Kiskereskedelmi pénztáros Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

Pénztárosok gyakran az ügyfelek elsődleges kapcsolattartási pontja, ami fontos feladatot jelent minden tégla és habarcs működésében. A pénztárosoknak gyorsnak és hatékonynak kell lenniük, miközben mindig kiváló ügyfélszolgálatot kell nyújtaniuk. Sok pénztáros munka kiterjedtebb, mint az értékesítési pont (POS) művelet. Egyes pénztárosok promóciós, harisnya, takarítási, értékesítési, köszöntési, könyvelési feladatok is.

Pénztáros feladatok és felelősségek

Ez a munka általában megköveteli a következő munka elvégzésének képességét:

  • POS rendszer működtetése
  • Kezelje a készpénzt
  • Adja meg a megfelelő változtatást
  • Ismerje az üzletszabályzatot
  • Kezelje a visszaküldést és a cserét
  • Vevőszolgálat
  • Segítsen megtisztítani és fenntartani az üzletet

A pénztárosok elsődleges feladata az értékesítés felhívása az ügyfelek számára. Ez általában azt jelenti, hogy egy POS munkaállomáson kell elhelyezkedni, ahol az eladás összegét összesítik, és a fizetés készpénzzel, hitel- vagy betéti kártyával, ajándékkártyával vagy csekkel történik. A pénztárosoknak barátságosan kell üdvözölniük az ügyfeleket, és minden kérdésre a lehető legjobb módon kell válaszolniuk.

Mivel készpénzről van szó, a pénztárosoknak tudniuk kell egyensúlyozni fiókjaikat a műszak végén.

A pénztárosok néha felelősek azért is, hogy segítsenek a polcok készletezésében, a helyszín tisztán és rendezetten tartásában, és segítsenek az ügyfeleknek az eladótéren. A készlet nyomon követése vagy az üzletek promócióihoz táblák elhelyezése szintén része lehet a felelősségnek.

Pénztáros fizetés

A pénztárosok fizetése gyakran alig haladja meg a minimálbért, de egyes kiskereskedelmi egységek jutalékot is fizethetnek azoknak az alkalmazottaknak, akik szintén az eladótéren dolgoznak.

  • Medián órabér: 10,78 USD (teljes munkaidő esetén 22 422 USD évente)
  • Legfelső 10% éves fizetés: 14,47 USD (teljes munkaidő esetén 30 097 USD évente)
  • Alsó 10% éves fizetés: 8,49 USD (teljes munkaidő esetén 17 659 USD évente)

Forrás:Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2018

Oktatás, képzés és minősítés

A legtöbb pénztáros állás belépő szintű, és az oktatási követelmények minimálisak.

  • Oktatás: A pénztáros állás megszerzéséhez jellemzően még csak érettségi sem kell, így néhány középiskolás számára ez az első munkahely. Azonban az olyan pozíciókba való előrelépéshez, mint az asszisztens menedzser vagy a menedzser, gyakran diplomára vagy valamilyen főiskolai diplomára van szükség, az üzlettől függően.
  • Korlátozások: A különböző államokban eltérő életkori követelmények vonatkoznak az alkohol- vagy dohánytermékeket árusító üzletek pénztárosaira. Bár az alkohol vásárlásának alsó korhatára minden államban 21 év, egyes államok megengedik, hogy 18-20 év közöttiek is árulják.
  • Kiképzés: A legtöbb képzés a munkahelyen történik, és általában magában foglalja az üzlet értékesítési pontjainak (POS) számítógépes rendszerének és az üzletre jellemző protokolloknak a megértését.

Pénztáros készségek és kompetenciák

Mivel a kiskereskedelmi üzletek pénztárosai folyamatosan kezelik a készpénzt és az érzékeny pénzügyi információkat, megbízhatónak, becsületesnek, tisztességesnek kell lenniük, és meg kell őrizniük a vásárlók magánéletét. A pénztárosoknak szüksége van a következő puha készségekre:

  • Matematikai készségek: A gyors és hatékony munkavégzés megköveteli, hogy a pénztárosok fejben pontosan tudják elvégezni az alapvető összeadást és kivonást.
  • Számítógépes ismeretek: A pénztárosok által működtetett értékesítési (POS) rendszerek számítógépeken futó szoftverek. A pénztárosoknak ügyesnek kell lenniük a tanulásban és a szoftver használatában, valamint képesnek kell lenniük a kisebb problémák elhárítására, amikor és ha azok felmerülnek.
  • Emberi ügyesség: A folyamatos ügyfélárammal való kapcsolattartás a munka része. Fontos, hogy barátságos és segítőkész legyen az ügyfelekkel való munka során. Néha, amikor az ügyfeleknek problémáik vagy panaszaik vannak, türelmesnek kell lenni és meghallgatni a helyzet legjobb megoldása érdekében.
  • Állóképesség: A pénztárosoknak hosszú ideig képesnek kell lenniük járni és lábon állni. A munkafeladatok fizikailag megterhelőek lehetnek, emelést, hajlítást, elérést és áruhordást igényelnek, valamint emelni és mozgatni a kijelzőket, reklámtáblákat és anyagokat.

