Bűnügyi helyszínelői munkakör leírása: Fizetés, készségek és egyebek

A munkája a bűnügyi helyszínelő nem pontosan olyan, mint amit a tévében lát, de nagyon fontos és érdekes kriminológia karrier. A helyszínelők reagálnak bűnügyi helyszínek rendőrökkel és nyomozókkal együtt, hogy bizonyítékokat találjanak és gyűjtsenek a nyomozás megerősítéséhez. Gyakran közvetlenül a helyszínről gyűjtenek bizonyítékot, és gondoskodnak a megfelelő kezelésről.

A helyszínelők közvetlenül együttműködnek a törvényszéki technikusokkal, és olyan bizonyítékokkal látják el őket, amelyek laboratóriumi körülmények között történő elemzést igényelnek.

A helyszínelők feladatai és felelősségei

A helyszínelőknek az alábbi munkákat kell elvégezniük:

  • Együttműködjön a bűnüldöző szervek tisztviselőivel a bűncselekmények helyszínén.
  • Együttműködjön a laboratórium igazságügyi szakértőivel.
  • Azonosítson vizuális nyomokat a tetthelyen.
  • Gyűjtsön bizonyítékokat a tetthelyről.
  • A bizonyítékok osztályozása és rendszerezése.
  • Bűnügyi jelenetek fotózása.
  • Jelentse a megállapításokat.

A helyszínelők a rendelkezésükre álló vizuális nyomokból is megpróbálják összerakni a történteket. Például, ha egy áldozatot meglőttek, és megölték, a test földreszállásának módja, a be- és kilépés szöge a sebek, a golyódarabok elhelyezkedése és sok más sok mindent elárulhat a helyszínelőknek arról, hogy mi lehet történt.

Mivel a tetthelyeket nem lehet a végtelenségig megőrizni, a nyomozóknak fényképeket kell készíteniük, és aprólékosan a lehető leggyorsabban mérje meg és dokumentálja, ahol mindent megtaláltak, hogy a bizonyítékokat jobban értékelni lehessen a későbbi dátum.

Helyszíni nyomozó fizetése

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala bűnügyi helyszínelőket is tartalmaz a törvényszéki technikusok számára készített adatai között. A rendőrök és nyomozók átlagos éves fizetése valamivel magasabb, 62 960 dollár, a felső 10 százalék 105 230 dollárt, az alsó 10 százalék pedig 35 780 dollárt keres. A törvényszéki technikusokra vonatkozó adatok az alábbiak:

  • Éves medián fizetés: 57 850 USD (27,81 USD/óra)
  • Legfelső 10% éves fizetés: 95 600 USD (45,96 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: 33 880 USD (16,29 USD/óra)

Forrás:Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2017

Oktatás, képzés és minősítés

A helyszínelők bűnüldöző szervek tisztviselői, ezért gyakran a büntető igazságszolgáltatás tanulmányozása a legjobb kezdet az ilyen pályára való képesítéshez. Számos főiskola és egyetem kínál lehetőséget a büntető igazságszolgáltatásra, különös tekintettel a helyszínelésre. Néhány kulcsfontosságú tanulmányi terület:

  • Törvényszéki szakértők: Ez a terület szilárd biológia és kémia alapokat igényel.
  • Kriminológia: Ez a terület lefedi a bűnüldözési technikák alapjait, valamint a bűnözői magatartást és mintákat.
  • Helyszínelemzés: A fotózástól a bizonyítékok és ujjlenyomatok kezelésén át az erőszakos bűncselekmények helyszínéig minden megtalálható itt.
  • Bűnügyi törvény: A bűnüldözésben dolgozók számára fontos, hogy alapvető ismeretekkel rendelkezzen a büntetőjogról.
  • Büntető igazságszolgáltatás etika: Bármennyire is fontos a törvény, az is szükséges, hogy a bűnüldözésben dolgozóknak erős érzékük legyen az etikusságra.

