Fontos szakmai készségek mérnökök számára

A mérnöki tudomány izgalmas terület, amely jelentős kereseti lehetőséget, munkahelyi stabilitást és rengeteg személyes elégedettséget kínál az új főiskolát végzetteknek. A mérnökök számára sokféle állás áll rendelkezésre, attól függően, hogy milyen mértékben foglalkoznak velük. Dönthet úgy, hogy repüléstechnikát, számítógépes hardvermérnököt, elektrotechnikát vagy több tucat mérnöki tudományt tanul.

Azonban nem lehet mindenki mérnök. A készségekre és a tudásra vonatkozó igények nagyok. Ezenkívül minden mérnöki szerepkör oktatási és képzési követelményekkel rendelkezik, valamint a legtöbb tanúsítványt is megköveteli.

Iskolai végzettség és munkaköri követelmények

A legtöbb feltörekvő mérnöknek legalább alapképzésre van szüksége egy mérnöki iskolában vagy egyetemen, a legjobban fizetett mérnökök pedig gyakran rendelkeznek mesterképzéssel vagy doktori fokozattal. a szakterületükön.

A megfelelő iskolai végzettség és a megfelelő műszaki tapasztalat mellett sok úgynevezett „puha” készségről kell tanúbizonyságot tennie mérnöki karrierjének előrehaladásához.

A puha készségek azok, amelyek interperszonális alkalmazkodóképességet igényelnek különböző típusú emberek, problémák és helyzetek között. Például a vezetés és a kommunikáció olyan interperszonális készségek, amelyeket a sikeres mérnökök rendszeresen alkalmaznak. Ezek a puha készségek kiegészítik a technikai vagy kemény készségeket, mint például a programozás vagy a kémia gyakorlati ismerete.

Milyen készségek kellenek ahhoz, hogy mérnök legyél?

A mérnöki tudománynak számos különböző ága létezik, amelyek mindegyike eltérő műszaki készségekkel rendelkezik. Egy adott területen belül a bizonyítványok és az elvárások jelentősen eltérhetnek a különböző mérnöki területek között.

Amikor állásra jelentkezik, figyelmesen olvassa el a szakterületére vonatkozó munkaköri leírásokat, és hangsúlyozza az önéletrajzában, a kísérőlevélben és az Ön végzettségére és tapasztalatára vonatkozó kemény készségek interjú.

Ezzel szemben a puha vagy szociális készségek kevésbé változnak az egyes mérnöki ágazatokban. Kezdetben ezek a puha készségek nem tűnnek annyira fontosnak, mint a kemény készségek, de a legtöbb kérdező az interperszonális hiányosságokat veszi észre az interjú során. Ezenkívül a képzett mérnökök nehezen juthatnak előléptetéshez, ha nem rendelkeznek az alábbiakban ismertetett készségekkel.

Iparági készségek

Mivel a mérnökök számos iparágban tevékenykednek, bizonyos kemény készségek csak bizonyos iparágakban létfontosságúak. Ennek ellenére minden alábbi kemény készség fontos a legtöbb mérnöki munkában.

  • Számítástechnika
  • Programozási nyelvek
  • Statisztika
  • Rendszertervezés és -elemzés
  • Fogalmi, logikai vagy fizikai adatmodellezés
  • Folyamatkezelés
  • Haladó fizika
  • Szerkezeti elemzés
  • Nanotechnológia
  • Kommunikáció

A mérnöki munka nagyon technikai jellegű, és a kollégák közötti tömör és pontos kommunikáción alapul. De kommunikálnia kell a területen kívüli emberekkel is, például ügyfelekkel és néha a nagyközönséggel, akik nem rendelkeznek technikai háttérrel.

Fontos, hogy speciális tudását olyan kifejezésekre tudja lefordítani, amelyeket az osztályon belüli és azon kívüliek is megértenek. A magas technikai igények miatt a kommunikáció gyakran az egyik legnagyobb kihívást jelentő soft skill a mérnökök számára. A bonyolult dolgokat emészthető szavakra és fogalmakra kell bontani a társaid és a vezetők számára.