A pénztárosok munkalehetőségei várhatóan 1 százalékkal csökkennek a 2026-ban végződő évtizedben. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala. Ez lényegesen rosszabb, mint az összes foglalkozásra prognosztizált 7 százalékos növekedés. A pénztárosok lehetőségeinek hiánya a kiskereskedelmi üzletek önpénztári sávjainak növekedésével és az online vásárlás népszerűségének növekedésével magyarázható.

Munkakörnyezet

Gyakran szükséges, hogy a pénztárosok huzamosabb ideig álljanak a munkahelyükön vagy az eladótéren. Néhány munkakörnyezet azonban lehetővé teszi a pénztárosok számára, hogy üljenek. Sok kiskereskedelmi üzlet megköveteli, hogy a pénztárosok aktívabbak legyenek a vásárlók segítésében, így nem mindig állnak a pénztárgépnél, hacsak nem akciót hirdetnek. Más munkahelyeken, például benzinkutakban vagy élelmiszerboltokban, a pénztárosoknak minden műszakban vagy a legtöbb műszakban pénztárgépnél kell lenniük.

Munkarend

A pénztárosoknak bármikor, a hét bármely napján kell dolgozniuk, a vállalkozás jellegétől függően. Sok benzinkút a nap 24 órájában nyitva tart, és a pénztárosoknak éjszakai műszakban kell dolgozniuk. Egyes élelmiszerboltok vagy más kiskereskedelmi üzletek gyakran az esti és hétvégi órákban a legforgalmasabbak, amikor sok vásárló nincs munkából, ami azt jelenti, hogy ilyenkor gyakran van szükség pénztárosra. A hálaadástól karácsonyig tartó ünnepi vásárlási szezon a kiskereskedelmi üzletek számára is mozgalmas időszak, és ekkor nagyobb a kereslet a pénztárosok iránt.

Sok pénztáros részmunkaidős vagy szezonális alkalmazott.

Hogyan szerezz munkát

ALKALMAZ

Ellenőrizze a nyílásokat közvetlenül az üzleti webhelyeken vagy azon keresztül Valóban, Szörnyeteg, vagy Üvegajtó.

ÖNÉLETRAJZ

Emelje ki a készpénzkezelési vagy az ügyfelekkel kapcsolatos tapasztalatokat.

INTERJÚ KÉSZSÉGEK

Kezelje a interjú hasonlóan egy ügyféllel való interakcióhoz. Legyen barátságos, személyes és segítőkész.

Hasonló munkák összehasonlítása

Azok, akik érdeklődnek a pénztáros munka iránt, fontolóra vehetik az alábbi karrierlehetőségek egyikét is, az éves medián fizetéssel:

  • Pincér vagy pincérnő: $21,780
  • Bankpénztáros: $29,450
  • Ügyfélszolgálati képviselő: $33,750

A betonacél lapos toldások meghatározása és irányelvei

Megerősítő rudak (a betonacél) legfeljebb 60 láb hosszúságúak. Elméletileg úgy tűnik, hogy ez szükségtelenné teszi az anyagok összeillesztését a legnagyobb kereskedelmi projektek kivételével. A gyakorlatban azonban a legtöbb építési projekt kiterj...

Az 1. számú szabály, amelyre szüksége van az üzleti adótervezéshez

Készen áll az iparűzési adó tervezésére? Soha nem túl korai elkezdeni. Az iparűzési adók minimalizálásának kulcsa a gondolkodásegyensúly. Ez azt jelenti, hogy egyensúlyba hozza az adókat egyéb üzleti céljaival, és vegye figyelembe a különböző ad...

Olvass tovább

Ügyfélkapcsolat-kezelés (CRM)

Amikor cége kommunikál az ügyfelekkel, a folyamatban sok különböző ember vesz részt mindkét szervezeten belül, különféle módszerek alkalmazásával. A fő használt eszköz egy megrendelés, amelyet az ügyfele közöl az értékesítési osztályával. Ez azon...