Városi ügyvéd munkaköri leírása: Fizetés, készségek és egyebek

A városi ügyvédek tanácsot adnak az önkormányzat vezetésének olyan jogi kérdésekben, amelyek hatással lehetnek a városra. Jól ismerniük kell az önkormányzatok létrehozását és működését szabályozó állami jogot. Ezenkívül a városi ügyvédeknek ismerniük kell az emberi erőforrásokra, a nyílt ülésekre, a nyílt nyilvántartásokra, a szerződésekre, az adókra és a bűnügyi nyilvántartásokra vonatkozó jogszabályokat.

A város kormányzati formájától függően a városi ügyvéd jelenthet a városnak polgármester, városi tanács, vagy a városvezető.

A városi ügyvéd feladatai és felelőssége

A munkakör általában megköveteli az alábbi feladatok elvégzésének képességét:

  • Tanácsadás a város vezetőinek etikával, személyzettel, rendeletekkel, szerződésekkel, földhasználattal, adókkal és pénzügyekkel kapcsolatos kérdésekben
  • Legyen tájékozott a várost érintő állami és szövetségi törvények változásairól
  • Tájékoztassa a megfelelő választott tisztségviselőket és a városi alkalmazottakat, mivel a törvényeket az állam törvényhozásában vagy a Kongresszusban vitatják
  • Városi törvények és szerződések tervezete
  • Tekintse át az összes szerződést és memorandumot, hogy a város jogi érdekei ne sérüljenek

A városi ügyvéd a város jogi tanácsadójaként működik, hasonlóan ahhoz, ahogyan bármely más ügyvéd tanácsot adna ügyfelei számára. A nagyobb városokban vannak jogi osztályok, amelyeket egy városi ügyvéd irányít. A kisebb városokban egy városi ügyvéd dolgozik, vagy szerződést kötnek egy önkormányzati jogra szakosodott ügyvédi irodával. Egyes ügyvédi irodák minden üzleti tevékenységüket kormányzati szervek, például városok, megyék és iskolai körzetek képviseletében végzik.

Amikor a városi törvény módosítása a városi tanács előtt van, a városi ügyvéd tanácsot ad a tanács tagjainak a változtatással kapcsolatos jogi kérdésekben. A városi ügyész tanácsa tartalmazhat véleményeket arról, hogy jó-e a változtatás, de a legfontosabbak azok hogy a változtatások megengedettek-e az állami és szövetségi törvények értelmében, és hogy a város jogi kockázatnak teszi-e ki magát azáltal, hogy változtatások.

Városi ügyvédi fizetés

Az állami ügyvédek általában kevesebb pénzt keresnek, mint a magánszektorbeli ügyvédek. A városi ügyvéd fizetése erősen korrelál a város méretével.

  • Éves medián fizetés: $94,000
  • Legfelső 10% éves fizetés: $152,000
  • Alsó 10% éves fizetés: $50,000

Forrás: PayScale, 2019.

Amikor egy városi ügyvédi állásra interjút készít, nézze meg a jelenlegi városvezető, volt városi ügyész és városi osztályvezetők fizetését, hogy felkészüljön a bértárgyalásra.

Oktatás, képzés és minősítés

A városi ügyvédeknek jogi doktori fokozattal kell rendelkezniük, és jogosítvánnyal kell rendelkezniük az ügyvédi tevékenység végzésére abban az államban, ahol a város található.

  • Oktatás: A jogi doktori fokozat megszerzéséhez általában legalább hét év nappali tagozatos tanulmány szükséges: négy év alapképzés, majd három év jogi egyetem. Az egyetemi kurzusok gyakran tartalmaznak angol nyelvet, nyilvános beszédet, kormányzást, történelmet, közgazdaságtant és matematikát. A legtöbb állam megköveteli az ügyvédektől, hogy szerezzenek jogi doktori fokozatot egy olyan jogi egyetemen, amelyet akkreditált. Amerikai Ügyvédi Kamara.
  • Engedélyezés: Az ügyvédeknek le kell tenniük és le kell tenniük az engedélyezési vizsgákat ügyvédi vizsgák azon államok számára, amelyekben dolgozni szeretnének. Az egyéb követelmények államonként és joghatóságonként eltérőek.

