Sportigazgató Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

Az atlétikai igazgatók (AD-k) általában felügyelik az atlétikai program minden aspektusát, beleértve az edzők felvételét, az ütemezést, a költségvetés elkészítését, az előléptetést, a megfelelést és a létesítménygazdálkodást. Tehát, ha Ön egy szervezett személy, aki boldogul a vezető pozícióban, és szereti a sportot, akkor a sportigazgatói karrier megfelelő lehet az Ön számára.

Az atlétikai igazgatók általában szívesen dolgoznak együtt edzőkkel és sportolókkal, hogy segítsenek a csapatoknak kibontakozni potenciáljukat. Míg az edzők végzik a csapat napi felkészítését, addig az atlétikai igazgatók büszkék a színfalak mögötti munkára, ami sikeres helyzetbe hozza a csapatokat.

Az atlétikai igazgató feladatai és felelőssége

Az atlétikai igazgatók feladatai eltérőek, és a következőket foglalhatják magukban:

  • Iránymutatás és iránymutatás az iskola sportprogramjához
  • Költségvetések elkészítése és kiadások felosztása olyan tételekre, mint az edzők fizetése, a csapatok utazása, a felszerelés vásárlása és a létesítmények karbantartása
  • Edzőkkel való egyeztetés a játékok, gyakorlatok ütemezéséről
  • Együttműködés konferenciákkal és ligákkal az ütemezési problémákkal kapcsolatban
  • Beszélgetés a liga illetékeseivel olyan témákról, mint például a szezon utáni játék
  • Egy pályára, pályára vagy súlyteremre szánt idő meghatározása
  • Edzőkkel és esetleg utazási koordinátorral való együttműködés az utazások megtervezésében
  • A tisztségviselők és játékvezetők koordinálása a játékokon, valamint a fizetésük költségvetése
  • Jelentések készítése az egyes csapatok állapotáról, sikereiről és hiányosságairól
  • A sportolók és az edzők vagy az edzők közötti viták közvetítése

Középiskolai szinten a sportigazgató jellemzően iskolai adminisztrátor, aki gyakorlati vezetést lát el ezeken a területeken. A főiskolai szinten e feladatok egy része átruházható, de az atlétikai igazgató felügyeli a folyamatot.

Sportigazgatók középiskolai szinten együtt kell működni más iskolai adminisztrátorokkal annak biztosítása érdekében, hogy a tanuló-sportolók tanulmányilag jogosultak legyenek egy adott sportágra. Ezt a feladatot főiskolai szinten is ellátják. A főiskolákon az AD-k is jellemzően a megfelelőségi tisztviselő hogy megbizonyosodjon arról, hogy egy program a konferencián belül működik és National Collegiate Athletic Association (NCAA) vagy egyéb egyesületi szabályok.

Sportigazgatói fizetés

Az atlétikai igazgató éves fizetése az iskolai végzettségen, a tapasztalaton és a készségszinten alapul. A fizetésük a következő:

  • Éves medián fizetés: 59 745 USD (28,72 USD/óra)
  • Legfelső 10% éves fizetés: 100 068 USD (48,11 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: 34 353 USD (16,52 USD/óra)

Forrás: Bértábla, 2019. március

Oktatás, képzés és minősítés

Az atlétikai igazgatóvá váláshoz szükséges végzettség és végzettség iskolánként és iskolai szintenként eltérő:

  • Középiskolai és középiskolai szintek: Középiskolai és középiskolai szinten az atlétikai igazgatók általában edzőként és tanárként kezdik pályafutásukat. Megtarthatnak edzői vagy tanári pozíciót, de a középiskolában az AD-szerep általában teljes munkaidős állás. Az atlétikai igazgatók általában oktatásból, testnevelésből vagy valamilyen kapcsolódó területen szerzett diplomát. Egyes iskolák tanári bizonyítványt és két-három éves edzői tapasztalatot is igényelhetnek.
  • Főiskolai szintek: Egyes főiskolák és egyetemek főiskolai diplomával és atlétikai gyakorlattal rendelkező sportigazgatókat alkalmaznak. adminisztráció, de a legtöbb iskola mesterképzést, valamint három-öt év coaching és adminisztratív gyakorlatot igényel tapasztalat. A mesterképzés lehet oktatásigazgatási, üzleti, ill sportmenedzsment. Számos sportmenedzseri iskolák felkészíteni a hallgatókat főiskolai szintű adminisztratív pozíciókra, például sportigazgatói pozíciókra.

Ezen túlmenően, míg a sportmenedzseri végzettségűek gyakran főiskolai és szakmai szinten dolgoznak, a középiskolai sportigazgatói állások is megfelelőek.

Athletic Director készségek és kompetenciák

Bizonyos készségek fontosak egy sportvezető számára, például:

  • Vezetés: Az atlétikai osztály stratégiai tervének felügyelete, motiváció és iránymutatás
  • Menedzsment: A feladatok hatékony kezelése és átruházása a csapat többi tagjára
  • Szervezet: Legyen naprakész a különféle szabályokkal és előírásokkal, ütemezésekkel, költségvetési adatokkal és személyzeti információkkal
  • Interperszonális kommunikáció: Kapcsolatok kezelése edzőkkel, iskolai személyzettel és a nyilvánossággal.