  • Az érzelmi intelligencia
  • Előadói képességek
  • Aktív hallgatás
  • Motiváció
  • Tárgyalás
  • Tisztázás és átfogalmazás képessége
  • Stressz tolerancia

Projektmenedzsment

Gyakran a mérnökök irányítanak csapatokat, és integrálniuk kell a kisegítő részlegekkel, miközben igyekeznek betartani a költségvetési határidőket. A legtöbb mérnöktől megkövetelt adminisztratív követelmények miatt sokan közülük vezérigazgatókká és gondolatvezetőkké válnak.

Más szakemberekhez hasonlóan, akiknek projektmenedzsment készségekre van szükségük, egyes mérnökök projektmenedzsment tanúsítványt kérnek.Egyes vállalatok felajánlják mérnökeiknek, hogy projektmenedzsment-tanúsítványt szerezzenek. Ha mérnökként keres munkát, és már rendelkezik alapképzéssel, gyakran találhat alacsony költségű posztgraduális programokat, amelyek segítenek a PMI vizsga letételében és sikeres letételében.

A mérnökök számára ismerős projektmenedzsment képzés egy másik típusa a Six Sigma képzés. A Just-in-Time Manufacturing japán modellje alapján a Six Sigma-ban képzett projektmenedzserek színes öv-címeket szereznek (hasonlóan a harcművészetekhez), amelyek jelzik készségeiket és teljesítményüket.

  • Stratégiai tervezés
  • Kockázat kezelés
  • Vezetés
  • Szervezet
  • Ütemezés
  • Minőség ellenőrzés
  • Kritikus gondolkodás

Csapatmunka

A mérnökök szinte soha nem dolgoznak egyedül; az alkalmazottak széles körével dolgozhat együtt, mérnöktársakkal és osztályán kívüli emberekkel is, hogy megvalósítsa projektjeit. Ez az osztályintegráció és együttműködés lényege.

Képesnek kell lennie arra, hogy minden szinten különböző típusú emberekkel együttműködve dolgozzon, jelentkezzen olyan változatos készségek, mint a verbális kommunikáció és a megfelelő testbeszéd a célok kitűzéséhez és a prioritások meghatározásához problémákat. Szüksége van arra a jellemre és feddhetetlenségre, amely arra késztet másokat, hogy megbízzanak benned, és támaszkodjanak rád, miközben mindannyian együtt dolgoznak.

Kreativitás

A tervezés alapvetően a problémamegoldásról és a többfeladatos munkavégzésről szól, és ez azt jelenti, hogy új módszereket kell keresni a meglévő tudás alkalmazására – ez egy igazán kreatív folyamat. Lehet, hogy a mérnöki tudományok vonzódnak a kreatív elemei miatt.

Ha nem gondolja magát kreatív típusnak, gyakorolhatja a kereteken kívüli gondolkodást korlátlan ötletelés, álmodozás és játék révén.

Számítógépes modellezés

A számítógépes modellezés olyan számítógépes modellek létrehozását és karbantartását jelenti, amelyek összetett rendszerek szimulációivá válnak. Noha a modellezés nem csak a mérnöki tudományra jellemző, számos olyan területen kritikus komponenssé vált, ahol a tervezés létfontosságú.

Ezeket a modelleket arra használják, hogy megjósolják, milyen gyorsan evakuálható egy tervezett stadion vészhelyzetben, hogyan viselkedik egy erőmű, ha egy kritikus alkatrész meghibásodik, és így tovább. Nem minden mérnöknek van szüksége programozási szakértelemre a modellek készítéséhez, de meg kell értenie a modellek módját dolgozzon úgy, hogy tudja, milyen problémákat lehet szimulálni, és mit jelentenek a szimulációk a projektje számára.

Felső matematika

Elmúltak azok az idők, amikor a kézzel és a csúszásszabályokkal számoltunk, de a számítógépek létezése nem szabadít fel a matematika megértésének szükségessége alól. Valójában, mivel a számítógépek csak az utasításokat tudják követni, a mérnököknek először ki kell találniuk, hogyan oldják meg maguk a numerikus problémákat, mielőtt megmondanák a számítógépnek, hogy mit tegyen.

