Mit várhat el a jogi átírói pályafutásától

A jogi átírók ügyvédek, jogi képviselők és más jogi szakemberek által diktált felvételeket hallgatnak meg, majd azokat jogi dokumentumokká írják át. Általában fejhallgatón hallgatják a felvételeket, szükség esetén lábpedállal leállítják a felvételt, és beírják a szöveget a számítógépbe.

Az általuk készített dokumentumok tartalmazhatnak levelezést, beadványokat, indítványokat, felfedezéseket, jogi feljegyzéseket, megállapodásokat és időbejegyzéseket. Az átírt dokumentumokat bíróság elé állíthatják.

A különbség a jogi átíró és a bírósági riporter között

Az átírók számítógépes billentyűzetet használnak a diktált felvételek átírására. Ez eltér a bírósági riporterétől, aki gyorsíró berendezést használ a kimondott szó átírására.

Egy bírósági riportert azzal vádolnak, hogy „élő” beszélgetést rögzítsen – a tárgyalóteremben zajló párbeszédet vagy olyan feljelentést, ahol a bírósági eljárás előtt tanúskodnak. Egy átíró gépel diktálást. Az ügyvéd levélben, feljegyzésben vagy jogi dokumentumokban rögzíti, hogy mit akar mondani. A tempó jellemzően lassabb és megfontoltabb, mint egy tanú vallomása a bíróságon.

Munkaköri kötelességek

A törvényes átíróknak folyamatosan kell szerkessze az átírt információkat az egyértelműség kedvéért. Biztosítaniuk kell, hogy az átírt példány mentes legyen a helyesírási, központozási, nyelvtani és tipográfiai hibáktól.

A jogi átírók olyan adminisztratív feladatokat is elláthatnak, mint a jogi dokumentumok rendszerezése és benyújtása, valamint a határidők követése.

Szükséges készségek

A jogi transzkripciós szakembereknek rendelkezniük kell nyelvtannal és írott szóval, valamint rendkívül jó hallgatási készségekkel. Képesnek kell lenniük arra, hogy megértsék az általuk átírt, diktált anyag tartalmát. További kulcsfontosságú készségek:

  • Átíró szoftverben való jártasság
  • Gyors (85+ szó percenként) és pontos billentyűzet-készség
  • A jogi terminológia alapos ismerete
  • Kiváló angol nyelvtudás
  • Erős lektori készség
  • Jártasság a népszerű szövegszerkesztő, táblázatkezelő és számlázó szoftverekben
  • Átlagon felüli számítógépes ismeretek

A jogrendszer átfogó ismerete is nagy segítséget jelenthet, különösen azoknak, akik szem előtt tartják, hogy ügyvédi állásba kerüljenek.

Képzés és oktatás

A középiskolai végzettség és az irodai vagy jogi környezetben szerzett tapasztalat gyakran az egyetlen feltétel a belépő szintű pozícióhoz. A jogi átírók gyakran kapnak munkahelyi képzést ügyvédtől, jogi képviselőtől vagy irodavezetőtől.

Számos közösségi főiskola, szakiskola és műszaki iskola kínál jogi átírási képzési programokat, amelyek segítenek bővíteni foglalkoztatási lehetőségeit. Egyes programokat akár öt hónap alatt is elvégezhet, vagy akár egy éves nappali tagozatos tanulmányok alatt jogi átírási bizonyítványt szerezhet. Két év alatt szerezhet egyetemi diplomát jogi átírástechnikából.

A jogi átírási karrierdiploma programok néha online is elérhetők, például a CourtReporterEDU vagy TranscribeAnywhere, ha nehéz számodra a tantermi idő szorítása. Tanítanak jogi fogalmakat és az Egyesült Államok jogrendszerének alapjait, valamint a jogi kutatás művészetét, a közös jogi kifejezéseket és a joghatósági törvényeket. De sokan túllépnek ezen. Olyan területeken is képeznek majd, mint az időgazdálkodás és a kommunikációs készségek. Ha az osztálytermi környezetet választja, nagy valószínűséggel a „valódi élet” gyakorlatok előnyeit is élvezheti.

