Laboratóriumi állattechnikus Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

A laboratóriumi állattechnikusok a kutatási programokban részt vevő különféle állatokat tanulmányozzák és gondozzák. Ők felelősek a laboratóriumi állatok, például egerek, patkányok, hüllők, kutyák és kutyák alapvető ellátásáért főemlősök. Az ebben a pozícióban lévő emberek nagyon együttérznek a laboratóriumi állatokkal és azok jólétével, és humánusan és tisztelettel bánnak velük.

A laboratóriumi állattechnikus feladatai és felelősségei

A laboratóriumi állattechnikus feladatai általában a következők:

  • Ketrecek tisztítása és fertőtlenítése
  • Az állatok viselkedésének nyomon követése
  • Az állatok táplálékkal és vízzel való ellátása
  • Szükség esetén az állatok szaporodásának elősegítése a telepen
  • Részletes információk rögzítése az egyes állatok súlyáról, méretéről, étrendjéről és viselkedéséről
  • Adatbázis rekordok karbantartása
  • Adatok gyűjtése és elemzése
  • Mintavétel és eredmények összeállítása
  • Berendezések karbantartása és sterilizálása
  • A készletek leltározása
  • Riportok írása
  • Alkalmazotti munkarend készítése
  • Belépő szintű állatgondozók felügyelete

Laboratóriumi állattechnikusok is segíthetnekállatorvosok valamint a vizsgálatokhoz és eljárásokhoz állatok kezelésével foglalkozó kutatók.

A laboratóriumi állattechnikusoknak gondoskodniuk kell arról, hogy létesítményük megfeleljen az állatjóléti szervezet által meghatározott összes állatjóléti irányelvnek és szabványnak. törvény, az Intézményi Állatgondozó és Felhasználási Bizottságok (IACUC), valamint az Országos Egészségügyi Intézet Útmutatója a Laboratóriumok használatához és gondozásához Állatok. A létesítményeket átvizsgálják a megfelelő állapot fenntartása érdekében.

Laboratóriumi állattechnikus fizetése

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala nem ad külön osztályozást a laboratóriumi állattechnikusok számára, de magában foglalja a szakmát az "állatorvosi technikusok és technológusok" alatt. A legfrissebb rögzített bérek ezen a területen vannak:

  • Éves medián fizetés: 33 400 USD (16,06 USD/óra)
  • Legjobb 10% éves fizetés: 49 350 USD (23,73 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: 22 880 USD (11,00 USD/óra)

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2017

Oktatás, képzés és minősítés

Ahhoz, hogy laboratóriumi állattechnikussá válhasson, a következő végzettségre, tapasztalatra és bizonyítványra van szüksége:

  • Oktatás: A középiskolai végzettség általában a minimális iskolai végzettség követelménye ahhoz, hogy laboratóriumi állattechnikussá válhasson, de sokan vannak a területen dolgozó munkatársak vagy bachelor végzettséggel. állattudományi végzettség, biológia vagy egy kapcsolódó terület.
  • Tanfolyamok: Az ezeken a területeken szerzett diplomák általában tanfolyami munkákat is tartalmaznak állattudomány, genetika, anatómia, élettan, táplálkozás, biológia, kémia, matematika és kommunikáció.
  • Tapasztalat: A laboratóriumi állattechnikusok hasznos korábbi tapasztalatokat szerezhettek a állatorvos technikus vagy állatorvosi asszisztens. Állatorvos technikusok lehetőségük van haladó készségek fejlesztésére különféle fajok kezelésével, gyógyszerek beadásával és orvosi eszközök kezelésével. A laboratóriumi állattechnikusok szintén értékes tapasztalatokra tehettek szert főiskolai tanulmányaik során, mivel a legtöbb egyetemi tudományos program nagy hangsúlyt fektet a laboratóriumi alkatrészekre.
  • Tanúsítvány: A szakemberek erősen javasolják az ipari minősítést, mivel ez javítja a laborállat-technikusok fizetését és karrierlehetőségeit. Az American Association for Laboratory Animal Science (AALAS) hármat kínál tanúsítási utak: asszisztens laboratóriumi állattechnikus (ALAT), laboratóriumi állat Technikus (LAT) és Laboratory Animal Technológus (LATG). A bizonyítványt kérőknek meg kell felelniük a minimális oktatási és szakmai gyakorlati követelményeknek, mielőtt jogosultak lesznek a vizsgára.
  • Folyamatos oktatás: A minősítés megszerzése után a laboratóriumi állattechnikusoknak továbbképzési egységben (CEU) kell órákat teljesíteniük, hogy fenntartsák minősítésüket. Ez az oktatási követelmény biztosítja, hogy a minősített laboratóriumi állattechnikusok tisztában legyenek a legfrissebb információkkal a laboratóriumi állattudomány területén megjelenő új technikákkal kapcsolatban. A CEU kreditórák előadások látogatásával, tréningeken való részvétellel és workshopok teljesítésével szerezhetők.

A laboratóriumi állattechnikusok a magán- és az állami szektor számos laboratóriumi környezetében találhatnak munkát. Pozíciók elérhetőek főiskolákon, egyetemeken, állatorvosi vagy orvosi iskolákban, kormányzati szerveknél, katonai laboratóriumokban, magánkutató létesítményekben, biotechnológiai cégeknél, gyógyszerészeti cégek és más kutatással foglalkozó szervezetek.

