Tengeri emlősképző munkaköri leírás

Állatképzés különféle készségeket és tulajdonságokat igényel. Ahhoz, hogy sikeres oktató legyél, kapcsolatot kell kialakítanod a gondozott állatokkal. Ez sok kemény munka eredménye. Ez egy nagyon kihívásokkal teli és hálás élmény lehet, függetlenül attól, hogy milyen típusú állattal dolgozik – legyen az madarak, kutyák vagy tengeri emlősök. A tengeri emlősképzők az állatok viselkedésével kapcsolatos ismereteiket használják fel különféle tengeri fajok képzésére és gondozására.

Feladatok

A tengeri emlősképzők operáns kondicionálást (pozitív megerősítési technikákat) alkalmaznak a gondozásukban lévő állatok képzésére. Ők felelősek a megfelelő fizikai és mentális gyakorlatok elvégzéséért is, hogy az állatok egészségesek és boldogok legyenek.

A tengeri emlősképzők egyéb feladatai közé tartozhat a diéta elkészítése és etetése, valamint a pontos egészség és viselkedés megőrzése nyilvántartások, az élőhely megfelelő karbantartásának biztosítása, valamint a lakosság megszólítása az oktatási programok során, ill tüntetések.

Ezenkívül az oktatók olyan viselkedésre tanítják az állatokat, amelyek biztonságosabbá és könnyebbé teszik az orvosi minták gyűjtését, a vizsgálatok elvégzését és a gyógyszerek beadását. Általában segítik az állatorvost az orvosi eljárásokban és vizsgálatokban.

A tengeri emlősképzőknek fizikailag alkalmasnak kell lenniük, és képesnek kell lenniük arra, hogy a szabadban dolgozzanak változó időjárási körülmények között és szélsőséges hőmérsékleten. Gyakran előfordul, hogy az oktatók éjjel, hétvégén vagy ünnepnapokon szükség szerint készenlétben vannak. A beteg vagy sérült állatok segítségére is hívhatják őket.

Karrier lehetőségek

A tengeri emlősök oktatói szakosodhatnak bizonyos típusú tengeri emlősökkel, például delfinekkel, bálnákkal vagy fókákkal és oroszlánfókákkal való munkára. Egyes oktatók idejük nagy részét közoktatással vagy bemutatókkal tölthetik, míg mások elsősorban a színfalak mögött dolgoznak, kutatással vagy egyéb feladatokkal.

A tengeri emlősok kiképzője felügyelői pozícióba léphet, például létesítményigazgató vagy kurátor, bár egyes intézményeknél felsőfokú végzettség szükséges lehet. Az Egyesült Államok haditengerészetének tengeri emlősprogramja keretében tengeri emlősök képzésére is van lehetőség.

Jellemzők

Ahhoz, hogy sikeres legyen ezen a pályán, az oktatónak a következő tulajdonságokkal kell rendelkeznie:

  • Türelem: Bármilyen állatfajtával végzett kiképzés sok türelmet igényel. Az állatok gyakran átvehetik a frusztrációdat, és előfordulhat, hogy nem teljesítenek a vártnak megfelelően, ezért érdemes ezt az ajtónál hagyni, amikor eljön a képzés ideje.
  • Elkötelezettség: Elkötelezettnek kell maradnia a feladat iránt az elejétől a végéig. Ha úgy találja, hogy bizonyos technikák egyszerűen nem működnek, próbáljon ki valami mást, ahelyett, hogy teljesen feladná. Végül is nem minden állat reagál egyformán ugyanazokra a képzési technikákra.
  • Erő: Az igényes környezet miatt – nyílt vízben vagy medencében – fizikailag fittnek kell lennie. Bizonyos esetekben szükség lehet az állatok és/vagy felszerelések nehéz emelésére is.

Oktatás és képzés

Bár a főiskolai végzettség nem kötelező, nagyon nehéz tengeri emlősképzővé válni anélkül. A tengeri emlősképzők gyakori szakai közé tartozik állattudomány, tengerbiológia, állati viselkedés, zoológia, pszichológia és biológia.

Egy másik jól ismert oktatási lehetőség a Egzotikus Állatok Training Management program a kaliforniai Moorpark College-ban. Ez a heti 7 napos társult képzési program 22 hónapig tart, és évente körülbelül 50 hallgatót fogad. A diplomával rendelkezők a legtöbb nagyobb állatkertben, állatparkban és Hollywoodban dolgoztak.

