Army Job MOS 35Q Cryptologic Cyberspace Intelligence gyűjtő/elemző

Az Intelligence Occupational Specialty Career Field (35) a hadseregben a katonai hírszerzés (MI) néven ismert szélesebb hírszerzési csoport része.

Ebben a csapatban a munkakörök különböznek az emberi intelligencia gyűjtőtől, aki mélyen részt vesz az információgyűjtésben közvetlenül a ellenséget a Geospatial Intelligence Imagery Analyst-nak, aki videón és fényképeken figyeli meg az ellenség mozgásának és helyszíneinek anomáliáit.

A teljes karrierterület együttműködve olyan hírszerzési csomagokat hoz létre, amelyek megkönnyítik és biztonságosabbá teszik a különleges műveleteket, valamint a földi és légi harci egységeket.

A Cryptologic Cyberspace Intelligence Collector/Alyst, amely katonai foglalkozási szakterület (MOS) 35Q, megköveteli a rendkívül intelligens katona, aki képes rejtett vagy titkos üzeneteket megtalálni a számítógépen, írásban, hangon vagy videón kommunikáció. A "kriptológia" kifejezés a görög "cryptos" szóból származik, ami "rejtett vagy titkos".

A MOS 35Q feladatai

Ahhoz, hogy sikeres legyen ebben a munkában, fontos az idegen kultúra, a nyelv és az ellenséges kommunikáció modora megértése. A számítógépekkel, vezeték nélküli kommunikációval és biztonságos hálózati adatbázisokkal kapcsolatos készségek és tapasztalat szintén kritikus fontosságú a MOS 35Q számára.

Ebben a munkában a napi munka egy része magában foglalja az automatizált adatfeldolgozó (ADP) berendezések működtetését távoli és helyi adatgyűjtéshez egyaránt. Ezek a katonák adatbázisokat fejlesztenek és tartanak fenn a potenciálok felkutatására és azonosítására használt információkból célpontokat, és időérzékeny jelentéseket készítenek a kriptológiai hálózati hadviselés támogatására tevékenységek.

Képzési információk a MOS 35Q-hoz

Az ehhez a nagyon intenzív szerepkörhöz szükséges munkaköri képzés tíz hetet foglal magában Alapkiképzés (általában "kezdőtábornak" nevezik) és 26 hét – csaknem hat hónap – haladó egyéni képzés (AIT). Ez a képzés a Pensacola Corry haditengerészeti állomáson zajlik, amely a hadsereg 334. katonai hírszerző zászlóaljának otthona.

Jogosultság a MOS 35Q-ra

Ahogy gondolhatja, nem könnyű kriptoelemzőnek minősíteni. Először is, legalább 112-es pontszámot kell elérnie a fegyveres szolgálatok szakmai alkalmassági akkumulátorának (ASVAB) szakképzett műszaki (ST) területén.

A MOS 35Q által végzett munka érzékeny jellege miatt szigorúan titkos biztonsági tanúsítványra is képesnek kell lennie. Amerikai Egyesült Államok állampolgárának kell lennie, és nem kell bűntettet vagy letartóztatást elkövetni, illetve nem kell kábítószerrel vagy alkohollal visszaélni.

A szigorúan titkos pályázók kitöltik a Védelmi Minisztérium kérdőívét, amely részletes foglalkoztatási előzményeket, korábbi lakóhelyeket és bármilyen tengerentúli utazást igényel. Pénzügyeidet kivizsgálják, és referenciákat kell adnod, akik kezeskedhetnek a karakteredért.

És végül, hogy megkapja ezt a szigorúan titkos engedélyt, orvosi és pszichológiai vizsgálaton kell részt vennie, amely poligráfos tesztet is tartalmazhat. Az illegális kábítószerekre is tesztelnek.

Hasonló polgári foglalkozások, mint a MOS 35Q

A hadseregben végzett munka nagy része kifejezetten a katonaságra vonatkozik. De a szigorúan titkos biztonsági tanúsítvány segít abban, hogy olyan kormányzati szerveknél dolgozhasson, mint a Nemzetbiztonsági Ügynökség vagy az FBI. Vegye figyelembe, hogy a DoD szigorúan titkos engedélyei öt évig érvényesek, mielőtt meg kell újítani őket (ami egy másik vizsgálatot is magában foglal).

Marines Engineer Equipment Mechanic (MOS 341)

Ahogy a neve is sugallja, egy tengerészeti mérnök felszerelés-szerelő felelős a dízelmotoros járművek karbantartásáért és javításáért. Elsődlegesnek számít katonai foglalkozási szak (MOS) és a tengerészgyalogság mérnöki felszerelés-szerelőinek be...

Olvass tovább

Hogyan hat az ökológiai állattenyésztés az állatjólétre

Sok fogyasztó vásárol organikus hús- és tejtermékek nagyon sajátos állatjóléti elvárásokat szem előtt tartva. Ugyanezen vonalon, törekvő organikus gazdálkodók vegye figyelembe, hogy az egyik ok, amiért érdekli őket az ökológiai termelés a hagyomá...

Olvass tovább

A vállalati rendezvények leggyakoribb típusai

Legyen szó konferenciáról vagy a golfverseny, a vállalatok vállalati eseményeket használnak arra, hogy összehozzák az embereket, hogy olyan interperszonális kapcsolatokat alakítsanak ki, amelyek nem létezhetnének az iroda strukturált környezetébe...