a számítógépes hálózatok szabályozásáról és felügyeletéről.

Iskolai végzettség és munkaköri követelmények

A vállalkozásokat és kormányzati szerveket fenyegető biztonsági fenyegetések növekedésével az információbiztonsági elemző szerepe egyre fontosabbá válik. Általában ez nem egy belépő szintű pozíció. A számítástechnikai, programozási vagy mérnöki alapképzés minimális követelmény, és sok vállalatnak mesterképzésre és sok éves hálózati tapasztalatra van szüksége.

Az információbiztonsági elemzők egy szervezet különböző tagjaival dolgoznak együtt. Képesnek kell lenniük arra, hogy a legkülönfélébb műszaki és nem műszaki hátterű emberekkel közöljék a biztonsági intézkedéseket és a fenyegetéseket.

Álláskitekintés és fizetés

Szerint a Munkaügyi Statisztikai Hivatal2018-ban 112 300 embert foglalkoztattak információbiztonsági elemzőként.

A medián éves bérük 2018-ban 98 350 dollár volt. A legalacsonyabb 10% kevesebb mint 56 750 dollárt, a legmagasabb 10% pedig több mint 156 580 dollárt keresett.

A karrierlehetőségek ezen a területen 2028-ra előreláthatólag 32%-kal nőnek – ez sokkal gyorsabb, mint más foglalkozásokban.

Kiváló információbiztonsági elemzői készségek

Az alábbiakban felsoroljuk az önéletrajzokhoz, motivációs levelekhez, álláspályázatokhoz és interjúkhoz szükséges információbiztonsági elemzői készségeket. Tartalmaz egy részletes listát az öt legértékesebb információbiztonsági elemzői készségről, valamint egy hosszabb listát a még kapcsolódó készségekről.

Információtechnológiai ismeretek

A kiberbiztonságot fenyegető veszélyek mindig változnak, ahogy a megoldások is. Az információbiztonsági elemzőknek folyamatosan frissíteniük kell ismereteiket a legújabb adatvédelmi hírekről, a kiberbiztonsági jogszabályokról, gyakorlatokról és technikákról. Egy jó információbiztonsági elemző megkeresi ezeket az információkat, és felhasználja őket problémamegoldó stratégiáinak kialakítására.

Elemző

Az információbiztonsági elemzőknek erős elemzői képességekkel kell rendelkezniük. Képesnek kell lenniük a számítógépes rendszerek tanulmányozására, az esetleges kockázatok felmérésére és a lehetséges megoldások mérlegelésére.

Kommunikáció

Az információbiztonsági elemzőknek fel kell tanítaniuk a felhasználókat, el kell magyarázniuk nekik a kiberbiztonság fontosságát és azt, hogy hogyan védjék meg adataikat. Ezeket az információkat világosan és vonzó módon kell közölniük. Ezért az információbiztonsági elemzőknek erős szóbeli és írásbeli kommunikációs készségekre van szükségük.

Kreativitás

A kreativitás kritikus fontosságú az információbiztonsági elemzők számára. Képesnek kell lenniük előre látni a kibertámadásokat, és mindig egy lépéssel a kiberfenyegetés előtt kell gondolkodniuk. Ez a fajta előrelátás kreatív megközelítést igényel.

Részlet orientált

A kiberbiztonságot fenyegető számos fenyegetést nehéz észlelni. Az információbiztonsági elemzőknek a biztonsági rendszer részleteire kell összpontosítaniuk, észre kell venniük az esetleges kisebb változásokat, és előre kell látniuk az esetleges problémákat, legyenek azok bármilyen kicsik is.

