Tanárasszisztens Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

A tanársegédek vezető tanár felügyelete alatt dolgoznak, további segítséget és oktatást adva a tanulóknak. A tanárasszisztensek általában egyenként dolgoznak a tanulókkal, hogy segítsenek nekik megérteni és alkalmazni az osztályteremben tanított elveket tanár. Gyakran keringenek az osztályteremben, miközben a tanulók feladatokat hajtanak végre, és segítik a munkájukkal küszködő tanulókat.

Sok tanársegéd szorosan együttműködik gyógypedagógusok a testi, érzelmi, mentális és tanulási zavarokkal küzdő tanulók segítése. Ezeket a tanári asszisztenseket kijelölhetik egy vagy két erősen kihívásokkal küzdő tanulóhoz, és követhetik őket a tanítási napjukon.

A tanársegéd feladatai és felelőssége

A tanársegédként végzett munka megköveteli, hogy a jelöltek a következő feladatokat láthassák el:

  • Támogatást és megerősítést nyújtani a tanárnak és az óráknak
  • Adjon egyéni vagy kiscsoportos oktatást és lecke áttekintést
  • Segítse a tanárokat a jelenléti, osztályozási és egyéb adminisztratív feladatokban
  • Állítson be olyan anyagokat és felszereléseket, amelyek segítik a tanárokat az órák előkészítésében
  • További felügyelet biztosítása a tanulók számára az óra, az ebéd, a szünet, az órák között, valamint az osztálykirándulásokon vagy kirándulásokon

A tanársegédek engedéllyel rendelkező tanár irányítása alatt dolgoznak, hogy segítsenek számos tantermi feladat elvégzésében, az osztálytermi anyagok szervezésétől a tanárok által elvégzendő felszerelésekig leckéket. Tanársegédeknek, oktatási asszisztenseknek, oktatási asszisztenseknek vagy paraprofesszionálisoknak is nevezik őket.

Tanárasszisztensi fizetés

A tanársegéd fizetése a szaktudás, a tapasztalat, az iskolai végzettség, a képesítések és egyéb tényezők függvényében változik.

  • Éves medián fizetés: 27 920 USD
  • Legjobb 10% éves fizetés: Több mint 43 040 USD
  • Alsó 10% éves fizetés: kevesebb, mint 18 8940 USD

Oktatás, képzés és minősítés

Nevelési követelmények és készségek a tanársegédek körzetenként és államonként változnak. Egyes körzetekben csak érettségi szükséges.

  • Oktatás: A legtöbb iskolai körzet megköveteli, hogy a tanárasszisztensek legalább két éves főiskolai tanulmányokat végezzenek, vagy társult diplomával rendelkezzenek. Vannak olyan társult képzési programok és bizonyítványprogramok, amelyeket kifejezetten tanársegédek számára terveztek. Ezek a programok tantermi élményt adnak a tanulóknak.
  • Állami követelmények: Egyes körzetekben a tanársegédeknek állami vagy helyi felmérésen is le kell menniük. A speciális nevelési igényű tanulókkal dolgozó tanársegédeknek gyakran készségalapú teszten is le kell menniük.
  • Kiképzés: Mivel a legtöbb tanárasszisztensnek nem kell négyéves diplomával rendelkeznie, képzésük nagy részét a munkahelyen kapják meg. Ez a képzés jellemzően magában foglalja az iskola eljárásainak elsajátítását, beleértve a felszereléstől a nyilvántartáson át az osztálytermi előkészítésig mindent. A képzés nagy részét gyakran a vezető osztálytermi tanár vezeti. Egyes tanársegédek szakszervezeteken vagy szakmai szervezeteken keresztül további képzésben részesülhetnek.
  • Különleges igények: Azoknak a tanárasszisztenseknek, akik speciális igényű tanulókkal kívánnak dolgozni, a legtöbb államban át kell menniük egy teszten, amely felméri képességeiket.

Tanárasszisztensi készségek és kompetenciák

Az osztályteremben elsajátított technikai készségek mellett számos jellemzőre van szükség ahhoz, hogy sikeres legyen ebben a foglalkozásban. Néhányan ezeket a nem technikai készségeket puha készségeknek nevezik, és ezek a következők:

  • Interperszonális készségek: A tanárasszisztensek a diákokon kívül sok mással is kapcsolatba lépnek, beleértve a szülőket, a tanárokat és a rendszergazdákat. Fontos, hogy folyamatosan jó munkakapcsolatokat tudjunk kezelni és fenntartani.
  • Kommunikációs képességek: A tanárasszisztenseknek képesnek kell lenniük arra, hogy konstruktív módon kommunikálják a tanulók fejlődését és a kihívásokat a tanárokkal és a szülőkkel egyaránt.
  • Türelem: A tanársegédeknek türelmesnek kell lenniük minden tanulóval szemben, függetlenül a gyermek eltérő képességeitől és hátterétől.
  • Találékonyság: A tanárasszisztenseknek rengeteg találékonyságra és kreativitásra van szükségük ahhoz, hogy a leckéket úgy magyarázzák el, hogy azok az egyes tanulók információfelvételi képességéhez igazodjanak.

