Horse Farm Manager karrierprofilja és kilátásai

A lófarm vezetői viselik a végső felelősséget a lógondozás minden aspektusának irányításáért, a farm alkalmazottainak felügyeletéért és a létesítmény karbantartásának felügyeletéért.

Feladatok

A lófarm vezetői felelősek a farm különböző alkalmazottainak felügyeletéért, mint pl istállóvezetők, tenyészkanca vagy ménvezetők, vőlegényekés az irodai személyzet napi rendszerességgel. Ezekben a felügyeleti feladatokban segítheti őket egy gazdaságvezető-helyettes – ez a pozíció általában csak nagyobb léptékű műveleteknél létezik.

A kis üzemekben dolgozó gazdaságvezetők általában közvetlenebb kapcsolatban állnak a lovakkal. A nagy kereskedelmi műveletek vezetőinek gyakran jelentős időt kell tölteniük az üzlettel adminisztratív és pénzügyi feladatokat lát el, és így korlátozott mennyiségű közvetlen interakciót folytathat velük lovak.

A lófarm vezetői rendszeresen érintkeznek lovas szakemberekkel, például lovasoktatókkal, versenyló kiképzők, takarmány- és takarmányszállítók, patkolókovácsok,

ló állatorvosokés más szolgáltatók. Döntéseket hoznak arról, hogy mely beszállítókkal fognak üzletet kötni, és mely állatkórházakkal kívánnak konzultálni. Tanácsot adnak a telep tulajdonosának, hogy milyen lovakat adjon el vagy vásároljon, értékelik a csikók fejlődését, figyelemmel kísérik a lovak kiképzésében való előrehaladását, és felügyelik a működés pénzügyeit.

A gazdaságvezetők általában felügyelik a teljes gazdaság karbantartását, beleértve a kerítést és az istállót is javítás, berendezések cseréje, traktor- és járműszerviz, valamint minden karbantartás költségvetése költségeket.

Karrier lehetőségek

A lófarm vezetői sokféle környezetben dolgozhatnak, beleértve a tenyésztelepeket, a bemutató lófarmokat, a lovardákat, a kiképzőközpontokat és az állatorvosi kórházakat. A lófarm-vezetők különösen nagy piaca a telivér lóipar körül forog, ahol számos versenyzési, tenyésztési és képzési tevékenységhez menedzsment szolgáltatások szükségesek.

Oktatás és képzés

A mezőgazdasági vezetők gyakran főiskolai végzettséggel rendelkeznek, bár ezt a potenciális munkaadók nem mindig követelik meg. A lóágazat mindig is jelentős értéket tulajdonított a tapasztalatnak, így ha egy jelölt sikeresen feljutott a ranglétrán (és jelentős tapasztalatra tettek szert) akár egy középiskolával is képesek lehetnek vezetői pozíciót biztosítani oklevél. A lófarm-vezető hasznos oktatása magában foglalja a B.S. végzettséget olyan területen, mint a lótudomány, az állattudomány vagy a lovas üzletvezetés.

A számítógépes ismeretek egyre fontosabbak a lóipar vezetői számára, mivel a legtöbb nyilvántartási és könyvelési rendszer számítógépes vagy internet-alapú. A mezőgazdasági üzemvezetők általában nagymértékben kommunikálnak e-mailben az eladókkal és a szolgáltatókkal.

A tapasztalat a kulcs

A legtöbb lófarm-menedzser a "járulékfizetés" ősi hagyományán keresztül halad a ranglétrán. Előfordulhat, hogy alacsonyabb beosztásban kezdenek, például vőlegényként, előléptethetnek istállóvezetővé vagy istállóvezetővé, majd előléphetnek gazdaságvezető asszisztenssé. Ha elvégzik ezt a tanfolyamot, végül teljes mezőgazdasági vezetői feladatokra jogosultak. A szakirányú végzettség megszerzésével néhány lépést ki lehet hagyni, de egy főiskolát végzett ember ritkán jut közvetlenül üzemvezetői pozícióba.

A lófarm vezetőinek jól jártasaknak kell lenniük a létesítményükben folytatott összes üzleti tevékenységben. Például egy kentuckyi telivértenyésztő farm gazdaságvezetőjétől nagy tapasztalattal kell rendelkeznie a törzskönyvek értékelésében, tenyésztések tervezése, ménszezonok beszerzése, felépítés értékelése, kapcsolattartás a nagy értékesítő cégekkel és egyéb speciális feladatokat.

Fizetés

A lófarm-vezetők fizetése széles skálán változhat olyan tényezőktől függően, mint az iparág adott területe (azaz versenyzés, tenyésztés vagy kiállítás), a menedzser végzettsége és tapasztalata a területen, valamint a gazdaság helye található.

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal (BLS) jelentése szerint a gazdálkodók, állattenyésztők és más mezőgazdasági vezetők mediánbére 80 320 dollár (vagyis 38,62 dollár órabér). A legalacsonyabb 10 százalék kevesebb mint 35 360 dollárt keresett, míg a legmagasabb 10 százalék 135 900 dollárt keresett évente. A nagy kereskedelmi lóműveletek vezetői jóval évi 100 000 dollárt meghaladó fizetést kereshetnek.

A lovak vezetői pozíciói gyakran járnak kiegészítőkkel előnyök és juttatások például ingyenes ház a farmon, mezőgazdasági jármű használata, ingyenes beszállás a vezető saját lovára, fizetett szabadság és egészségbiztosítás.

Karrier kilátások

Míg a BLS azt jósolja, hogy a lehetőségek száma minden gazdálkodó, állattenyésztő és más mezőgazdasági vezetők számára nagyon enyhe (2 százalékos) csökkenést mutat 2024-ig, nem választja el a lógazdasági vezetőket az általánostól statisztika. A lóágazatnak továbbra is biztosítania kell a gazdaságvezetői lehetőségeket a képzett jelöltek számára, akik rendelkeznek a megfelelő oktatással és tapasztalattal.

Hatékony hírlevelek írása ügyvédi irodáknak

Az ügyvédi iroda hírlevelei népszerű marketingeszköz az ügyvédek körében. A hírlevél nagyszerű módja lehet egy jogi területen szerzett szakértelem bizonyításának, ami nagyon hatékony módja az ügyfelek vonzásának. Ha azonban rosszul csinálják, egy...

A szerzői joggal védett munka méltányos felhasználása magyarázattal

Az olyan kreatív alkotásokat, mint a könyvek, a zenék és a webhelyek tartalma, szerzői jogi törvény védi. A mű felhasználására csak az alkotónak van joga. De a törvény korlátozott felhasználást is lehetővé tesz, attól függően, hogy a mű tartalmát...

Tudjon meg többet a hitelkártya-feldolgozásról ügyvédek számára

Milyen lehetőségek állnak rendelkezésére azoknak az ügyvédeknek, akik szeretnének hitelkártyát elfogadni ügyvédi tevékenységük során? Egyes ügyvédek olyan cégeket vesznek igénybe, amelyek programjaik kifejezetten ügyvédek számára készültek, és jó...