Kutyakiállítás-vezető Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

A kutyakiállítás vezetői jól ismerik a bemutató és a bemutató művészetét. Általában önálló vállalkozók, független vállalkozók, akik beutazzák az országot, miközben ügyfeleik kutyáinak bajnoki kitüntetést keresnek.

Egyes felvezetők egy adott fajta konformációs osztályaira specializálódtak. Mások több fajtával dolgoznak, amelyek egy adott csoportot képviselnek, például terrierekkel, sportkutyákkal, munkakutyákkal és játékkutyákkal. Szakosodhatnak az engedelmesség vagy az agility próbakezelésre is.

A komoly kutyatulajdonosok profi felvezetőnek fizetnek azért, hogy a legjobb teljesítményt nyújtsák kiállítási kutyájukból. A felvezetőknek általában számos ügyfele van, a legtöbb hétvégén a kiállításokra utaznak kutyáikkal.

A kutyakiállítás vezetőjének feladatai és felelősségei

A kutyakiállítás vezetőinek számos feladata van, amelyek magukban foglalják:

  • Bemutatják kutyás tölteteiket a lehető legjobban a verseny során. E cél eléréséhez a felvezetőnek ismernie kell az általuk bemutatott fajtákra vonatkozó részletes protokollokat. Változatos tempóra és pózra lehet szükség. Egy tapasztalt kutyakiállításvezető ismerheti az adott bírókat és azt, hogy mit keresnek, ami előnyt jelenthet.
  • Szállítás megszervezése a kutyák napi edzéséhez, kondicionálásához,engedelmességi képzés és ápolás. A kutyakiállítás felvezetői gyakran rutinszerű ellátást biztosítanak a kutya számára a pályafutása során hosszabb ideig; egyes kutyák több évet is eltöltenek kezelőjük elsődleges gondozásában.
  • Jó kommunikáció és kapcsolattartás másokkal. Ahhoz, hogy sikeres legyen ebben a szerepkörben, képesnek kell lennie arra, hogy jól kommunikáljon másokkal, például ügyfelekkel és kutyáikkal, tenyésztőkkel, versenyzőkkel és bírókkal.
  • A rész öltöztetése verseny közben. A kiállításvezetőnek profin kell öltöznie, hiszen a megjelenés segít a lehető legjobb eredmény elérésében.
  • Dolgozni vele állatorvosok. A kutyák egészségének megőrzése érdekében a felvezetőknek meg kell győződniük arról, hogy kutyáik minden egészségügyi és étrendi szükségletét kielégítik.

Kutyakiállítási vezető fizetése

Míg az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala (BLS) nem biztosít kutyakiállítás-vezetői besorolást, az állatok számára igen. trénerek, akiknek ugyanazokat a feladatokat kell ellátniuk, mint a kutyakiállítás felvezetői, mivel mindkettőnek fel kell készítenie az állatokat a kiállításokra vagy versenyeken.

A kutyakiállítási vezetők fizetése a hírnév, a tapasztalat, a szakterület, az oktatás és a minősítések függvényében változik:

  • Éves medián fizetés: 28 880 USD (13,88 USD/óra)
  • Legfelső 10% éves fizetés: 56 000 USD (26,92 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: 19 610 USD (9,43 USD/óra)

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2017.

Egy felvezető általában 50 és 100 dollár közötti díjat számít fel osztályonként, kutyánként. További díjakat lehet keresni az ápolási szolgáltatásokért, a beszállásért és az utazási költségekért. Különböző szinteken nyerhető bónuszstruktúra is létezhet, például a fajta legjobbja és a kiállítás legjobbja.

A kutyakiállítás kezelőinek további költségeket is figyelembe kell venniük, mint például az utazási költségek, az ügyfél/felvezető szerződések elkészítése és a biztosítási kötvények fenntartása.

Sok professzionális felvezető fektet be egy nagy utánfutóba vagy szabadidős járműbe, ha általában több kutyát tartanak magukkal minden kiállításon. Ezek a járművek belső utazóládákkal és a célállomásra érkezéskor felállítható hordozható pályákkal vannak felszerelve.

Oktatás, képzés és minősítés

A kutyakiállítás felvezetőinek nem kötelező formális képzésben vagy engedélyben részesülniük, de sokan egy tapasztalt kutyavezetőnél tanulják meg a szükséges készségeket. Vannak „junior” osztályok is a fiatal felvezetőknek, és ezek közül sokan felnőttként versenyeznek a kiállítási arénában. A kutyakiállítások lehetőséget kínálnak a tulajdonosokkal, tenyésztőkkel és felvezetőkkel való kapcsolatteremtésre, különösen, ha gyakornokságot keresel.

A pályára lépők számára hasznos előzetes tapasztalatok közé tartozik a kutya kiképző, kutyakozmetikus, vagy állatviselkedési szakember.

Számos kutyavezető szakmai szervezet létezik, de a két legrangosabb tagsági csoport a Az American Kennel Club (AKC) regisztrált kezelői programja (RHP) és a Professional Handlers Association (PHA).

Az AKC RHP elismeri azokat a szakembereket, akik magas követelményekkel rendelkeznek a kutyagondozás és az üzleti etika tekintetében. Az RHP-kezelőknek legalább hét éves tapasztalattal kell rendelkezniük, és alá kell írniuk egy etikai kódexet. Emellett kínálnak egy tanulói program, amely lehetővé teszi, hogy minden gyakornokként teljesített év gyorsított ütemben számítson bele a teljes jogú tagság megszerzéséhez szükséges éves tapasztalatba; vagyis egy év a tanulóidőben kettőnek számít.