Figyelem a részletekre

A mérnöki projektek rendkívül összetettek. Több tucat, ha nem több száz embert érintenek. Egy kis hiba a tervezés, fejlesztés vagy kivitelezés során bármikor kudarcot okozhat. Egy sikertelen projekt nemcsak pénzt veszít, hanem embereket is megsebesíthet vagy akár meg is ölhet.

További mérnöki készségek

Míg a fenti készségek kiemelik a legfontosabb kemény és lágy készségeket, amelyek a legjobb mérnököktől megkövetelik, számos más is létezik. Ha szereti a komplexitást, és megérti az innováció építőköveit, ezek közül a készségek közül sok magától értetődik.

  • Szövegértés
  • Információk rendelése
  • Deduktív érvelés
  • Induktív érvelés
  • Kísérletezés
  • Független gondolkodás
  • Meghatározás
  • Vizsgálat
  • Tervezés
  • Folyamatos fejlesztés
  • Key Performance Indicators (KPI) szoftver
  • Megfelelés
  • Kormányzati szerződéskötés
  • Felsőfokú nemzeti oklevél (HND) releváns tárgyból
  • Kereskedelmi tudatosság
  • Környezettudatosság
  • Építkezés
  • Gyártás
  • Hatékonyság
  • Bizalom
  • Repülés
  • Adatelemzés
  • CEng
  • Berendezés diagnosztika
  • Hibaelhárítás
  • Készletgazdálkodás
  • Várostervezés
  • Infrastrukturális tervezés

Mérnöki önéletrajzi minta

Tekintsen át egy önéletrajzi példát egy mérnök számára. Figyelje meg, hogyan vezet ez a minta egy önéletrajz összefoglaló nyilatkozatával, amely felvázolja a jelölt kulcsfontosságú készségeit. Az önéletrajz megírásakor összpontosítson arra, hogy világosan körvonalazza bizonyítványait és a szerepkörhöz szükséges legfontosabb képesítéseket.

Hogyan emelje ki képességeit

KUTATJA AZ IPARÁGÁT: A mérnökök az összetett területek hatalmas választékában építenek, alkotnak és módosítanak. Bármilyen iparágban is dolgozik, szánjon időt a munkaadók által megkövetelt speciális műszaki ismeretek kutatására.

HASZNOSÍTSA KÉPESSÉGÉT A MUNKAHOZ: Mérnöki állásinterjúnál győződjön meg arról, hogy önéletrajza megfelel készségeinek, különösen azoknak, amelyeket a potenciális munkaadók keresnek. A kísérőlevélben és az interjúban célszerű kiemelni minden olyan jelentős projektet, amelyben szerepet játszott.

LEGYEN KÉSZÜLT A PÉLDÁK MEGOSZTÁSÁRA: Mivel a mérnökök gyakran irányítanak másokat, hasznos lehet eljönni egy interjúra, felkészülve arra, hogy valós példákat osszon meg arról, mikor megoldott problémák: a helyzet, a probléma, az eredmény, mit csináltál jól, és hogyan kezelhetnéd másképp a következő idő.

Honnan tudhatja, hogy készen áll az élő zene lejátszására

Szóval elakadtál, dalok és szövegek írása, és úgy gondolja, hogy készen áll a következő lépésre. Zenészként az élő játék meglehetősen előkelő helyet foglal el a tennivalók listáján – vagy legalábbis annak kellene lennie. Végül is semmi sem hasonl...

Olvass tovább

Tanulja meg, hogyan kell kis éttermet nyitni

A kis éttermek számos előnnyel rendelkeznek a nagyobb létesítményekkel és a nemzeti láncokkal szemben. Például azonnali hangulatot és otthonosságot kínálnak, amelyek ideálisak egy olyan koncepcióhoz, mint egy kávézó vagy egy járda bisztró. Által...

A kiskereskedelemben elhalt készlet az elveszett lehetőséget jelenti

Ha rájön, mi vezet ahhoz, hogy az áruk port gyűljenek össze a boltok polcain, az tönkreteheti vagy összetörheti a kereskedőt. A probléma lehet a rossz készletválasztás, a termék értékesítésének rossz tervezése vagy az, hogy makacs elutasításban r...