Állatorvosi technikus munkaköri leírás: fizetés, készségek és egyebek

A állatorvos technikus (vagy vet tech) egy engedéllyel rendelkező szakember, aki képzett segítséget nyújtani állatorvosok orvosi eljárásokkal. A gyorsan növekvő állatorvosi ipar részeként a munkalehetőségek ígéretesek ebben a szakmában.

Az állatorvosi technikus feladatai és felelősségei

Állatorvosok segítik az állatorvosokat a klinikán. Az általános feladatok a következők lehetnek:

  • Az állatok viselkedésének és állapotának megfigyelése
  • Segítségnyújtás a betegek fizikális vizsgálatában
  • Állatok visszatartása vizsgák vagy eljárások során
  • Műtétek segítése, laborvizsgálatok lefolytatása, röntgenfelvételek készítése és feldolgozása, fogászati ​​tisztítások elvégzése, betegnyilvántartások frissítése, eszközök tisztítása és sterilizálása, receptek kitöltése.
  • Konkrétabb feladatok a páciens típusa (kisállat, nagy állat vagy egzotikus) vagy a technikus egyedi szakterülete alapján.
  • Az állatorvos által előírt gyógyszerek, oltások és kezelések beadása

Állatorvosi technikus fizetése

Az állatorvosi technikus fizetése a tapasztalattól, a földrajzi elhelyezkedéstől és egyéb tényezőktől függően változik.

  • Éves medián fizetés: több mint 50 010 USD (24,04 USD/óra)
  • Legjobb 10% éves fizetés: több mint 34 420 USD (16,55 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: több mint 23 490 USD (11,29 USD/óra)

Forrás: U.S. Bureau of Labor Statistics, 2017

Az állatorvosi technikusok juttatási csomagjai (a fizetésen kívül) tartalmazhatnak orvosi és fogászati ​​ellátást biztosítás, egységes pótlék, fizetett szabadságolási napok, valamint állatorvosi ellátás vagy ellátás kedvezményei a tech saját házi kedvencei. Mint az állategészségügyi ágazatban minden pozícióban, a fizetés arányos a tapasztalattal és az iskolai végzettséggel.

Oktatás, képzés és minősítés

Az állatorvosi technikus karrierjét kereső egyéneknek erős matematikai és biológiai tudományokkal kell rendelkezniük.

  • Oktatás: Az Egyesült Államokban megközelítőleg 190 állatorvosi technológiai program működik, amelyeket az Egyesült Államok akkreditált. Amerikai Állatorvosi Szövetség. Ezek a programok kétéves társult diplomát kínálnak. Az akkreditált program befejezése után az állatorvosoknak egy vizsgát is le kell tenniük, általában az Országos Állatorvosi Technikai Vizsgát (NVTE), hogy jogosultak legyenek az engedélyezésre saját államukban vagy tartományukban.
  • Tanúsítvány: 11 van állatorvosi technikus szakterületek a National Association of Veterinary Technicians in America (NAVTA) által elismert. Az állatorvosi technikus szakképesítéshez általában szakirányú végzettség, jelentős munkatapasztalat, végzettség szükséges esetnaplók és esetjelentések, valamint dokumentált továbbképzés, mielőtt a jelölt jogosult a minősítő vizsgára. A jelenleg elismert szakterületek közé tartozik a klinikai gyakorlat, a klinikai patológia, sürgősségi és kritikus ellátás, ló, belgyógyászat, viselkedés, sebészet, aneszteziológia, fogászat, táplálás, és állatkert.

Állatorvosi technikus készségek és kompetenciák

Az állatorvosi technikusoknak az oktatási és tapasztalati követelményeken túl további „puha készségekkel” kell rendelkezniük. Ezek tartalmazzák:

  • Kommunikációs képességek: Az állatorvosoknak egyértelműen kommunikálniuk kell az orvosokkal, ügyfelekkel és más személyzettel. Kedvesen kell kommunikálniuk a beteg vagy sérült háziállatok tulajdonosaival is.
  • Fizikai erő: Könnyen kell tudniuk emelni és kezelni az állatokat.
  • Problémamegoldó képesség: Az állatorvosoknak képesnek kell lenniük az összes rendelkezésre álló információ mérlegelésére és érvényes következtetések levonására az állatok állapotára vonatkozóan.
  • Együttérzés: Az állatorvosoknak kedvesen kell bánniuk az állatbetegekkel, és kedveskedniük kell a házi kedvencek gazdáinak is.

