Katonai állás: MOS 35S jelgyűjtési elemző

Az Army Signals Collection Analyst figyeli és hallgatja a külföldi elektronikus kommunikációt, értelmezi és azonosítja azokat stratégiai célokra. Ezek általában nem hangos kommunikációk, és az összegyűjtött információkat taktikai és stratégiai célokra használják fel.

Ez a rendkívül érzékeny hírszerzői munka katonai foglalkozási szakterületnek minősül (MOS) 35S. Ha olyan ember vagy, aki szeret nyomokat használni a problémák megoldására és a kérdések megválaszolására, és érdeklődik a rádióberendezésekkel való munka iránt, akkor ez a hadsereg állása lehet az Ön számára.

A MOS 35S feladatai

Ezek a katonák jelfelderítő (SIGINT) berendezést üzemeltetnek, és a rádióspektrumban keresik a célkommunikáció összegyűjtését és azonosítását. Ez magában foglalja a jelparaméterek meghatározására szolgáló elemzést. Az összegyűjtött információk alapján naplókat és jelentéseket készítenek.

A MOS 35S SIGINT berendezést is használ a működési helyek meghatározásához, és karbantartja a hírszerzési műveletek műszaki adatbázisát.

Hadsereg jelgyűjtőjének képzése

A jelgyűjtő/elemző munkaköri képzése 10 hétig tart Alapkiképzés (ismertebb nevén boot camp) és 15 hetes Advanced Individual Training (AIT), amelyet a floridai Pensacolában, a Corry Station Naval Technical Training Centerben tartottak. Ez a képzés az osztálytermi oktatás és a helyszíni tapasztalat között oszlik meg.

MOS 35S minősítéssel

Mivel ebben a munkában rendkívül érzékeny információkat kezel, a jogosultsági követelmények meglehetősen szigorúak. Először is képesnek kell lennie egy szigorúan titkos biztonsági tanúsítványra.

Ehhez alapos háttérellenőrzésre van szükség, amely kivizsgálja pénzügyeit és minden bűnügyi előéletét. A 18 éves kor utáni kábítószerrel vagy alkohollal való visszaélés kizáró okot jelenthet, akárcsak a kábítószerek vagy más veszélyes anyagok értékesítésével vagy gyártásával kapcsolatos minden feljegyzés. Az Ön nyilvántartásának mentesnek kell lennie a hadbíróság által hozott elmarasztalástól és a kisebb közlekedési szabálysértésnél súlyosabb polgári bírósági elmarasztalástól.

Ezenkívül legalább 101 pontot kell elérnie a fegyveres szolgálatok szakmai alkalmassági telepének szakképzett műszaki (ST) szegmensében (ASVAB) teszteket, és szerezzen minősítő pontszámot a hadseregelemző alkalmassági teszten.

Az ebben a munkakörben dolgozó katonáknak az Egyesült Államok állampolgárainak kell lenniük, és nekik és házastársuknak nem lehet olyan családtagja, aki olyan országban él, ahol fizikai vagy szellemi a kényszerítés bevett gyakorlat „az Egyesült Államok érdekében cselekvő személyekkel” szemben. Nekik sem lehet sem kereskedelmi, sem személyes érdekeltsége az ilyenben ország.

Ha valaha is tagja volt a Békehadtestnek, nem jogosult erre a MOS-ra. Ennek az az oka, hogy az Egyesült Államok kormánya meg akarja akadályozni, hogy a Békehadtest önkéntesei kémként vagy titkosszolgálati ügynökként tevékenykedjenek. Ha egy ellenséges külföldi kormány elhiszi, hogy ez lehetséges, az nyilvánvalóan veszélybe sodorhatja a Békehadtest személyzetét és humanitárius munkájukat.

A MOS 35S-hez hasonló polgári foglalkozások

Bár ennek a hadseregnek a nagy része nyilvánvalóan katonai jellegű, mégis megfelelő képesítéssel rendelkezik a különféle polgári karrierekre. Dolgozhatsz rádiósként, adatbázis-adminisztrátorként, hangmérnökként vagy számítógép-kezelőként.

Ön is jogosult lehet műszaki íróként, üzleti műveletekkel foglalkozó szakemberként vagy rádiós/mechanikai menedzserként dolgozni.

Vonja le az üzleti költségeket a fontos nyugták megőrzésével

Vállalkozás első indításakor érdemes összegyűjteni a nyugtákat, hogy levonja az üzleti költségeket a jövedelemadóból és egyebekből. Jobb rendszerre van szükség, ha könyvelésre van szükség, ahelyett, hogy az összes üzleti bizonylatot egy asztalfió...

Olvass tovább

A legjobb női állásinterjú frizurák

Mi a legjobb módja annak, hogy megformázza a haját egy interjúhoz? Akár személyesen, akár távolról készít interjút, fontos, hogy jó benyomást keltsen. Az, hogy hogyan formázod a hajad az állásinterjún, ugyanolyan fontos lehet, mint a interjúruhá...

Olvass tovább

Mikor van a legjobb idő a 2020-as adóbevallás benyújtására?

A 2020-as adóbevallások benyújtásának 2021-es adószezonja eltér a korábbi adószezonoktól, főként az adószakértőkkel való személyes találkozókra vonatkozó korlátozások és más COVID-19-problémák miatt. Például az Internal Revenue Service (IRS) irod...