A PHA-tagoknak 10 éves aktív részvétellel kell rendelkezniük kiállítási kutyákkal, ebből öt év professzionális kutyavezetőként. Nagyra értékelt tanulóprogramot kínálnak, amely legalább négy évig tart. A tanulók a képzési időszak alatt a PHA szponzoruk vagy munkáltatójuk felügyelete alatt dolgoznak.

Kutyakiállítási vezetői készségek és kompetenciák

Ahhoz, hogy kutyakiállítás felvezető lehessen, bizonyos mennyiségű tapasztalatra és készségekre van szükség, amelyek a következőket tartalmazzák:

  • A kutyás elsősegélynyújtás alapos szakmai ismerete
  • A gyógyszer különböző formáinak beadásának képessége
  • Éles szem az egészségügyi problémák azonosításához mielőtt elkomolyodnának
  • Jó fizikai forma nagy és néha rakoncátlan szemfogak kezelésére, valamint kiterjedt utazásokra és nedves időjárásra
  • Szenvedély a kutyák bemutatása és ápolása iránt valamint fizikai felkészültségüket

A kutyakiállítási ipar egészséges, mivel a csúcsvonalakból származó fajtatiszta kutyák mindig keresettek tenyésztési célokra. Bár jelentős idő- és anyagi befektetést igényelhet ahhoz, hogy bejáratott kezelővé váljon, ennek a szakmának a kilátásai nagyon pozitívak.

Szerint a Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, az iparág várhatóan 11%-kal tovább fog növekedni 2026-ig. A növekedés fő oka a szakmát elhagyó munkavállalók pótlásának szükségessége.

Munkakörnyezet

Sok időt töltenek a szabadban, néha kedvezőtlen időjárási körülmények között dolgoznak. Ez azért fontos, hogy a kutyák megkapják a szükséges fizikai aktivitást ahhoz, hogy fittek maradjanak. Ezenkívül a kutyakiállítás vezetőinek gyakran a városon vagy államon kívül kell utazniuk a kiállításokra.

Munkarend

A kutyakiállítás vezetőinek intenzív utazási és versenyrendet kell tartaniuk. Egy felvezető általában a legtöbb hétvégét a kiállításokon tölti. A felvezetőknek nagyon korán reggel kell indulniuk, hogy felkészítsék a kutyákat a versenyre, mivel az ápolás és a felkészülés több órát is igénybe vehet.

Hogyan szerezz munkát

ALKALMAZ

SimplyHired kutyavezetői állásokat hirdet. Ha még csak most kezdi ezen a területen, Valóban és Üvegajtó álláshirdetéseket biztosítanak kutyavezetőknek, valamint kutyakiképző asszisztenseknek. Ezen túlmenően ezek a webhelyek egyéb forrásokat is kínálnak, például önéletrajz- és motivációs levélírási tippeket, valamint interjúkészítési technikákat.

KERESS AZ ÖNKÉNTES LEHETŐSÉGET

Keressen kutyakiképzési lehetőségeket a környéken, például egy helyi kutyamenhelyet vagy szervezetet, mint pl Központ megyei PAWS. A Állathumán Társaság önkéntes lehetőségeket is kínál kutyákkal való foglalkozásra.

TALÁLJON GYAKORLATOT

Szerezzen útmutatást, ha szorosan együttműködik egy tapasztalt kutyakiképzővel.

Hasonló munkák összehasonlítása

Ha szeretsz kutyákkal foglalkozni, az alábbi munkák érdekelhetik:

  • Állatgondozó és kiszolgáló dolgozó: $23,160
  • Állatkiképző: $28,880
  • Állattenyésztő: $37,560
  • Állatorvosi asszisztens és laboratóriumi gondnok: $26,140

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2017

A felvezetők további lehetőségei közé tartozik képzési szemináriumok vezetése feltörekvő felvezetőknek, fiatal kiállítási kutyákkal való munka, kiállításokon osztályok zsűrizése vagy panziós kennel szolgáltatások nyújtása.

Hogyan indítsunk el egy terápiás lovasprogramot

Sok mindent el lehet mondani arról, hogy milyen terápiás lehet a lovakkal való érintkezés. A következő logikus lépés annak, aki hasznot húzott abból, hogy egész életében lovak mellett volt, az, hogy át akarja adni ezt az ajándékot a közösségének....

Olvass tovább

A műanyagzacskó-vita negyedszázad után

A lenyűgözően kényelmes és mindig hasznos műanyag bevásárlótáska, amely talán még a ragasztószalagnál is sokoldalúbb, továbbra is a folyamat központi eleme marad. a műanyag zacskókkal kapcsolatos vita, továbbra is megosztó téma a döntéshozók, a k...

Olvass tovább

Miért van szüksége Facebook-oldalra kisvállalkozásának?

Kisvállalkozók, akik használják a közösségi hálón való kommunikáció webhelyek hatékonyan tudják hatékonyan népszerűsíteni vállalkozásukat. A Facebook üzleti oldala az egyik legjobb módja annak, hogy kapcsolatba lépj ügyfeleiddel, és követőket épí...