Helyszínvizsgálói készségek és kompetenciák

A helyszínelőknek össze kell keverniük a tudós és a rendőrségi nyomozó képességeit. A legfontosabb készségek közül néhány a következő:

  • Kommunikáció: A helyszínelőknek tudniuk kell kommunikálni más bűnüldöző tisztviselőkkel is a bűncselekmények helyszínén. törvényszéki technikusként arról, hogy milyen bizonyítékokat kell gyűjteni, és mit jelenthetnek bizonyos részletek a tetthelyen,
  • Problémamegoldás: Vizuális nyomokat és egyéb bizonyítékokat gyűjteni a tetthelyen, és megpróbálni értelmezni a történteket olyan, mintha egy puzzle-t próbálnánk összerakni. A helyszínelőknek jónak kell lenniük az ilyen típusú problémamegoldásban.
  • Kritikus gondolkodás: Mielőtt bármilyen következtetést levonna, a helyszínelőknek tudniuk kell, hogyan használhatják a tudományos módszert az összes többi lehetőség kiküszöbölésére.
  • Figyelem a részletekre: Egy tetthely vizsgálatához az apró részletek és a finom különbségek észrevételének képességére van szükség. Ezen túlmenően a bizonyítékok kezelését és katalogizálását pontos eljárások szerint kell végezni, hogy a bizonyítékok helytelen kezelése miatt ne lehessen megkérdőjelezni.
  • Fényképezés: A tetthelyről készült fényképek készítése gyakran része a helyszínelők munkájának. Az általános fényképezési ismeretek mellett ezeknek a szakembereknek tudniuk kell, hogyan rögzítsenek minden lényegeset szögekből és perspektívákból a lehető legjobb módon, hogy a nyomozók tanulmányozhassák a tett helyszínét a bűncselekmény után tény.

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala a 2026-ig tartó évtizedben a rendőrség és a nyomozók foglalkoztatásának 7 százalékos növekedését prognosztizálja, ami összevethető az összes munkahelyre előre jelzett növekedéssel. A helyszínelők azonban szerepelnek a BLS törvényszéki technikusainak száma, és ez a terület Ugyanebben az időszakban várhatóan 17 százalékos munkahelynövekedés várható a technológia fejlődésének és a törvényszéki szakértők megbízhatóságának köszönhetően bizonyíték.

Munkakörnyezet

A helyszínelők munkakörnyezete változó. Meg kell látogatniuk a bűnügyi helyszíneket, és együtt kell működniük rendőrökkel és nyomozókkal, hogy bizonyítékokat gyűjtsenek és segítsenek a gyűjtésben, de segíthetnek a törvényszéki technikusoknak is a laborban.

Munkarend

Bűncselekmények bármikor megtörténhetnek, így a rendőrökhöz hasonlóan a helyszínelőknek is elvárniuk kell, hogy bármikor dolgozzanak. Rögzített menetrendjük és fix időpontjuk lesz, amikor ügyeletet tartanak, de ezek az időpontok a szokásos munkaidőtől a hétvégéken át az éjszaka közepéig bármiek lehetnek.

Hogyan szerezz munkát

BÜNTETŐ IGAZSÁGSZOLGÁLTATÁS

A főiskolai kurzusok alapvetően ugyanazok, mint bárkinek, aki a bűnüldözésbe kerül.

KRIMINALISZTIKA

Ha a főiskolán a kriminalisztikai tudományra helyezik a hangsúlyt, az segíthet a hallgatót a bűnügyi helyszínelés felé terelni.

TAPASZTALATOT SZEREZNI

Bármilyen minőségben a bűnüldözésben dolgozni az egyik legjobb módja annak, hogy kapcsolatokat létesítsen, és bűnügyi helyszínelői pozícióba kerüljön.

Hasonló munkák összehasonlítása

A helyszínelői munkához szükséges készségek jól használhatók a törvényszéki vagy bűnüldözési pályán. Íme néhány különböző karrierút az éves medián fizetésükkel együtt:

  • Törvényszéki technikus: $57,850
  • Tűzvédelmi felügyelő: $56,670
  • Magánnyomozó és nyomozó: $50,700

Forrás:Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2017.

Hogyan kezeljük a konfliktusokat a munkahelyen

A munkahelyi konfliktusok számos okból előfordulhatnak, de a konfliktusok legfőbb okai közé tartoznak az emberek gyakran nagyon eltérő elképzelésekkel és módszerekkel közelítik meg munkájukat, amivel körülöttük mindenki nem ért egyet val vel. Min...

Olvass tovább

Egy jó színházi önéletrajz minta

Jennifer kérelmező123 Main Street • Bronx, NY 11433 • (123) 456-7890 • [email protected] CÉLSzínházi szakember, aki különböző színpadon kívüli szerepekben tapasztalattal rendelkezik, a színfalak mögött keresi karrierjét szórakozt...

Olvass tovább

Hogyan kezdjünk beszélgetést hálózati eseményeken

Amíg ezt legalább néhányszor meg nem tette, egy hálózati eseményen való részvétel stresszes lehet. Mi a legjobb módja a bemutatkozásnak? Kivel érdemes beszélned? Hogyan indíthat el egy beszélgetést – és folytathatja? Ez csak néhány olyan kérdés, ...