Állatgondozói szakember Katonai karrier 68T

Az állatgondozási szakemberek (68T) az Egyesült Államok hadseregének katonái, akik az állategészségügy területén dolgoznak. Ezek az egészségügyi szakemberek az állami állatok alapellátásában és állatorvosi kezelésében segítenek.

Feladatok

Az Animal Care Specialists (68T) az amerikai hadsereg katonái, akik állami tulajdonban lévő állatokat, például kutyákat, lovakat, tengeri emlősöket és különféle laboratóriumi kutatási állatokat látnak el. Dolgoznak azon is, hogy minimálisra csökkentsék a betegségek előfordulását azokban az állatpopulációkban, amelyek ők felelős a beteg állatok karanténba helyezéséért és az egészséges állatok megfelelő elhelyezéséért beoltva.

Az állatgondozói szakember feladatai általában szorosan illeszkednek a polgári állatorvosok feladataihoz. A tipikus feladatok közé tartozik a segítségnyújtás állatorvosok műtétekkel, sürgősségi ellátással és traumás sérülések kezelésével, állatok biztonságos megfékezésének segítésével, beadással gyógyszerek és folyadékok, röntgenfelvételek, berendezések tisztítása és sterilizálása, testfolyadék minták vétele, betegnyilvántartások frissítése és futás laborvizsgálatok.

A laboratóriumi környezetben dolgozó egyének további feladatokért is felelősek lehetnek, mint például az állatok viselkedésének, a táplálékfelvételnek vagy a fiziológiai tulajdonságoknak, például a súlygyarapodásnak vagy a növekedésnek a nyomon követése. Feladatuk lehet továbbá az adatgyűjtés, az eredmények összeállítása és elemzése, a jelentések írása, valamint a kísérlet sikeres befejezéséhez szükséges speciális ellátás felügyelete.

Karrier lehetőségek

Az állatgondozó szakemberek akár állatorvosi klinikán, akár kutatólaboratóriumban dolgozhatnak katonai szolgálat közben. Míg ezek a területek általában katonai bázison helyezkednek el, lehetőség van arra is, hogy az állatgondozó szakemberek szükség esetén mobil egységben dolgozzanak a terepen.

Azok, akik ezt a karriert a hadseregben folytatják, a katonaság elhagyásakor állatorvosi technikus vagy laboratóriumi állattechnikus bizonyítványt szerezhetnek. Az állatgondozóként elsajátított készségek könnyen átültethetők számos állati pályára, különösen az állategészségügy területéhez kapcsolódó területeken.

Az állatgondozó szakemberek speciális oktatási támogatásra is jogosultak lehetnek a hadsereg programjaiból, ha úgy döntenek, hogy katonai szolgálatot követően diplomát szereznek.

Oktatás és képzés

Az állatgondozó technikusoknak 10 hetes harci alapképzést és 11 hetes haladó állatgondozási képzést kell elvégezniük. Emellett rendelkezniük kell egy fegyveres szolgálati szakmai alkalmassági akkumulátor (ASVAB) tesztpontszámmal is, amely 91 (15-ös szakképzett műszaki területen).

Olyan személyek, akik állatorvosi technikusként már rendelkeznek munkatapasztalattal, vagy végzettek az olyan területeken végzett tanfolyamok, mint az állattudomány, az állattan vagy a biológia, különösen alkalmasak lesznek ez a pozíció. Az állatok viselkedésének és gondozásának alapos ismerete szintén értékes az ezen a területen állást kereső jelöltek számára.

Fizetés

A hadsereg kompenzációs csomagja magában foglalja az alapfizetést, a lakhatást, az egészségbiztosítást, az élelmezési támogatást, a fizetett szabadságot, a speciális adókedvezményeket és egyebeket. Az alapvető fizetési táblázatok elérhetők az Egyesült Államok katonai toborzási webhelyein és a toborzóirodákon keresztül. Az állatgondozó szakorvosok fizetése hasonlónak tekinthető az állatgondozóknak fizetett fizetéssel kapcsolódó civil munkakörökben, például állatorvosi technikusokban, labortechnikusokban vagy nem haszonállatok gondozásában dolgozók.

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal (BLS) 2010-es fizetési felmérése szerint az állatorvosi technikusok mediánbére, hasonló karrierútvonalon, körülbelül évi 29 710 dollár volt. A BLS fizetési felmérésében közölt bevételek évi 20 500 dollárnál (9,85 dollár óránként) a legalacsonyabb szinten mozogtak. a technikusok tíz százaléka több mint évi 44 030 dollárra (óránként 21,17 dollárra) számít a technikusok felső tíz százalékánál.

A 2010-es Munkaügyi Statisztikai Hivatal fizetési felmérése szerint a laboratóriumi állattechnikusok mediánbére, egy másik hasonló karrierút, körülbelül évi 22 040 dollár volt. Az e pozícióért járó kereset a technikusok legalsó tíz százalékának kevesebb, mint évi 16 490 dollártól a felső tíz százalékig tartó 33 780 dollárig terjedt.

Karrier kilátások

Egy 2012-es kiadványában a Munkaügyi Statisztikai Hivatal előrejelzése szerint az állatorvosi technikusok állása nagyon erős, 52 százalékos ütemben fog növekedni a 2010-től 2020-ig tartó évtizedben. A nem haszonállatgondozói pozíciók is várhatóan erőteljes, körülbelül 24 százalékos növekedést fognak mutatni ugyanebben az időszakban, sokkal gyorsabban, mint az összes karrier átlaga.

Az állategészségügyi ágazat várhatóan a belátható jövőben továbbra is gyors növekedést fog mutatni, és jók a kilátások azok számára, akik rendelkeznek a megfelelő szaktudással és képzettséggel az ilyen típusú munka elvégzéséhez.

Noha a katonaságnál nagy az érdeklődés az ilyen típusú pozíciók iránt, jók a kilátások azok számára, akik már a szolgálatba lépés előtt állat-egészségügyi múlttal rendelkeznek.

Hogyan szervezze meg munkáját

Gyakran túlterheli a munkaterhelése, és szenved az információs túlterheltségtől? Csalódott, hogy nem tudja, hogyan és hol kezdje? Ne aggódj. Vessünk egy pillantást a munkahelyi élet azon területeire, amelyek szervezést igényelnek, és egyesével fo...

Olvass tovább

Hogyan írjunk marketing beszédpontokat

A beszédtéma olyan, mint egy csalólap bárki számára, aki egy vállalkozás, egy szervezet, egy politikus vagy akár saját maga nevében kommunikál. Gyors és egyszerű módot biztosítanak a pályán maradásra, nem térnek el a témáról, és biztosítják, hogy...

Olvass tovább

Minta a munkahelyen használható felmondó levelekre

A felmondási levél a munkavállaló felmondási folyamatának szükséges része. Megerősíti a felmondó értekezlet részleteit, és hasznos információkat ad a munkavállalónak a munkája befejezésekor. Az információ vonatkozhat a végső fizetésükre, a munkav...