A BLS előrejelzése szerint a szakma az átlagosnál sokkal gyorsabb ütemben fog bővülni – 2016 és 2026 között közel 20%-kal. Az állatorvosi technológiai programokban végzettek korlátozott száma kiváló álláslehetőségeket jelent ezen a területen. A kereslet erős az állattartás folyamatos növekedése és a kisállat-szolgáltatások iránti kereslet miatt.

Munkakörnyezet

A legtöbb állatorvosi technikus magánpraxisban dolgozik állatorvosokkal, bár néhányan vállalatoknak és laboratóriumoknak is dolgoznak. A legtöbben kis állatokkal dolgoznak, de a gyakorlat más területei közé tartozik a nagy állatok, és egzotikumok. Az állatorvosok egyéb karrierlehetőségei közé tartozik a gyógyszerértékesítés, az orvosi kutatás és az állattenyésztés vezetői pozíciói.

Munkarend

Az állatorvosoknak esetleg esti, hétvégi vagy ünnepnapokon kell dolgozniuk, az állatorvosi rendelőjük igényeitől függően. A technikusoknak folyamatosan tisztában kell lenniük az állatokkal végzett munkával járó kockázatokkal, és megfelelő biztonsági óvintézkedéseket kell tenniük a sérülés lehetőségének minimalizálása érdekében.

Hogyan szerezz munkát

ALKALMAZ

Nézd meg az álláskeresési forrásokat, pl Indeed.com, Monster.com, és Glassdoor.com az elérhető pozíciókért. Felkeresheti az egyes állatorvosi praxisok weboldalait, vagy személyesen is felkeresheti őket, hogy jelentkezzen a meglévő állásajánlatokra.

KERESS AZ ÖNKÉNTES LEHETŐSÉGET ÁLLATORVOSI TECHNIKUSNAK

Keressen lehetőséget önkéntes munkára olyan online oldalakon keresztül, mint pl VolunteerMatch. Közvetlenül is kapcsolatba léphet különféle állatorvosokkal vagy non-profit szervezetekkel, és felajánlhatja szolgáltatásait.

GYAKORLATI HELYET KERESÉS

Kérjen útmutatást tapasztalt állatorvossal együttműködve. Gyakornoki helyeket találhat az online álláskereső oldalakon, és érdeklődjön iskolája karrierközpontjában is.

Hasonló munkák összehasonlítása

Azok az emberek, akik érdeklődnek az állatorvosi technikus pályafutása iránt, a következő karrierutakat is figyelembe veszik, az éves medián fizetésükkel együtt:

  • Állatgondozók és kiszolgáló dolgozók: 23 950 dollár
  • Flebotomisták: $34,480
  • Állatorvosok: 93 830 dollár

Milyen munkákat tanulhat meg és használhat a hadseregben?

Az amerikai hadsereghez való csatlakozás csak az első lépés. Ha már katona vagy, ki kell találnod, milyen karrierkészségeidet kell fejlesztened, hogy maximalizáld képességeidet a siker esélye, ha újra bekapcsolódik a civil életbe, és számos lehet...

Olvass tovább

GitHub: Mi ez?

A GitHub egy nyílt forráskódú adattár hosting szolgáltatás, olyan, mint egy felhő a kód számára. Különféle forráskód-projektjeit tárolja programozási nyelvek és nyomon követi az egyes iterációkon végrehajtott különféle változtatásokat. Más GitHub...

Olvass tovább

A jó szakmai mentor alapvető tulajdonságai

A jó mentori kapcsolat új alkalmazottakat és gyakornokot biztosít valakivel, aki megosztja szakmai tudását és szakértelmét a területen. Egy jó mentor áll rendelkezésére, hogy válaszoljon minden, a munkával kapcsolatos kérdésre. A jó mentor és men...