A tengeri emlősképzők előzetes gyakorlati tapasztalattal rendelkezhetnek a tengerbiológus vagy állatgondozó. A törekvő oktatók általában önkéntesként vagy gyakornokként vesznek részt egy tengeri emlős létesítményben, hogy tapasztalatot szerezzenek. A gyakorlati tapasztalat elengedhetetlen azoknak, akik erre a területre szeretnének belépni. Előzetes munkatapasztalat a kutya kiképző, állatorvosi asszisztens vagy más állatokkal kapcsolatos területen hasznos azok számára, akik nem tudnak kifejezetten tengeri emlősökhöz kapcsolódó tapasztalatot szerezni.

Amellett, hogy diplomával és gyakorlati tapasztalattal rendelkezik ezen a területen, a legtöbb tengeri emlős létesítmény megkövetelik a jelentkezőktől, hogy erős úszástudással és búvárkodási bizonyítvánnyal rendelkezzenek tanúsítvány.

A felvételt követően a sikeres jelentkezőknek intenzív képzésen kell részt venniük tapasztalt oktatók irányításával. A gyakornokok elsajátítják a létesítmény képzési technikáit és irányítási módszereit. Lehetőségük van arra is, hogy megismerkedjenek a létesítmény állataival és a kiképző csapat többi tagjával.

Sok tengeri emlősoktató tagja egy professzionális tengeri állatcsoportnak, például a Nemzetközi Tengeri Állatképzők Szövetségének (IMATA). A csoport 1972-ben alakult. Egy másik csoport a Tengeri Emlősök Társasága (SMM), amelyet 1981-ben alapítottak. Jelenleg több mint 2000 tagja van több mint 56 különböző országból. Ezek a csoportok csak tagok számára biztosítanak hozzáférést a webhelyekhez, iparági kiadványokhoz és álláshirdetésekhez.

Fizetés

A SimplyHired.com az amerikai haditengerészet programjában részt vevő tengeri emlősképzők átlagos fizetését 71 035 dollárban tüntette fel. 2018 novemberében, bár ezt általában a tengeri emlősoktatók fizetésének legmagasabb szintjén tartják számon hatótávolság.

Míg az Egyesült Államok Munkaügyi és Statisztikai Hivatala (BLS) nem választja el a tengeri emlősképzőket a az állatkiképzők általános kategóriája szerint egy 2017-es tanulmány szerint az állatkiképzők éves átlagos fizetése ez $28,880. Az állatidomárok legalacsonyabb 10%-a 19 610 dollárnál kevesebbet keresett, míg a legmagasabb 10%-a több mint 56 000 dollárt keresett.

A három államban a legtöbb elérhető állatkiképző állások száma Kaliforniában 2250, Floridában 1520 és New Yorkban 1170 állást kínált. Az átlagos éves fizetés ezekben az államokban 39 700 dollár volt Kaliforniában, 36 710 dollár Floridában és 36 870 dollár New Yorkban.

Rendkívül erős verseny van a tengeri állatok helyzetei országos. Mivel évente viszonylag kevés új tengeri park és akvárium nyílik meg, a tengeri emlősképzők száma várhatóan nem fog jelentősen növekedni.

Ez a tény, az e karrierút iránti nagy érdeklődéssel párosulva, nagyon magas keresletet biztosít minden olyan pozíció iránt, amely a területen elérhetővé válna. Az is fontos, hogy a törekvő tengeri emlősoktatók felismerjék, hogy gyakran nagy távolságra történő áthelyezésre van szükség ahhoz, hogy pozíciót szerezzenek ezen a területen.

6 adatkihívások, amelyekkel a vezetők és szervezetek szembesülnek

Adatközpontú világban dolgozunk. A vezetőket jelentések, műszerfalak és rendszerek bombázzák adatokkal. Rendszeresen emlékeztetnek bennünket arra, hogy adatvezérelt döntéseket hozzunk. A magas rangú vezetők nyáladznak a Big Data ígéretén, hogy ve...

A foglalkoztatás előtti értékelés szerepe a munkaerő-felvételben

nem akarod alkalmazottat bérelni aki előadásokat tart az ügyfeleknek – akár belső, akár külső –, majd megtudja, hogy ő az ideges bemutatása, hogy nem tud kijönni egy koherens mondatot a száján, amikor előtte áll a csoport. Ne akarjon olyan progra...

Olvass tovább

Hogyan segítsen egy barátjának új munkát találni

Van olyan barátod vagy családtagod, aki új munkát keres? Mi a legjobb módja annak, hogy segítsenek nekik felvenni? Mit tehetsz értük? Akár jobb lehetőséget keres az illető, akár elvesztette az állását, számos különböző módon segítheti őt az állás...