Állati karrierprofil egy kutyatenyésztő számára

Ha Ön állatbarát, elképzelhető, hogy az állattenyésztésben szeretne karriert választani. Bár sokféle lehetőség létezik, a kutyatenyésztés az egyik legnépszerűbb. Végül is az emberek mindig az "ember legjobb barátja" társaságát keresik.

A kutyatenyésztők feladata olyan fajtatiszta kölyökkutyák előállítása, amelyeket jövőbeli kiállítási kutyáknak, kísérő állatoknak vagy tenyészállatoknak terveztek. Íme egy alapos áttekintés a munkáról, annak kilátásairól és arról, hogy mi kell ahhoz, hogy bekerüljön erre a karrierre.

Feladatok

A kutyatenyésztők a kutyáik szükségleteinek ellátásával kapcsolatos különféle napi feladatokért felelősek. Ezek a feladatok magukban foglalhatnak olyan tevékenységeket, mint a kennelek vagy kifutók takarítása, etetés, ápolás, fürdés, friss víz biztosítása, gyógyszerek vagy táplálékkiegészítők adása, problémás szülések segítése, a tenyésztési nyilvántartások vezetése, a törzskönyvek tanulmányozása, a tenyésztésben való segítés (pl. mesterséges megtermékenyítés), valamint a kutyák Amerikai Kennel Club (AKC) vagy más releváns fajták nyilvántartásba vétele egyesületek.

A kutyatenyésztőknek is szorosan együtt kell működniük állatorvosok hogy kutyáik megfelelő egészségügyi ellátásban és táplálásban részesüljenek. -vel is dolgoznak ápolók kutyáikat a fajtának megfelelő stílusban nyírni, vagy megtanulni, hogyan kell saját maguk nyírni és formázni kutyáikat.

A kutyatenyésztők a kutya származásáról szerzett ismereteiket felhasználva kiválasztják a kiváló minőségű állatokat tenyészállományként való felhasználásra. A felelős tenyésztők tenyészállataikat genetikailag megvizsgálják a rájuk jellemző örökletes hibákra adott fajta, és igazolni fogja az ilyen vizsgálatok elvégzését azoknak a feleknek, akik érdeklődnek a kiskutyák vásárlása iránt őket.

Sok tenyésztő a kutyakiállításokon is versenyez tenyészállományával (vagy utódaikkal), akár magukat a kutyákat bemutatva, akár egy profi kezelő.

Karrier lehetőségek

A legtöbb kutyatenyésztő csak egy kutyafajta előállítására specializálódott, bár néhányan több különböző fajtát is gyártanak. Egynél több fajta tenyésztésekor gyakori, hogy a tenyésztő rokon fajtájú (például terelőcsoportos vagy munkakutya fajtájú) kutyákat állít elő. Egyes tenyésztők úgynevezett tervezői keresztezett kutyákat állítanak elő, amelyeket az AKC még nem ismer el új fajtaként; ezeket a kutyákat elsősorban a kisállat-piacra tenyésztik.

A tenyésztők szakosodhatnak olyan kutyák tenyésztésére is, amelyeket meghatározott célra szánnak, például vadászkutyákra vagy benti házi kedvencekre.

Oktatás és képzés

Bár nincs szükség főiskolai végzettségre a kutyatenyésztői karrier megkezdéséhez, néhány tenyésztőnek van állattartással vagy vállalkozással kapcsolatos végzettsége. Hasznosnak bizonyulhatnak az olyan területeken szerzett diplomák, mint az állattudomány, a szaporodás vagy a biológia. Az ezekhez a fokozatokhoz szükséges tanfolyamok magukban foglalhatják az anatómia, fiziológia, genetika, táplálkozás, szaporodás, viselkedés és termelés témaköreinek tanulmányozását. A marketing-, reklám-, kommunikáció- és technológiai kurzusok azok számára is hasznosak, akik saját üzleti vállalkozásukat vezetik.

A kutyatenyésztőknek jól ismerniük kell a fajtához szükséges szabványokat, viselkedési jellemzőket és szőrzetvágásokat. Sok tenyésztő egyben ápoló is, aki egy hivatalos ápolóiskolába járva sajátítja el ezt a képességet, vagy gyakornokként tanul egy tapasztalt ápolótól.

Fizetés

A kutyatenyésztők fizetése nagymértékben változik a kutyáik évente termelt almok számától és a minőségtől függően. a tenyészállományról, egy adott fajta kölyökkutyáinak növekvő arányáról és a tenyésztő hírnevéről ipar. Egyes fajták, például az új keresztezett kutyák, a korlátozott kínálat miatt magasabb árakat kérnek, mint mások. Egyes tenyésztők magasabb árakat írnak elő, mert kiváló minőségű állományuk van a bajnoki vonalakból, különösen akkor, ha ezt a nagy kiállításokon, például a híres Westminster Dog Show-n is bemutatták.

Bár nem választja el a kutyatenyésztőket az állattenyésztők általánosabb kategóriájától, az Egyesült Államok Minisztériumától A Labour azt jelzi, hogy 2018-ban az Egyesült Államokban az állattenyésztők átlagos éves bére 37 060 dollár volt.

Míg csak kutyák tenyésztésével lehet megélni, a legtöbb tenyésztő többletjövedelemre tesz szert a felajánlással kutyakiképzés, grooming vagy bentlakásos kennel szolgáltatások a létesítményeikben.

A jó hírű tenyésztőktől származó minőségi törzskönyvezett kölyköknek mindig van piaca, de a következő évtizedben 2-3%-os növekedési ütem elmarad az általános átlagtól.Szerencsére a kölyökkutyagyárak elleni fellépéssel (ahol a kutyákat piszkos, zárt helyiségekben tenyésztik), kevesebb hely marad az iparágban a kellemetlen tenyésztési gyakorlatoknak. Bár ez lassíthatja a munkaerőpiac növekedését ezen a területen, végső soron ez a legjobb.

A jó hírű tenyésztők rendkívüli diszkréciót alkalmaznak az állatok tenyésztési célú kiválasztásakor, és nem engedik, hogy a fajta alacsonyabb rendű képviselői a génállomány részévé váljanak. A kiváló utódok – és az etikus műveletek – bármely tenyésztő hírnevét javítják, és biztosítják a folyamatos sikerüket az iparágban.

Szabadúszó jövedelem bejelentése 1099-es nyomtatványon

Az 1099 az Internal Revenue Service (IRS) űrlapja, amely "vegyes bevételi" űrlapként ismert. Vállalkozónak, szabadúszónak vagy más olyan személynek küldik el, aki az elmúlt adóévben bevételt szerzett. Nem vonatkozik a rendszeres, rendszeresen kif...

Olvass tovább

Példa mérnöki önéletrajzra és írási tippek

Mérnöki állásra való jelentkezéskor szeretné hangsúlyozni a technikai tudását mérnöki ismeretek és tapasztalatot, miközben világos és könnyen érthető önéletrajzot is ír. Tippekre van szüksége egy erős mérnöki önéletrajz megírásához? Vessen egy p...

Haditengerészeti tiszti jogosultsági és kiválasztási program

A haditengerészet főparancsnokai (CWO) olyan műszaki szakemberek, akik a egy adott foglalkozási terület a főtisztviselőtől általában elvárt szinten (E-9). A Chief Warrant Officer Program beüzemelési lehetőségeket biztosít a képzett vezető beoszt...