Városi ügyvédi készségek és kompetenciák

Ahhoz, hogy sikeres legyen ebben a szerepkörben, általában a következő készségekre lesz szüksége:

  • Kutatási készségek: Mivel a városi ügyvédeknek jogi kérdések széles körében kell tanácsot adniuk, a jogi kutatásban jártasnak kell lenniük.
  • Kommunikációs képességek: A városi ügyvédeknek képesnek kell lenniük az összetett információk világos bemutatására és magyarázatára szóban és írásban.
  • Problémamegoldó képesség: A városi ügyésznek segítenie kell számos olyan probléma megoldásában, amelyek hatással lesznek a városra.

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala előrejelzése szerint minden típusú ügyvéd foglalkoztatása 8 százalékkal nő 2026-ban, ami valamivel gyorsabb, mint a foglalkoztatás 7 százalékos növekedése az ország összes szakmájában.

Munkakörnyezet

A városi ügyvédek irodákban dolgoznak, de általában utazniuk kell értekezletek, bírósági és egyéb városi ügyek miatt. Ez nagy nyomású munka lehet, attól függően, hogy mi történik a városban.

Munkarend

Szerint a Az Egyesült Államok Munkaügyi Hivatala, az ügyvédek többsége teljes munkaidőben és heti 40 óránál többet dolgozik. A városi ügyvédeknek gyakran a szokásos munkaidőn túl is kell dolgozniuk.

Hasonló munkák összehasonlítása

Azok az emberek, akik szeretnének városi ügyvédek lenni, más karriert is fontolóra vehetnek az alábbi medián fizetésekkel:

  • Választottbíró vagy közvetítő: 62 270 USD
  • Bíró vagy meghallgató tiszt: 117 190 USD
  • Jogvédő vagy jogi asszisztens: 50 940 USD

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2017.

Hogyan szerezz munkát

A városi ügyvéd kiválasztásának folyamata nagymértékben függ a várostól és attól, hogy a városi ügyvédi pozíció hol illeszkedik a szervezetbe. Ha a városi ügyvéd teljes munkaidős városi alkalmazott, a város gyakran egy vezetői keresőcéget használ, hogy a pályázók listáját a döntősök kisebb listájára finomítsa. A fejvadász cég a város vezetőit is segítheti a végső kiválasztásban.

A városi ügyvéd kiválasztásának folyamata gyakran háttérellenőrzésből, referenciaellenőrzésből és interjúkból áll. Egy város elvégzi a háttér- és referenciaellenőrzést, mielőtt felveszi a kapcsolatot a jelöltekkel az interjúra.

A városi ügyvédi állás megválasztásakor a döntősnek fel kell készülnie a város szerepével kapcsolatos kérdésekre ügyvéd, hogyan kommunikál a jelölt az ügyfelekkel, és milyen tapasztalatokkal rendelkezik az önkormányzattal való kapcsolattartásban jogi esetek.

Hogyan nyerhet lendületet a karrierje során, ha edzővel dolgozik

Képzelje el, hogy leül a főnökével a szokásos frissítési ülésre, és hallja a következő szavakat: „Szeretném, ha elkezdene egy végrehajtó edzővel dolgozni.” Az első reakciód valószínűleg az lesz, – Miért, mi van velem? és nem, "Ez nagyszerű! Valób...

Olvass tovább

20+ gyakori mérnöki állásinterjúkérdés

Ha Ön egy állásra jelentkező mérnök, az interjú során feltett kérdések eltérőek lehetnek attól függően, hogy villanyszerelő pozícióra jelentkezik-e, mechanikai, számítógép, civil, vagy más típusú mérnök. Azonban szinte minden mérnök állásinterjún...

Olvass tovább

Nézze meg az álláspiacot, mielőtt keresést indít

Számos oka lehet annak, hogy álláskeresés megkezdésén gondolkodik. Úgy érezheti, hogy karrierje nem vezet sehova – vagy unatkozik, és a pozíció nem jelent kihívást. Jól jönne több pénz, vagy esetleg valami mást szeretne csinálni a munkája követke...