A technikusok a szükséges tapasztalatok és tanúsítványok megszerzése után vezetői szerepkörbe is léphetnek kutatóintézetükben. Az AALAS Certified Manager Animal Resources (CMAR) tanúsítási programot kínál azok számára, akik vezetői pozíciókra szeretnének megfelelni a laboratóriumukban.

Laboratóriumi állattechnikus készségek és kompetenciák

A munka sikeres elvégzéséhez a következő készségekre lesz szüksége:

  • Könyörületes: A tudományos kutatásban részt vevő állatokkal végzett munka során fontos, hogy kedvesek és humánusak legyünk.
  • Beteg: A türelem segít megnyugtatni az ideges vagy ijedt állatokat a tesztelés során, vagy ha betegek.
  • Figyelmes: Az állatok szokásainak, viselkedésének és fizikai megjelenésének pontos felmérése fontos a pontos kutatási eredmények megszerzéséhez.
  • Kritikus gondolkodás: A pontos következtetés levonásához fontos az elvégzett kutatással kapcsolatos tények és információk megfelelő értékelése.
  • Személyek közötti: Az erős kapcsolattartási készségek lehetővé teszik a technikusok számára, hogy hatékonyan dolgozzanak együtt tudósokkal, asszisztensekkel és más állatkutatásban résztvevőkkel.
  • Szóbeli és írásbeli kommunikáció: A megfigyelések, számítások és megállapítások világos és pontos leírása és rögzítése kulcsfontosságú.
  • Erő és kitartás: Fizikailag megfelelő állapotban kell lenni, mivel előfordulhat, hogy az állatokat manipulálni vagy felemelni, valamint nehéz orvosi felszereléseket és műszereket kell használni.

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint 2016-ról 2026-ra 20 százalékkal nőnek a területen dolgozók álláslehetőségei.

A biotechnológiai ipar gyors terjeszkedésével a laboratóriumi állattechnikusok iránti igény várhatóan erős lesz a belátható jövőben. A laboratóriumi állattechnológia stabil karrierutat kínál azoknak, akik hajlandóak és tudnak dolgozni kutatói környezetben tartott állatokkal.

Munkakörnyezet

A laboratóriumi állattechnikusok általában magánklinikákban és állatkórházakban dolgoznak. Laboratóriumokban, főiskolákon és egyetemeken, valamint humánus társaságokban is dolgozhatnak. Sérülést okozhatnak a munka során, miközben egy állatot tartanak, tisztítanak vagy visszatartanak.

Munkarend

Számos klinika és laboratórium a nap 24 órájában dolgozik. Ennek eredményeként az órák tartalmazhatnak estéket, hétvégéket vagy ünnepnapokat.

Hasonló munkák összehasonlítása

Ha érdekli a laboratóriumi állattechnikus karrier, akkor érdemes lehet ezeket a pozíciókat is megfontolni (az éves átlagbérek láthatók):

  • Orvosi és klinikai laboratóriumi technológus és technikus: $51,770
  • Állatorvos asszisztens és laboratóriumi állatgondozó: $26,140
  • Állatorvos: $90,420
  • Radiológus és MRI technológus: $60,070
  • Phlebotomist: $33,670

Forrás: U.S. Bureau of Labor Statistics, 2017.

Hogyan szerezz munkát

Alkalmaz

Nézze meg a népszerű álláshirdetéseket, mint például az iHireVeterinary, Valóban, Karrieristaés Szörnyeteg. Ezek az oldalak tippeket is kínálnak az önéletrajzok és a motivációs levélíráshoz, valamint az interjú elkészítésének és elsajátításának technikáit.

Taggá válni

Csatlakozzon szervezetekhez, hogy kihasználhassa karrier- és kapcsolatépítési lehetőségeit:

  • Az Amerikai Laboratóriumi Állattudományi Szövetség (AALAS)
  • Az Amerikai Állatorvosi Főiskola Szövetsége (AAVMC)
  • A National Association of Veterinary Technicians in America (NAVTA)

Hogyan igényelhet CCA-t üzleti járművön

A kanadai üzleti járművek adózási időben leírhatók a használatával T2125 nyomtatvány, üzleti vagy szakmai tevékenységről szóló nyilatkozat. Ezt a költséget úgy lehet érvényesíteni, hogy a Tőkeköltség-kedvezmény (CCA) az Önön kanadai jövedelemadó ...

Használja ezt a gyűjtőlevélmintát, hogy hatékonyabban tudjon fizetni

Kihívást jelent a beszedési levelek küldése kisvállalkozásában? Nem vagy egyedül. Sok cégtulajdonos nem tudja, hogyan kell hatékonyan írni gyűjtőlevél vagy legyen egy mintája, amelyet referenciaként használhatnak. A beszedési leveleknek két dolg...

Frissítse önéletrajzát néhány egyszerű lépésben – találja meg álmai állását

Napjaink versenyképes munkaerőpiacán fontos, hogy legyen naprakész önéletrajza, hogy növelje esélyeit az interjúra. Az álláskeresés megkezdésének nagyszerű módja az önéletrajz gyors átalakítása – különösen, ha egy ideje nem frissítette az önéletr...