Állatvédelmi tiszt Munkaleírás: Fizetés, készségek és egyebek

Az állatvédők fenntartják közbiztonság az állatengedélyezési törvények betartatásával és humánus gondoskodás szabályokat járőrözés közben. Az állatvédelmi tisztként végzett munka egyszerre lehet kihívás és kifizetődő, és mindenféle állat kezelését igényli, a háziállatoktól a vadon élő állatokig.

Az állatvédelmi tiszteket általában egy megye, egy város vagy a szövetségi kormány alkalmazza. A belépő szintű tiszti pozícióktól a felügyeleti és vezetői szerepkörökig is feljuthatnak. A felső szintű állatellenőrzési beosztások közé tartozhat a vezető állatvédelmi tiszt, koordinátor, felügyelő vagy műveleti igazgató.

Az állatvédelmi tiszt feladatai és felelőssége

A munkakör általában megköveteli az alábbi feladatok elvégzésének képességét:

  • Veszélyes vagy kóbor állatok befogása és lefoglalása
  • Állatkínzási esetek kivizsgálása
  • Az engedélyezési törvények és egyéb állami, megyei és városi törvények és rendeletek végrehajtása, amelyek az állatvédelmi programra vonatkoznak
  • Szakértői tanúvallomás biztosítása bírósági ügyekben
  • Csapdába esett állatok mentése
  • Eseményjelentések írása
  • A felügyeletük alatt álló állatok kíméletes ellátása

Szolgálat közben az állatvédelmi tisztek gyakran érintkeznek a nyilvánossággal. Idézéseket és figyelmeztetéseket adnak ki az embereknek a gondozásukban lévő állatokkal való rossz bánásmód miatt, és kivonhatják az állatokat a gondatlan tulajdonos felügyelete alól. A tisztek oktatási szemináriumokat is tarthatnak a közösség számára olyan témákban, mint az állatjólét és az állatokkal kapcsolatos törvények.

A vadon élő állatok esetében a tisztek segítenek áthelyezni ezeket az állatokat – sokakat az élőhelyek elvesztése miatt kitelepítettek, vagy amelyek élelem és menedék után érkeztek a környékre.

Az állatvédő tiszt fizetése

Az állatvédő tiszt fizetése helytől és tapasztalattól függően változhat.

  • Éves medián fizetés: 36 330 USD (17,47 USD óránként)
  • Legfelső 10% éves fizetés: 58 220 USD (27,99 USD óránként)
  • Alsó 10% éves fizetés: 23 160 USD (11,13 USD óránként)

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2018.

Oktatás, képzés és minősítés

Állatvédelmi tisztként való karrier folytatásához a jelentkezőknek legalább 18 évesnek kell lenniük, és középiskolai végzettséggel kell rendelkezniük vagy GED és némi tapasztalat az állatokkal kapcsolatban. Általában előnyben részesítik az állatokkal kapcsolatos területen vagy kriminológiában szerzett főiskolai végzettséget.

  • Oktatás és képzés: Az állatvédelmi tiszteknek ismerniük kell az állatfajok széles skáláját, az állatok elsősegélynyújtását, állatgondozás és táplálkozás, humánus rögzítési eszközök és technikák, állati viselkedés, PR, kegyetlenségi nyomozási eljárások és bűnüldözés.
  • Tapasztalat: Rendőri munkakörben szerzett korábbi tapasztalat, állatorvos technikus, állatidomár, vadrehabilitátor, menhely vezetője, vagy bármilyen állattal kapcsolatos terület előnyt jelent. Sok törekvő állatvédelmi tiszt további gyakorlati tapasztalatokra tesz szert a helyi menhelyeken, humánus társaságokban és más, mentéssel kapcsolatos szervezeteknél végzett önkéntes munkával.
  • Tanúsítvány: Egyes államok megkövetelik a tanúsítási tanfolyam elvégzését, mielőtt a jelentkezőt állatvédelmi tisztként folytathatják. Azok, akik érdeklődnek az állatvédelmi karrier iránt, tanulmányozzák az állam vagy a helység speciális követelményeit.

Állatvédelmi tiszti készségek és kompetenciák

Ahhoz, hogy sikeres legyen ebben a szerepkörben, általában a következő készségekre és tulajdonságokra lesz szüksége:

  • Érzelmi stabilitás: Az állatvédelmi tisztek gyakran találkoznak olyan nehéz helyzetekkel, amelyekben az állatok elhanyagolt, bántalmazott vagy sérült állapotban vannak. Tudniuk kell, hogyan kell kezelni a felmerülő érzelmeket, hogy hatékonyan tudjanak segíteni ezeknek az állatoknak.
  • Interperszonális készségek: Ez a munka megköveteli a nyilvánossággal való interakciót, és megköveteli a nehéz helyzetekben való ügyes eligazodás képességét.
  • Fizikai agilitás és állóképesség: Az állatvédelmi tisztek hosszú ideig a lábukon dolgozhatnak, és képesnek kell lenniük meghajolni, nyújtózkodni és átmászni az akadályok alatt vagy fölött, hogy eljussanak a segítségre szoruló állatokhoz. Készen kell állniuk arra is, hogy biztonságosan kezeljék az ijedt vagy agresszív állatokat.

A Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala projektek révén 22 százalékkal nő az állatgondozók és szolgáltatók foglalkoztatása 2026-ig, ami sokkal gyorsabb, mint a foglalkoztatás összesített, 7 százalékos növekedése az ország összes szakmájában. ország. A BLS azonban nem kínál lebontást a foglalkoztatási adatokról kifejezetten az állatvédelmi tisztek számára.

Munkakörnyezet

Azoknak, akik ezt a karriert fontolgatják, gondosan mérlegelniük kell, hogy képesek-e kezelni a munka minden aspektusát. Egyes feladatok, mint például a nem igényelt állatok eutanáziájának segítése, érzelmileg megterhelőek lehetnek.

Előfordulhat, hogy kóbor vagy elhagyott állatokkal is meg kell küzdeniük. Előfordulhat, hogy a tiszteknek ki kell vizsgálniuk és meg kell menteniük az állatokat a harci körökben. Ebbe beletartozik a harcban részt vevő állatok és az állatok csalizása a környezetből biztonságos helyre történő elvitele.

Az állatvédő tiszteknek is ügyelniük kell arra, hogy megfelelő mennyiséget vegyenek be biztonsági intézkedések amikor potenciálisan veszélyes helyzetekben dolgozik ismeretlen és kiszámíthatatlan állatokkal. Nagy a sérülés veszélye, amikor egy stressz alatt álló állatot próbálnak befogni, akár bántalmazásból és elhanyagolásból, akár ismeretlen környezetben való tartózkodásból ered.

Munkarend

Mint minden állati karriernél, a munkaidő rendszertelen is lehet. A legtöbb állatvédelmi tisztnek bizonyos éjszakán, hétvégén és ünnepnapokon vészhelyzet esetén „ügyeletet” kell állnia.

Hasonló munkák összehasonlítása

Egyes állatvédelmi tisztek úgy döntenek, hogy a humánus társadalmakkal kapcsolatos beosztásba lépnek át mentőcsoportok. Mások tovább folytatják a pályát a rendőri munkában ill állatgyógyászat. Azok az emberek, akik érdeklődnek az állatvédelmi tisztek iránt, más karriert is fontolóra vehetnek az alábbi medián fizetésekkel:

  • Állatorvos: 90 420 dollár
  • Állatorvosi asszisztens: 26 140 dollár
  • Zoológus: 62 290 dollár

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2017.

Hogyan kaphat munkát.

Hogyan szerezz munkát

Az olyan szervezetek, mint a National Animal Care and Control Association (NACA), számos olyan forrást biztosítanak, amelyek értékesek lehetnek azoknak az embereknek, akik az állatszabályozás területén szeretnének karriert indítani. Ezek a források a következők:

NACA Szakmai Fejlesztési Intézet

Ez magában foglal számos online képzési és minősítési programot az állatvédelmi szakemberek számára.

NACA Karrier Központ

Az álláskereső eszköz lehetővé teszi a tagoknak, hogy kulcsszó, hely, szervezet, követelmények és egyebek alapján keressenek állásokat.

A NACA Training Conference & Show

Ez lehetővé teszi az állatvédelmi szakemberek számára, hogy személyesen kapcsolódjanak be, és részt vegyenek képzéseken és egyéb tevékenységeken.

Tengerészgyalogság állása: MOS 1316 fémmunkás

Ban,-ben tengerészgyalogság, a fémmunkások hegesztők, akik különféle berendezéseket javítanak. Ők döntik el, hogy egy adott hegesztés elvégzéséhez milyen anyagokra, szerszámokra és személyzetre van szükség munkát, és feltérképezni a műveletek sor...

Olvass tovább

Büfé vs. Lemezezett ételek

Annak eldöntése, hogy ülős vacsorát vagy svédasztalt kínál-e vendégeinek, nem csupán személyes preferencia kérdése. A prezentáció végső soron nagy szerepet játszik abban, hogy vendégei elégedettek legyenek az étkezéssel. Egyes meghatározó tényező...

Olvass tovább

Fogórudak felszerelése kereskedelmi fürdőszobákban

A fogantyúkat a fürdőszobákban használják, hogy segítsék az embereket egyensúlyban tartani. Alakjukat és helyzetüket az Amerikai Fogyatékossággal élők Törvénye (ADA) határozza meg, amely iránymutatást is ad fürdőszobák maguk. A fogantyú méretei ...