Információbiztonsági elemzői készségek listája

  • Analitikai képesség
  • Információbiztonsági szoftverek és vezérlők adminisztrálása
  • Biztonsági rendszernaplók, biztonsági eszközök és adatok elemzése
  • Kommunikáció felfelé, lefelé és a szervezet minden szintjén
  • Kommunikáció
  • Behatolásérzékelő rendszerek (IDS) létrehozása, módosítása és frissítése
  • Biztonsági információs eseménykezelés (SIEM) létrehozása, módosítása és frissítése
  • Kreativitás
  • Behatolásgátló rendszerekkel és eszközökkel kapcsolatos tapasztalat
  • A kockázatkezelés mély megértése Keretrendszerek
  • A hálózati biztonság kezelésének folyamatának meghatározása
  • Részlet orientált
  • Az információs rendszerek sebezhetőségeinek felfedezése
  • A rosszindulatú szoftverek kiértékelése és dekonstrukciója
  • Biztonsági előírások és szabványok ismerete
  • Meglévő és új rendszerek biztonsági keretrendszereinek megvalósítása és karbantartása
  • Információtechnológiai ismeretek
  • Biztonsági hatékonyság javítása
  • Tűzfal és adattitkosítási programok telepítése
  • A megfigyelési és incidens-reagálási tevékenységek biztonsági nyilvántartásának vezetése
  • Az információbiztonsági irányelveknek és eljárásoknak való megfelelés figyelemmel kísérése
  • Hálózati és rendszeradminisztrációs tapasztalat
  • Biztonsági problémák orvoslása
  • Speciális kiberfenyegetés-jelentésekre vonatkozó kérések megválaszolása
  • Kiber- és műszaki fenyegetések elemzése
  • Biztonsági megfigyelés végrehajtása
  • Hacker behatolás megelőzése
  • Helyzetjelentések és eseményekkel kapcsolatos jelentések készítése
  • Problémamegoldás
  • Gazda alapú kriminalisztika biztosítása
  • Időszerű és releváns biztonsági jelentések készítése
  • Biztonsági eseményekre adott válasz
  • Önmotiváció
  • Maradjon egy lépéssel a kibertámadások előtt
  • Erős műszaki háttér az adatvesztés megelőzésében
  • Biztonsági szolgáltatások támogatása és menedzselése
  • Csapatjátékos
  • Biztonsági intézkedésekkel foglalkozó képzési szervezet
  • Naprakész a releváns technológiákról

Hogyan mutassa be készségeit

Tüntesse fel készségeit az önéletrajzában. Ezeket a készségszavakat használhatja az önéletrajzában. Munkatörténetének leírásában érdemes lehet használni néhány kulcsszót.

Használj ügyességi szavakat a kísérőlevélben. Levelének szövegében megemlíthet egy vagy kettőt ezek közül a készségek közül, és konkrét példát ad arra az időszakra, amikor ezeket a készségeket a munkahelyén mutatta be.

Említse meg ezeket a készségszavakat egy interjúban. Győződjön meg arról, hogy van legalább egy példa arra az esetre, amikor bemutatta az itt felsorolt ​​legfontosabb készségeket.

Affinitási program létrehozása nonprofit szervezete számára

Az üzleti partnerségek kifizetődőek lehetnek. Ha nonprofit szervezete olyan megbízható bevételi forrást keres, amely a márkaismertséget és az elköteleződést is fokozhatja, egy affinitási program kifizetődő lehet. Mielőtt elkezdené ezt az utat, f...

Olvass tovább

Vps Trumps megosztott tárhely e-kereskedelmi webhelyekhez

A te e-kereskedelmi üzlet készen áll a következő szintre lépni, de nem biztos abban, hogy folytatnia kell-e a megosztott tartalmat hosting fiókot, vagy frissítsen egy virtuális magánkiszolgálóra (VPS). Ezt a döntést nem szabad félvállról venni, m...

Hogyan használjunk Instagram-kérdések matricákat vállalkozása piacra dobásához

2018 nyarán az Instagram egy új funkciót vezetett be, az úgynevezett „kérdések” matricákat, amelyeket hozzáadhat az Instagram-történetekhez; Az Instagram történetek hasonlóak SnapChat ahol a megosztott képek és videók csak egyszer tekinthetők meg...