TV News Producer munkakör leírása: Fizetés, készségek és egyebek

A TV-hírkészítők általában az elejétől a végéig rendszeres híradásokat terveznek és irányítanak. Feladataik a vállalat méretétől és típusától függően változhatnak, de a producereknek minden esetben szilárd hírlátással kell rendelkezniük, és képesnek kell lenniük arra, hogy felgyorsult környezetben dolgozzanak.

A TV híradó produceri kötelezettségei és felelősségei

A munkakör általában megköveteli az alábbi feladatok elvégzésének képességét:

  • TV híradások kezelése.
  • A hírkészítő csapat tevékenységeinek koordinálása.
  • Felügyelje a hírek típusát és sorrendjét, hogy összefüggő műsort hozzon létre.
  • Győződjön meg arról, hogy a produkciók időben és a költségvetésben futnak.
  • Figyelje a híradásokat, és szükség esetén készen álljon a problémák megoldására.

Híradó előtt egy TV-hírproducer egy csapattal együtt dönti el, mely történetekkel és mikor foglalkozzon. A híradás alatt egy producer vezeti a gyártási részleg legénységét a vezérlőteremben, hogy megbizonyosodjon arról, hogy a híradás tisztán lezajlik az éterben.

A tévéhíradó producer általában az állomáson belül tölti a munkanapját, ellentétben a TV híradó aki egész nap kint gyűjtögeti a történeteket. Míg a tévéhíradóknak szorosan együtt kell működniük a híradók, létfontosságú, hogy az épületben mindenkivel jó munkakapcsolat alakuljon ki.

TV híradó producer fizetése

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala (BLS) fizetési adatokat kínál a producerek és rendezők számára, beleértve a tévéhíradókat is:

  • Éves medián fizetés:$71,680
  • Legjobb 10% éves fizetés: $163,540
  • Alsó 10% éves fizetés: $34,450

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2018.

Oktatás, képzés és minősítés

A televíziós hírproducerré válás útja minden ember számára máshogy néz ki. Ezenkívül az oktatási és képzési követelmények vállalatonként eltérőek lehetnek.

  • Oktatás:A producernek általában kommunikációs, újságírói vagy angol nyelvű főiskolai végzettséggel kell rendelkeznie. Az üzleti vagy politikatudományi háttér segíthet abban, hogy a tévéhírek producere szakosodottabbnak tűnjön, amikor munkát keres.
  • Kiképzés: Sok producer gyakornokként vagy gyártási asszisztensként kezdi, és munkahelyi képzésben részesül, amely felkészíti őket a szakmai előmenetelre. A feltörekvő producerek mentorokat is kereshetnek, akik tanácsot adnak nekik útjuk során.

TV híradó produceri készségek és kompetenciák

Ahhoz, hogy sikeres legyen ebben a szerepkörben, általában a következő készségekre és tulajdonságokra lesz szüksége:

  • Vezetői képességek:A TV-hírproducer higgadt vezető egy válsághelyzetben, akár friss hírek alatt, akár akkor, ha elromlik valamilyen technikai berendezés.
  • Kreativitás:Ehhez a munkához szükség van arra, hogy elképzelést alkossunk arról, hogyan nézzen ki egy sikeres híradó, mielőtt elkészül.
  • Figyelem a részletekre:A híradóknak sok mozgó alkatrésze van, és a tévéhíradóknak mindegyikre figyelniük kell, hogy csiszolt végterméket biztosítsanak.
  • Kommunikációs képességek: A producereknek hatékonyan össze kell hangolniuk a híradókkal és a híradó készítésében részt vevő összes munkatárssal, hogy sikeresen összejöjjenek.

A Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala előrejelzések szerint ezen a területen a foglalkoztatás 12%-kal fog növekedni 2026-ig, ami gyorsabb, mint az ország összes foglalkozása esetében a foglalkoztatás 7%-os általános növekedése.

Munkakörnyezet

A tévéhírek előállítói végső soron felelősek az egyes híradások végtermékéért. Folyamatosan szoros határidőkkel dolgoznak, és egyszerre kezelik a híradó számos elemét. Emiatt az ebben a pozícióban kiemelkedő emberek általában nagy nyomású környezetben boldogulnak.

Munkarend

A BLS szerint a tévéhíradók egyharmada több mint 40 órát dolgozik hetente, és gyakori az esti, ünnepnapi és hétvégi munka.

Hogyan szerezz munkát

GYAKORLATI HELYET KÉRJEN EL

Tegye be a lábát a tévéhíradó-iparban, hogy felvehesse magát a tévéhírek produceri pozíciójába. Tekintse meg a szórakoztatóipar legjobb szakmai gyakorlatait kínáló cégeket.

KEZDJEN EL GYÁRTÁSI ASSZISZTENSÉN

Kitalál milyen produkciós asszisztensnek lenni és jelentkezzen állásokra az Ön által választott hírcégeknél.

SZEREZZ ÖSSZTÖRTÉNETET

Olyan szervezetek, mint pl A PBS ösztöndíjprogramokat kínál végzős és egyetemi hallgatók számára, hogy gyakorlati tapasztalatot szerezzenek a hírműsorszórásban.

Hasonló munkák összehasonlítása

Azok az emberek, akik érdeklődnek a tévéhíradóvá válás iránt, más karriert is fontolóra vehetnek az alábbi medián fizetésekkel:

  • Film- és videószerkesztők és kamerakezelők: $58,990
  • Legfelsőbb vezetők: 104 980 dollár
  • Írók és szerzők: $62,170

Útmutató az otthonról történő szállításhoz az eBay-en

Az eBay-en történő értékesítés hatékony módja lehet az online pénzkeresésnek, de a szállítási irányelvek és gyakorlatok megfélemlíthetik azokat, akik újoncok az online értékesítésben. Ez azonban nem olyan nehéz, mint amilyennek látszik. Az eBay-e...

Olvass tovább

Az újsághírek ciklusának megértése

Hírciklusok A napi- és hetilapok esetében jelentősen megváltoztak az online híroldalak elterjedése és a példányszám csökkenése óta. A nyomtatott újságírók által írt és szerkesztett híreket gyakran elektronikusan közzéteszik néhány órával azelőtt, ...

Hogyan írjunk Zinger kedvcsinálókat közvetlen levélben történő adománygyűjtéshez

Amikor ezt meghúztad direkt mail pitch egy jótékonysági szervezetből a postaládádból ma reggel, mi késztetett téged nyissa ki vagy dobja ki? Fogadok, hogy a borítékon lévő kedvcsináló tette a különbséget, olvasásra vagy feldobásra. Mal Warwick ...