Néhány más alapvető kurzus, amely a jogi átírási képzési programban található, többek között szövegszerkesztés és gépelés, bírósági jelentés elmélet, angol nyelv és szerkesztés az átíráshoz, számítógépes átírás, jogi szótárkészítés és alapszótár épület.

Országos minősítést szerezhet a Amerikai Elektronikus Riporterek és Átírók Szövetsége.

Tudsz otthonról dolgozni?

Sok átíró független vállalkozó, akik otthonról dolgoznak, és ügyvédeknek és jogi munkáltatóknak kínálják szolgáltatásaikat. Más jogi átírók jogi titkárként dolgoznak, jogi asszisztensek, vagy ügyvédi irodák, vállalatok, bankok, biztosítók, közérdekű helyszínek vagy a kormány hivatalnokai.

Jogi átírók, akik otthon dolgozni nagyobb valószínűséggel dolgoznak rendszertelenül, beleértve a részmunkaidőt, az esti órákat és a hétvégéket. De rugalmasan beoszthatják óráikat az életstílusukhoz igazodva, hogy a családi igényeket meg tudják oldani.

Ha azonban a munka titkári vagy adminisztratív feladatokat foglal magában, ez általában szükségessé teszi, hogy az átíró hozzáférjen az ügyfél fájljához. A legtöbb jó hírű ügyvéd nem engedi, hogy az iratok elhagyják irodahelyiségeit az ügyvéd-ügyfél bizalmas kezelésével kapcsolatos problémák miatt.

Tipikus munkakörnyezet

A jogi átírók gyakran hosszú ideig ugyanabban a helyzetben ülnek. Csukló-, hát-, nyak- vagy szemproblémákat szenvedhetnek a megerőltetés miatt, és fennáll a veszélye az ismétlődő mozgási sérüléseknek, például a kéztőalagút-szindrómának.

Néha kötelesek az előírt termelékenységi ütemben dolgozni – például elvárják tőlük napi 1015 vagy több sor vagy óránként 145 sor átírása a 98 százalék megőrzése mellett pontosság. Ez a felgyorsult környezet és az állandó nyomás a pontosságra és termelékenységre megterhelő lehet.

Fizetések

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal (BLS) nem követi nyomon a fizetési információkat kifejezetten jogi szempontból átírók, de a hasonló munkakörben dolgozók 20 000 és 60 000 dollár között keresnek évente, átlagosan kb. 26 400 USD 2018-ban.

Azok, akik jogi titkárként vagy jogi asszisztensként dolgoznak nagy ügyvédi irodákban, általában ennek a fizetési tartománynak a felső határában keresnek jövedelmet. A nagyobb nagyvárosi területek ügyvédi irodái általában többet fizetnek, mint a vidéki vagy külvárosi területek ügyvédi irodái. Az átlag Philadelphiában körülbelül 40 000 dollár 2018-ban, míg a pennsylvaniai Johnstownban az átírók körülbelül 10,35 dollárt keresnek óránként – évente körülbelül 21 500 dollárt.

Ismerje meg a legrégebbi, még mindig működő amerikai kiskereskedőket

Egyesek az üzleti élet sikerét a vállalat működésének időtartamával mérhetik. Előfordulhat, hogy nehéz lesz megnevezni a legrégebbi amerikai kiskereskedelmi vagy éttermi céget, vagy kitalálni a kiskereskedelmi vállalat alapításának évét, vagy aká...

Olvass tovább

A tények bemutatása a gyorséttermi reggeliről

Amióta az 1970-es évek elején először bevezették a reggelit a gyorséttermek (QSR) iparágába, a McDonald's reggeli kínálata az üzlet értékes részévé vált. Amellett, hogy a chicagói székhelyű cég éves bevételének egynegyedét termelte, a McDonald’s ...

Olvass tovább

A Chipotle mexikói grill története

A Chipotle Mexican Grill céget Steve Ells alapította 1993-ban, és a Colorado állambeli Denverben található. A Chipotle név egy füstölt, szárított jalapeño chili paprika nahuatl/mexikói nevéből származik. Szerény kezdetek Az alapító Steve Ells a...