A tanárasszisztensek foglalkoztatása 2019-től 2029-ig várhatóan mintegy 4%-os növekedést fog elérni, ami minden foglalkozás esetében átlagosan.A tanárasszisztensek alkalmazása iskolai körzetenként nagymértékben eltér, a tehetősebb körzetek nagyobb valószínűséggel alkalmaznak asszisztenseket.

A tanárasszisztensi állások gyakran az elsők között vannak, amelyeket költségvetési válságok idején megszüntetnek. Sok tanársegéd az alacsony bérek miatt évente elhagyja a szakmát, és le kell cserélni. A gyógypedagógiai hallgatók igényeit kielégítő szolgáltatások iránti megnövekedett igény a tanársegédek iránti kereslet növekedését is szolgálja.

Munkakörnyezet

A tanársegédek sokféle környezetben dolgoznak, bár csaknem 70%-uk állami iskolákban dolgozik.A fennmaradó rész magániskolákban, valamint gyermekgondozási központokban és oktatási programokkal rendelkező vallási szervezetekben dolgozik.

Munkarend

Egyes tanársegédek részmunkaidőben dolgoznak, mások viszont a teljes tanítási napot. Sok tanársegédnek van nyaraja, bár vannak, akik tanársegédként dolgoznak a nyári iskolában.

Hogyan szerezz munkát

ALKALMAZ Készítse el önéletrajzát és kísérőlevelét. Kezdje ezzel tanársegéd kísérőlevél minta. Kezdje el tanárasszisztensi pozíciók keresését álláskeresési források segítségével, mint pl Indeed.com, Monster.com, és Glassdoor.com. Felkeresheti a speciális online állásportálokat is, mint pl EDJOIN.org, vagy keressen munkalehetőséget közvetlenül az iskolákkal való kapcsolatfelvétellel, tanárokkal kapcsolatos hálózati eseményeken és egy főiskolai karrierközponton keresztül.

GYAKORLATI HELYET KERESÉS Kérjen útmutatást egy tapasztalt tanárral. Tanárasszisztensi gyakornoki helyeket ugyanazokon az online álláskereső oldalakon találhat, amelyek a tanársegédi állásokat listázzák. Ezenkívül érdeklődjön iskolája karrierközpontjában a rendelkezésre álló tanársegédi gyakorlatokról.

TALÁLJON TANÁRSEGÉD ÖNKÉNTES LEHETŐSÉGET Keress lehetőséget arra, hogy tanársegédként önkéntes munkát végezhess olyan online oldalakon, mint pl Nagy-Los Angeles-i Amerika önkéntesei. Közvetlenül kapcsolatba léphet más non-profit szervezetekkel is, például a Head Start programokkal vagy a hajléktalanszállókkal, és felajánlhatja a tanársegéd szolgáltatásait, hogy segítséget nyújtson a felvételhez.

Hasonló munkák összehasonlítása

Azok az emberek, akik érdeklődnek a tanársegédté válás iránt, a következő karrierutakat is figyelembe veszik, az éves medián fizetésükkel együtt:

  • Gyermekgondozó: $24,230
  • Középiskolai tanár: $61,660
  • Óvónő és általános iskolai tanár: $59.420

5 módja annak, hogy pénzt keressen alvás közben

Képzeld el, hogy este lefekszel, és másnap reggel pénzzel ébredsz a bankban. Úgy hangozhat, mint az égbolt torta vagy egy átverés, de valójában lehet otthoni vállalkozást létrehozni ami akkor is működik az Ön számára, ha alszik, a családjával töl...

Olvass tovább

Vegyes gyakorlatú állatorvosi karrierprofil

Az állatok mindennapjaink egyre fontosabb részévé válnak. A 2017-2018-as National Pet Owners Survey szerint az amerikai háztartások nagyjából 68%-ának van legalább egy házi kedvence. 2017-ben pedig az állattulajdonosok több mint 69,5 milliárd dol...

Olvass tovább

Minta informális alkalmazotti elismerő levelek

Íme néhány minta köszönőlevél, amelyet a munkáltató írhat a munkavállalónak, hogy elismerje a munkavállaló jó munkáját. Ezek informális alkalmazotti elismerő levélminták. Az informális munkavállalói elismerő levél percek alatt megírható. Ne fele...