Orvosbiológiai mérnök munkaköri leírás: Fizetés, készségek és egyebek

Orvosbiológiai mérnökök tervezik a végtagprotéziseket és a mesterséges szerveket, valamint a gyártásukhoz használt anyagokat. Ők fejlesztik az orvosi berendezések futtatásához használt szoftvert. Mint akik máshol dolgoznak mérnöki tudományágak, felhasználják természettudományos és matematikai tudásukat, de ezt kombinálják orvosi háttérrel. Néhány olyan terület, amelyre szakosodhatnak, a bioműszerezés, a bioanyagok, a biomechanika, a géntechnológia és az orvosi képalkotás.

2016-ban körülbelül 21 300 orvosbiológiai mérnököt foglalkoztattak az Egyesült Államokban.

Orvosbiológiai mérnök feladatai és felelősségei

Az orvosbiológiai mérnökök felelőssége szakterületüktől függhet, de néhány gyakori feladat a következők:

  • Tervezze, fejlessze és tesztelje az orvosi/sebészeti alkatrészek, berendezések és műszerek minden aspektusát.
  • Dolgozzon többfunkciós csapatokkal a prototípusok tesztelésében.
  • A hibák elemzése, a korrekciós és megelőző intézkedések megválaszolása az ügyfelek panaszaira.
  • Végezzen független kutatást.
  • Orvosbiológiai berendezések telepítése, beállítása, karbantartása, javítása vagy műszaki támogatás biztosítása.
  • Jelentse be a kutatási eredményeket tudományos publikációkon, szóbeli előadásokon és hivatalos dokumentumokon keresztül az iparági szerződésekre és a finanszírozott támogatási javaslatokra vonatkozóan.
  • Mutassa be és magyarázza el a berendezés helyes működését az egészségügyi személyzetnek.

Orvosbiológiai mérnök fizetés

Az orvosbiológiai mérnökök jól fizetett szakemberek.

  • Éves medián fizetés: 88 550 USD (42,57 USD/óra)
  • Legjobb 10% éves fizetés: Több mint 144 350 USD (69,40 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: Kevesebb, mint 51 890 USD (24,95/óra)

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2018.

Oktatás, képzés és minősítés

Ez a foglalkozás oktatást és akkreditációt igényel.

  • Oktatás: Legalább orvosbiológiai mérnöki diplomára lesz szüksége. A kurzusokat kombinálni kell mérnöki és a biológiai tudományok. A diploma rendkívül hasznos lehet, és javíthatja elhelyezkedési esélyeit.
  • Szakmai gyakorlat: Számos főiskola és egyetem biztosít gyakorlati helyeket kórházakban és orvostechnikai eszközök gyártóinál, és ez kiváló tapasztalati és képzési forrás lehet.
  • Akkreditáció: Válasszon egy oktatási programot, amelyet a Mérnöki és Technológiai Akkreditációs Tanács akkreditált. (FELBUJT) Válasszon olyan szervezetet, amely jóváhagyja a mérnöki, mérnöki technológiai, alkalmazott tudományi és számítástechnikai szakok társulási, alapképzési és mesterképzési programjait.

Orvosbiológiai mérnöki készségek és kompetenciák

Az orvosbiológiai mérnököknek bizonyos készségekre és személyes jellemzőkre van szükségük az osztályteremben elsajátított technikai készségek mellett:

  • Kritikus gondolkodás készségek: Képesnek kell lennie arra, hogy összehasonlítsa és szembeállítsa lehetőségeit, és válassza ki a legéletképesebbet, hogy megoldhassa a problémákat és döntéseket hozhasson. Képesnek kell lennie a feladatok fontossági sorrendbe állítására és a végrehajtás ütemezésének biztosítására.
  • Kommunikációs képességek: A multidiszciplináris csapat tagjaként végzett munka kiváló hallgat és beszélő készségek. A beszédkészség kulcsfontosságú a kutatási eredmények bemutatásához is.
  • Írói képességek: Kutatási eredményeit szakmai folyóiratokban kell közzétennie, és tesztjelentéseket kell készítenie.
  • Számítógépes ismeretek: Számítógépes ismeretekkel kell rendelkeznie, és képesnek kell lennie arra, hogy könnyen megtanuljon új szimulációs szoftvereket.

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint ez egy „fényes kilátás” foglalkozás. A foglalkoztatás 2016 és 2026 között várhatóan az összes foglalkozás átlagánál valamivel gyorsabban, körülbelül 7%-kal fog növekedni. Az orvosbiológiai mérnökök szolgáltatásaira egyre nagyobb az igény, ahogy a Baby Boomer generáció öregszik.

Munkakörnyezet

A munkaadók között szerepelnek orvosi berendezések és kellékek gyártói, kórházak és kutatólaboratóriumok. Munkakörnyezete valószínűleg attól függ, hogy melyiket választja, és az adott projekt jellegétől, amelyben részt vesz. Lehet, hogy egy kórházban vagy egy gyártóüzemben találja magát. A legtöbb esetben egy másik csapattal fog dolgozni, beleértve az egészségügyi dolgozókat és tudósokat.

Munkarend

A munkák általában teljes munkaidőben, normál munkaidőben zajlanak, de a sürgős projektek további órákat igényelhetnek. Az orvosbiológiai mérnökök körülbelül 20%-a rutinszerűen heti 40 óránál többet dolgozik.

Hasonló munkák összehasonlítása

Néhány hasonló munkakör és átlagos éves fizetésük a következők:

  • Biokémikus: $93,280
  • Kémiai Mérnök: $104,910
  • Villamosmérnök: $99,070

Pulp Fiction Movie Quotes

A "Pulp Fiction" története két bérgyilkos körül áll: Jules Winnfield, akit Samual L. Jackson és Vincent Vega, akit játszottak John Travolta. A film egyszerre vicces és kegyetlen, de ami a legjobban kiemelkedik a „Pulp Fiction”-ből, az az erőtelje...

Hogyan segít a Soundwalks abban, hogy értékeljem a környezetemet – a jó kereskedelem

Figyeljetek!Ebben a pillanatban a lakásomban ülve egy nyitott ablak mellett hallom, ahogy elhaladnak az autók, csiripelnek a madarak, ahogy az emeleti szomszédom mosogat, és egy karóra ketyegését, amit anyám ajándékozott meg. Kíváncsi vagyok, menn...

Olvass tovább

10 jele annak, hogy kapcsolata bajban van (megoldásokkal!)

Minden párral megtörténnek dolgok jóban vagy rosszban, de az egészséges kapcsolat fenntartásának fontos szempontja, hogy felmérjük, hol állsz. Ebben a cikkben áttérünk az olyan könnyed témákról, mint a kapcsolat fenntartása és fűszerezése, a kőkem...