Ismerje meg a szellemi tulajdonjoggal kapcsolatos karrierjét

A szellemi tulajdonjog (IP) egyre növekvő gyakorlati terület, amely védi az emberi elme alkotásait. Ezek az alkotások tartalmazhatnak szabadalmi oltalomra jogosult találmányokat vagy irodalmi és művészeti alkotásokat, például könyveket, színdarabokat, zenét és műalkotásokat. Tartalmazhatnak termékneveket, szlogeneket, logókat és csomagolásokat is; a kereskedelemben használt szimbólumok, nevek, képek és minták; és üzleti titkok.

A szellemi tulajdonjog hat fő területet ölel fel:

  • Szabadalmi jog
  • Védjegyjog
  • Szerzői jog
  • Üzleti titokról szóló törvény
  • Engedélyezés
  • Tisztességtelen verseny

Miért növekszik a szellemi tulajdonjog?

A szellemi tulajdon a szervezet legértékesebb vagyona. A tudomány és a technológia új fejleményei megkövetelték az ezeken a területeken speciális háttérrel rendelkező ügyvédek iránti igényt segít megvédeni a vállalkozások, szerzők, feltalálók, zenészek és más kreatív tulajdonosok szellemi tőkéjét művek.

A mai versenyhelyzetben a szellemi tulajdonjoggal foglalkozó ügyvédek iránti kereslet növekszik. Amíg a találmány és az innováció létezik, szellemi tulajdonjogászokra lesz szükség, hogy megszerezzék az új ötletek jogait és megvédjék a meglévő alkotások tulajdonjogát. Még a recesszió is hatással van más joggyakorlatokra, a szellemi tulajdonjog jellemzően továbbra is virágzik, mert az emberek nem hagyják abba a képzelődést. Nem hagyják abba az új és jobb módszerek létrehozását és gyártását, és az alkotók meg akarják védeni az ezekhez az ötletekhez fűződő jogaikat.

Szellemi tulajdon elleni bűncselekmények

Az internet növekedése a szellemi tulajdonnal kapcsolatos bűncselekmények felfutását idézte elő, különösen a kemény árukkal kapcsolatos kalózkodást, az internetes kalózkodást és a cybersquattingot – a védjegyek visszaélésszerű regisztrációját az interneten. A tartalomvédelem és az elektronikus jogok a digitális korban gyorsan növekvő IP-réseket jelentenek. Kína és a fejlődő országok kifinomult törvényeket léptetnek életbe, és nagyobb figyelmet fordítanak a szellemi tulajdonjogok érvényesítésére, ami elősegíti a szellemi tulajdonjogok nemzetközi növekedését.

IP törvény: Munkaköri kötelezettségek

A szellemi tulajdonjoggal foglalkozó jogászok tanácsot adnak ügyfeleiknek a szellemi tőke létrehozásával és védelmével kapcsolatban. A legtöbb szellemi tulajdonjog olyan ügyekkel foglalkozik, mint a szabadalmak, a szerzői jogok, a védjegyjog, az engedélyezés, a franchise, a terjesztés, a technológiatranszfer és az üzleti titok projektjei. A szellemi tulajdonjoggal foglalkozó ügyvédek a találmányok engedélyezésében, a védett technológia átadásában, a licencszerződések kidolgozásában, az egyezségek tárgyalásában és a szellemi tulajdonjogok átvilágításában is segítenek.

A szellemitulajdon-jogászok a világ minden táján pereskedhetnek szellemi tulajdonnal kapcsolatos ügyekben, ügyfeleik képviseletében szövetségi és állambeli bíróságok és közigazgatási szervek, például az Egyesült Államok Szabadalmi és Védjegyhivatala és a Nemzetközi Kereskedelmi Hivatal előtt Jutalék.

Az IP-jogászok gyakran konzultálnak kreatív ötletekkel, és új ötleteket dolgoznak ki, amelyek növelik ügyfeleik IP-portfóliójának értékét. Tanácsot adnak az egyedi ötletek védelmét szabályozó új szabályokról és előírásokról is.

Oktatás és háttér

Jogi végzettséggel kell rendelkeznie, és le kell tennie a kamarát az Ön államában. Mindezek mellett a legtöbb szellemi tulajdonjog jogász rendelkezik tudományos, mérnöki vagy technológiai végzettséggel is. Ez a speciális tudományos vagy műszaki képzettség és a gyakorlati iparági tapasztalat segíthet a szellemi tulajdonjog-jogászoknak, hogy szakértelmüket a iparágak széles skálája, beleértve a biotechnológiát, gyógyszerjogot, számítástechnikát, nanotechnológiát, internetet és e-kereskedelem.

Bevételi lehetőség

2017-től kezdve egy szellemi tulajdonú ügyvéd átlagos éves fizetése meghaladja az évi 159 000 dollárt. Természetesen ez függhet a praxis helyétől – a nagyvárosi területek fizetése általában magasabb –, valamint az Ön hírnevétől és múltjáról, ami nélkülözhetetlenné teheti Önt a cégek és az ügyfelek számára. Összességében a fizetések körülbelül 142 000 és 173 000 dollár között mozognak.

Tegye vonzóvá bérleményét a bérlők számára

Minden napodért bérlemény üresen áll, elveszíti potenciális bérleti díját. Vannak egyszerű javítások, amelyekkel kívánatosabbá teheti ingatlanát a leendő bérlők számára. Íme öt tipp, amelyekkel kiemelheti ingatlanát. Curb Appeal Az első benyomá...

Olvass tovább

Zajos bérlők és a bérbeadó felelőssége

A zaj az egyik leggyakoribb panasz, amelyet a bérbeadó kap a bérlőktől. Nehéz lehet az ingatlan zajszintjének szabályozása, mivel sok tulajdonos nem lakik ott. Vannak azonban törvényes jogai a bérbeadónak, ha zajos bérlőkkel foglalkozik. A zaj l...

Olvass tovább

Hogyan legyél milliárdos 40 évesen

Egyre nagyobb ütemben ver a világ saját készítésű milliárdosokat, köztük sok fiatal technológiai mogult. mint Mark Zuckerberg a Facebooktól, egy könyörtelen újító, becsült nettó vagyona 63,3 dollár milliárd, ezermillió. Zuckerberg 23 éves volt, a...