Asszisztens városvezető Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

A városvezető-helyettesek kritikus vezetői pozíciókat töltenek be a városvezetésben. Támogatják a városvezető a város vezetésében, és kritikus kapcsot jelentenek a városvezető és az osztályvezetők között. A városvezető asszisztens elsősorban a szervezeti kérdésekre koncentrál, hogy a városvezető jobban tudjon a külső kérdésekre koncentrálni.

A kisvárosokban a városvezető asszisztens a második legmagasabb beosztású alkalmazott a szervezetben. A nagyobb városokban a szervezetnek több asszisztens városvezetői pozíciója is lehet. Még egy városvezető-helyettes is lehet, aki felülmúlja a többi városvezető-helyettest. A városvezető-helyettes lehet az első a sok közül, vagy felügyelheti a városvezető-helyetteseket. Minden attól függ, hogy a városvezető hogyan akarja megszervezni a városi személyzetet.

A városvezető asszisztens feladatai és felelősségei

A munkakör általában megköveteli az alábbi feladatok elvégzésének képességét:

  • Felügyeljen egy csoport osztályvezetőt
  • Szükség szerint felügyeli a városi projektek irányítását
  • Tájékoztassa a város vezetőjét a jelenlegi vagy felmerülő problémákról és a projekt állapotáról
  • Tartson előadásokat a városi tanács és más városi testületek előtt
  • Részt venni és részt venni a városi tanács ülésein
  • Hozzájárulás a városi költségvetés-tervezési és stratégiai tervezési folyamatokhoz
  • Kapcsolattartási pontként szolgál más kormányzati szervek munkatársai számára, és szükség szerint együttműködik velük

A városvezető-asszisztensektől elvárják, hogy közreműködjenek a költségvetési és stratégiai tervezési folyamatokban. Nemcsak ajánlásokat tesznek a felügyeletük alá tartozó osztályokról, hanem szélesebb körű kérdésekben is segítik a városvezetőt és a városi tanácsot a döntéshozatalban.

Általában az asszisztens városvezető hatáskörébe tartozó osztályok hasonlóak. Például egy asszisztens városvezető felügyelheti a közbiztonsági osztályokat, például a tűzoltóságot, a rendőrséget és a kódex végrehajtását, vagy a közmunka osztályait, például a közlekedést, a közműveket és a parkokat.

Mivel a városvezetőnek nincs ideje egyetlen projekt felügyeletére sem, a városvezető gyakran delegálja ezeket a feladatokat egy városvezető-helyettesre a nagy horderejű projektek esetében.

Városigazgató-helyettes fizetése

A városvezetőkéhöz hasonlóan a városvezető-helyettesek fizetése is nagymértékben függ a város méretétől. A jelöltek arra számíthatnak, hogy valahol a városvezető és az osztályvezetők keresete között keresnek. Ha vannak más asszisztens városvezetői pozíciók is a városban, valószínűleg nagyon hasonló fizetést kapnak, ha nem is pontosan ugyanannyit.

  • Éves medián fizetés: 87 000 USD (35,63 USD óránként)
  • Legfelső 10% éves fizetés: 136 000 USD (50,47 USD óránként)
  • Alsó 10% éves fizetés: 49 000 USD (19,65 USD óránként)

Forrás: PayScale, 2019.

Oktatás, képzés és minősítés

A városvezető-helyetteseknek főiskolai végzettséggel és jelentős városvezetési tapasztalattal kell rendelkezniük.

  • Oktatás: A városok előnyben részesítik, ha a jelölt közigazgatás mesterképzésben (MPA) rendelkezik, de ez nem kötelező. Az MPA diploma azt mutatja a városoknak, hogy a jelölt kész erőfeszítéseket tenni a munkán kívül, hogy további képesítéseket szerezzen.
  • Tapasztalat: A jelölt tapasztalatának fokozatosan felelősségteljesnek kell lennie, ami azt jelenti, hogy több vezetői pozíciót kellett volna betöltenie a szervezeti diagramon felfelé haladva. Ez a tapasztalat azt mutatja, hogy a jelölt széles körű ismeretekkel rendelkezik a városvezetésről, valamint az állami és szövetségi kormányzatról.
  • Tanúsítvány: Azok a pályázók, akik karrierjük későbbi szakaszában járnak, dönthetnek úgy, hogy megszereznek egy minősített állami menedzser (CPM) bizonyítványt. A CPM kevesebb időt és erőfeszítést igényel, mint egy MPA, de a városok továbbra is értékelik.