Az atlétikai igazgatóknak meg kell tanulniuk hatékony programot futtatni költségvetési korlátok mellett. Bár ez a munka kifizetődő lehet, lelkierőt, kitartást és azt a képességet igényli, hogy stresszes körülmények között is jól tudjon dolgozni.

Ezenkívül a sportvezetőknek élvezniük kell a vezető pozíciót. Néha beköltöznek egy konferencia- vagy ligairodába. Valamilyen szintű nyilvános elismerést kaphatnak, de nem annyit, mint egy sikeres edző. A főiskolákban és középiskolákban sok AD felügyeli az atlétikai osztály stratégiai tervét. Ezért kulcsfontosságú felelősség a hosszú távú jövőkép kialakításának és a más adminisztrátorok, adományozók, hallgatók és a nyilvánosság felé közvetítésének képessége.

Követelniük kell a gyorsan változó szabályokat. Rendelkezniük kell azokkal az interperszonális készségekkel, amelyek szükségesek ahhoz, hogy jól együttműködjenek a programjukban szereplő edzőkkel, valamint az iskolai vezetőkkel és a nyilvánossággal. Középiskolai szinten az atlétikai igazgatóknak is foglalkozniuk kell a szülők aggályaival. Főiskolai szinten az atlétikai igazgatók kerülhetnek a média vizsgálatának középpontjába.

A főiskolai sportigazgatói pozíciók azok számára állnak rendelkezésre, akik bizonyított, jól dokumentált sport- és edzői gyakorlattal rendelkeznek. Mivel ezeket a pozíciókat nehéz megszerezni, ritkán töltenek be.

A középiskolai és a középiskolai sportigazgatói lehetőségek elérhetőbbek. Azonban meg kell felelnie bizonyos iskolai végzettségnek és gyakorlati képesítéseknek, amelyeket egy adott iskola megkövetel.

A Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala osztályozást biztosít a játékvezetők, játékvezetők és más sportvezetők számára. A kategória foglalkoztatási kilátásai a 2016–2026-os időszakban várhatóan 8 százalékos növekedést mutatnak.

Munkakörnyezet

A sportigazgató az iskolai irodában dolgozik különböző adminisztratív feladatokat ellátva, valamint az irodától távol, adománygyűjtő rendezvényeken, sportedzéseken, játékokon vesz részt. Ez a pozíció idegenbeli meccsekre is utazást igényelhet.

Munkarend

Az atlétikai igazgatók elsősorban teljes munkaidőben dolgoznak, de az órák gyakran éjszakai és hétvégi meccseket is tartalmaznak.

Hogyan kaphatom meg ezt az állást

ALKALMAZ

Nézd meg az olyan forrásokat, mint pl Valóban, Szörnyeteg, és Üvegajtó a legfrissebb álláshirdetésekhez. Ezek a webhelyek egyéb hasznos forrásokat is kínálnak, például tippeket önéletrajzok és motivációs levélíráshoz, valamint interjúk megszerzéséhez és elsajátításához. Látogassa meg a helyi iskolákat és az iskolai körzetek kutatási webhelyeit is, ahol sportvezetői álláslehetőségeket találhat, vagy olyan kezdő pozíciót vagy gyakornoki lehetőséget találhat, amely az adott karrierhez vezethet.

HÁLÓZAT

A helyi és országos szervezetekben való tagság álláshirdetéseket és hálózatépítési lehetőségeket kínálhat, amelyek álláshoz vezethetnek. A Országos Atlétikai Főiskolai Szövetség (NACDA) és a Országos Főiskolai Atlétikai Szövetség (NAIA) két ilyen szervezet. Ezenkívül ellenőrizze, hogy van-e egyesület az Ön államában. Például Kaliforniában, Oregonban és Illinoisban van sportigazgatói egyesület.

Hasonló munkák összehasonlítása

Azok, akik érdeklődnek az atlétikai igazgatóvá válás iránt, a következő karrierutakat is megfontolhatják. Íme a munkák listája az éves medián fizetéssel együtt:

  • Edző és cserkész: $32,270
  • Fitness edző és oktató: $39,210
  • Szabadidős munkás: $24,540
  • Atlétika edző: $41,080
  • Oktatási koordinátor: $63,750

Forrás: Bértábla, 2019; Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2017.

Ciklusszám vagy fizikai készlet?

Az optimalizált definícióm ellátási lánc menedzsment valami olyasmi, hogy „hozzuk el az ügyfeleknek, amit akarnak, amikor azt akarják– és ezt úgy kell megtenni, hogy a lehető legkevesebb pénzt költsd el.” Az ellátási lánc optimalizálásának nagyon...

Olvass tovább

Sikeres szállítói menedzsment stratégiák

Szállító menedzsment lehetővé teszi, hogy olyan kapcsolatot építsen ki beszállítóival és szolgáltatóival, amely mindkét vállalkozást megerősíti. A szállítómenedzsment nem arról szól, hogy a lehető legalacsonyabb árért szorítsa meg a szállítókat. A...

Olvass tovább

CRA T2125-ös űrlap: Mi ez?

A T2125-ös formanyomtatvány egy kanadai adóűrlap, amelyet az önálló vállalkozói tevékenységet folytató adózóknak kell használniuk üzleti és szakmai bevételeik bejelentéséhez. Az éves személyi jövedelemadó bevalláshoz a T1 nyomtatványon kell benyú...