Radiológiai technológus Munkaleírás: Fizetés és egyebek

A radiológiai technológusok diagnosztikai képalkotó berendezésekkel segítik az orvosokat a betegségek és sérülések azonosításában. Használhatnak röntgenberendezést, számítógépes tomográfiát, mágneses rezonancia képalkotást vagy mammográfiát röntgenfelvételek, CT-vizsgálatok, MRI-k vagy mammográfiák elvégzésére.

A radiológiai technológus feladatai és felelősségei

A radiológiai technológusok egy vagy több diagnosztikai képalkotó technológiára specializálódhatnak. Gyakran hivatkoznak rájuk egy cím, amely tükrözi azt a technológiát, amelyre szakosodtak. Például a komputertomográfiára szakosodott radiológiai technológust általában CT-technikusnak nevezik. Néhány munkaköri kötelezettség és felelősség gyakori köztük:

  • Kövesse az orvos utasításait a test azon területeire vonatkozóan, amelyekről képeket kell készíteni.
  • A képalkotó berendezések kezelése és beállítása.
  • Magyarázza el a betegeknek az eljárásokat.
  • Helyezze el a betegeket és a felszerelést.
  • Kövesse azokat az eljárásokat, amelyek megakadályozzák önmaguk és a páciens szükségtelen sugárterhelését.
  • Kövesse nyomon és rendszerezze a betegek nyilvántartásait.

A radiológiai technológusok szorosan együttműködnek radiológusokkal és más orvosokkal, és kulcsszerepet játszanak a betegek egészségügyi állapotának diagnosztizálásában. Tudniuk kell pozícionálni a betegeket, és ügyesen kell használniuk a berendezéseket, hogy hasznos, jó minőségű diagnosztikai képeket készítsenek.

Radiológiai technológus fizetés

A legjobban fizetett radiológiai technológusok a szövetségi kormánynál dolgoztak 2018-ban, átlagosan 65 230 dolláros átlagkeresetet kapva ebben a szektorban, ami körülbelül 31,36 dollár óránként. Ez több, mint általában az összes radiológiai technológus medián fizetése.

  • Éves medián fizetés: 59 520 USD (28,62 USD/óra)
  • Legjobb 10% éves fizetés: Több mint 86 350 USD (41,51 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: Kevesebb, mint 40 630 USD (19,53 USD/óra)

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2018.

Oktatás, képzés és minősítés

Az ebben a szakmában való munkához egy formális radiográfus képzési programot kell teljesíteni, és egyéb végzettség is megkövetelhető.

  • Oktatás: A legtöbb ember, aki ezt a szakmát kezdi, egyetemi végzettséget szerzett, de vannak, akik bizonyítvánnyal vagy bachelor diplomával radiológus technológussá válnak. A munkatársi diploma megszerzése általában körülbelül két évig tart. A programok tantermi és klinikai képzés kombinációjából állnak. A radiográfus hallgatók patológia, anatómia, sugárfizika és védelem, képértékelés és betegellátás szakokon vesznek részt. A radiológiai technológus képzési követelményei hasonlóak a regisztrált ápolóvá váláshoz szükséges követelményekhez.
  • Engedélyezés: A legtöbb állam engedélyt kér a radiológiai technológusok számára. A pályázóknak általában olyan programon kell diplomát szerezniük, amelyet a hatóság akkreditált A radiológiai technológia oktatásával foglalkozó vegyes felülvizsgálati bizottság és írásbeli vizsgát tehet.

Radiológiai technológus készségek és kompetenciák

Szükséged lesz puha készségek hogy sikeres legyen ebben a foglalkozásban.

  • Kommunikációs képességek: Képesnek kell lennie arra, hogy pontosan és együttérzően elmagyarázza a betegeknek, hogy mit fognak megtapasztalni. Ezenkívül tömören kell továbbítania az információkat az orvosoknak és a személyzetnek.
  • Türelem és empátia: A betegek valószínűleg stresszesek, kényelmetlenül érzik magukat, megijedtek, és nem a legjobb viselkedést mutatják.
  • Fizikai állóképesség: Sok órát fog a lábán tölteni, és számos esetben fizikai segítséget kell nyújtania a betegeknek.
  • Matematikai képesség: Részletorientáltnak kell lenned, és jónak kell lenned a természettudományokban és a matematikában.

A Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala előrejelzések szerint ezen a területen a foglalkoztatás 12%-kal fog növekedni 2026-ig, ami gyorsabb, mint az ország összes foglalkozása esetében a foglalkoztatás 7%-os általános növekedése.

Munkakörnyezet

A radiológiai technikusok többsége kórházakban, mások pedig orvosi rendelőkben, orvosi és diagnosztikai laboratóriumokban, valamint járóbeteg-intézetekben dolgoznak.

A radiológiai technológusok ki vannak téve annak a veszélynek, hogy betegeiktől betegségeket kapjanak, de nem nagyobb, mint más egészségügyi szakemberek. A sugárzásnak való kitettség egy másik kockázat, de a meglévő védőeszközök, például ólomkesztyű és kötény csökkentik ennek valószínűségét. A radiológiai technológusokat általában az élethosszig tartó expozíciót ellenőrzik úgy, hogy minden munkaidőben regisztráló jelvényt viselnek.

Munkarend

Ezen a területen az állások általában teljes munkaidős állások, de vészhelyzetek éjjel-nappal előfordulhatnak. A vészhelyzetek kezeléséért felelős személyeknek néha páratlan órákban kell dolgozniuk, beleértve a hétvégéket, estéket és ünnepnapokat is.

Hogyan szerezz munkát

SZEREZZEN TANÚSÍTVÁNYT

A több képalkotó diagnosztikai eljárásban tanúsított személyeknek lesz a legjobb lehetősége. Több minősítés megszerzése növelheti az álláslehetőségeket, akárcsak egy akkreditált program elvégzése.

RÖGZÍTSE AZ ÁLLAM KÖVETELMÉNYEIT

A Licensed Occupation Tool segítségével tájékozódhat állama engedélyezési követelményeiről. A követelmények államonként változhatnak.

Hasonló munkák összehasonlítása

Azok, akik érdeklődnek ezen a területen, a következő karriereket is megfontolhatják:

  • Nukleáris medicina technológus: $76,820
  • Sugárterapeuta: $82,330
  • Állatorvos technikus: $34,420

Útmutató kezdőknek a vásárláshoz Nyári garázsértékesítés – a jó üzlet

Hogyan vásárolhat helyi garázsból és udvarbólManapság a használt vásárlás alig több, mint egy gombnyomás online takarékossági oldalak mint az eBay, a Depop és az Etsy. Ennek ellenére a garázsértékesítés továbbra is az egyik legmegbízhatóbb, legrég...

Olvass tovább

Romantikus kapcsolatok: az illeszkedési hipotézis

Angel jelenleg A-szintre (angol, szociológia és pszichológia) tanul, abban a reményben, hogy jövőre egyetemre megy.Mi az egyezési elmélet és hogyan vonatkozik rád?PixabayMi az egyezési hipotézis?A legpusztítóbb szó, amit hallani lehet, amikor a sz...

Olvass tovább

Hogyan fejezzünk ki szeretetet egy introvertáltnak

JC szabadúszó író, aki alkalmazott pszichológiából szerzett diplomát. A tanfolyamon kívül szenvedélye a különböző témákról való írás.Hogyan fejezzük ki a szeretetet egy introvertáltnak.Fotó: Amelia Wahyuningtias az Unsplash: Canva-nHogyan szeressü...