Asszisztens városvezető készségek és kompetenciák

Ahhoz, hogy sikeres legyen ebben a szerepkörben, általában a következő készségekre és tulajdonságokra lesz szüksége:

  • Kommunikációs képességek: Legyen szó a városvezető tájékoztatásáról a jelenlegi vagy felmerülő problémákról, az osztályvezetők iránymutatásáról vagy a más kormányzati szerveknél a városvezető asszisztensnek hatékonyan kell közölnie a szükséges információkat a beosztottakkal, feletteseivel és társaik. Ezenkívül felkérhetnek egy asszisztens városvezetőt, hogy tartson előadást a városi tanács és más városi testületek előtt.
  • Vezetői képességek: A városvezető-asszisztenseknek képesnek kell lenniük arra, hogy hatékonyan felügyeljék a városi projekteket a befejezésig, és útmutatást nyújtsanak az osztályvezetőknek.
  • Interperszonális készségek: Az asszisztens városvezetőknek képesnek kell lenniük arra, hogy pozitív kapcsolatokat tartsanak fenn a közösség tagjaival, a városi osztályok munkatársaival, valamint más kormányzati szervekkel.

A Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala előrejelzések szerint 2026-ig 10 százalékkal nő a foglalkoztatás ezen a területen, ami valamivel gyorsabb, mint az ország összes szakmájában elért 7 százalékos foglalkoztatási növekedés.

Munkakörnyezet

A városvezető-asszisztensek általában pörgős, nagy nyomású környezetben dolgoznak. Egyszerre sok témával kell foglalkozniuk, és folyamatos kommunikációt kell tartaniuk a város vezetőjével és az összes többi érdekelt féllel. Bár ez a munka irodai munka, az asszisztens városvezetők gyakran utaznak városi tanácsülésekre, közösségi projektekre stb.

Munkarend

Ez teljes munkaidős állásnak minősül, és gyakran a normál munkaidőn kívüli, kiterjedt munkát igényel. Az asszisztens városvezetőknek részt kell venniük a városi tanács ülésein, amelyek közül sok esténként zajlik. Általában minden alkalommal rendelkezésre kell állniuk, amikor a város vezetőinek segítségükre van szükségük, ideértve az esti és a hétvégéket is, különösen válság idején.

Hasonló munkák összehasonlítása

Azok az emberek, akik szeretnének városvezető-asszisztensek lenni, más karriereket is fontolóra vehetnek az alábbi medián fizetésekkel:

  • Városigazgató: 95 610 dollár
  • Könyvelési, számviteli vagy könyvvizsgálói ügyintéző: 40 240 USD
  • Pénzügyi ügyintéző: 39 570 dollár
  • Általános irodai ügyintéző: 32 730 dollár
  • Információs ügyintéző: 34 520 dollár

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2017.

Hogyan szerezz munkát

Szerezzen kormányzati tapasztalatot

A városvezető-asszisztenseket gyakran belülről veszik fel. Korán tegye be a lábát az ajtón a kormányzati gyakorlat és ebből építve végül a városi részlegeket irányítani.

Szerezz mentort

Akit ismer, gyakran meg tudja határozni a különbséget, hogy állami állást kap-e vagy sem. Egy jó mentor a kormányzati karrier segíthet építeni a hálózatát és lehetőségeket nyit meg.

Mester panelinterjúk

A városvezető tetszőleges számú embert felkérhet egy panelinterjúra, beleértve a polgármestert is, városi tanács tagok, tanfelügyelők, megyei biztosok, városi osztályvezetők vagy a szomszéd város városvezetője. Ez túlterhelő lehet azoknak a jelölteknek, akik nincsenek felkészülve, ezért fontos, hogy előre gyakorolják a sikeres panelinterjús stratégiákat.

Felmérési vagy fejlesztési hely tanúsítvány

Vásárló ügyfelei bizonyos pontokon használhatják a „felmérés” kifejezést az ingatlanügylet lezárásakor kapott dokumentumokra. Sok esetben, különösen a városokban található ingatlanok esetében, nincs szükség teljes körű felmérésekre, amelyek a föl...

Olvass tovább

Mikroönkéntesség: mi ez?

A mikroönkéntesség olyan önkéntesség, amely kis sorozatokban vagy időszakokban végezhető. Ez az önkéntesség olyan módja, amely nem támaszkodik nagy elkötelezettségre, ami megakadályozhatja, hogy egyesek részt vehessenek. Tudjon meg többet a mikr...

Olvass tovább

Twitter-fiók létrehozása márkaépítéshez

Néhány perc elég ahhoz, hogy beállítsa a Twitter fiókja a vállalkozásának. Ha már van személyes fiókja, célszerű külön fiókot létrehozni, szigorúan a vállalkozása számára, így az üzleti tevékenységeit és a személyes tevékenységeit külön tudja tar...