Méhész karrierprofil és álláslehetőség

A méhészek, más néven méhészek olyan mézelő méhkolóniákat kezelnek és tartanak fenn, amelyek mézet termelnek és beporzási szolgáltatásokat nyújtanak. A méhész elsődleges feladata, hogy a kaptárakat egészségesen és termékenyen tartsa, hogy mézet és kapcsolódó melléktermékeket, például méhviaszt termelhessenek.

Méhész kötelességei

A méhész feladata a kaptár egészségi állapotának felmérése, az atkafertőzések ellenőrzése, a méhkasok megfigyelése és kezelése. kaptár, ha egészségügyi problémák merülnek fel, és részletes nyilvántartást vezetnek az egészségről, a gyógyszeradagolásról és a méztermelésről.

A méhész felelős lehet a méhek és a beporzási tevékenységekhez szükséges felszerelések felkészítéséért, a méhek etetéséért, kaptárak tisztítása és építése, méhkirálynő nevelése és pótlása, szükség esetén telepek felosztása és pótlása fésűk. Egyes méhészek közvetlenül mézfeldolgozó és -palackozó berendezésekkel dolgozhatnak.

A méhészeknek hosszú órákat kell dolgozniuk a melegebb hónapokban, idejük nagy részét a szabadban töltve, változó időjárási körülmények között. Munkavégzésre lehet szükség éjszaka, hétvégén és ünnepnapokon. A méhészeknek speciális védőruházatot kell viselniük, mint például fátyol, kesztyű és öltöny. Megfelelően kell használniuk a méhek dohányzóit és más kaptáreszközöket is, hogy biztonságosan hozzáférjenek a kaptárhoz.

Karrier lehetőségek

A méhészek végezhetnek kis hobbi tevékenységet, vagy részt vehetnek nagy kereskedelmi termelő gazdaságokban. A méhészek szakosodhatnak egy speciális érdeklődési területre is, például a méztermelésre, a gyümölcs- és zöldségtermesztők számára nyújtott beporzási szolgáltatásokra vagy a méhtenyésztésre.

A méhészek néhány általános iskolában vagy 4 órás programokban is találhatnak munkát, ahol a gyerekeknek lehetőségük nyílik méhészeti ismeretek elsajátítására. További lehetőségek vannak a főiskolai szintű oktatásban, az állattudományi tanszékeken és az egyetemi bővítési ügynökségeken keresztül elérhető foglalkoztatás.

Az Egyesült Nemzetek Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) szerint a méhipar különösen erős olyan országokban, mint Kína, Argentína, Törökország és az Egyesült Államok. Ha egy méhész a tengerentúlon szeretne utazni és dolgozni, jelentős kereskedelmi tevékenységekkel számos nemzetközi lehetőség kínálkozik.

Oktatás és képzés

Az új méhészek értékes tapasztalatokat szerezhetnek, ha tapasztalt méhészekkel tanulnak, mielőtt önállóan kirándulnának. A nagy kereskedelmi méhészetek esti vagy hétvégi méhészeti órákat is kínálhatnak, amelyek nyilvánosak.

Számos méhészeti rendezvényt tartanak országszerte, de az egyik legnagyobb oktatási esemény az Észak-Amerikai Méhészeti Szövetség által szervezett konferencia és szakkiállítás. Amerikai Méhészeti Szövetség (ABF). Ezt a népszerű országos eseményt minden januárban tartják, és több mint 600 méhészkedvelő látogatja rendszeresen. A konferencián különféle oktatási foglalkozások várják az újoncokat és a szakembereket, egy szakkiállítás és az American Honey Show.

Számos főiskola és egyetem kínál rövid szemináriumokat a méhészetről kezdőknek vagy mesterkurzusokat a szakembereknek. Két ilyen program található a Cornell Egyetemen és a Floridai Egyetemen. A Cornell Egyetem méhészeti műhelyeket kínál tanulói, segédmunkás és mesteri szinten. A Floridai Egyetem kétnapos „Bee College” szemináriumot, valamint a Florida Master Beekeeper Programot (MBP) kínál a Honey Bee Research and Extension Lab részeként. Az MBP négy szintből áll, a legmagasabb a Master Craftsman Beekeeper. Különféle rovarokkal kapcsolatos szakmai gyakorlatok is hasznosak lehetnek.

Bár ebben a szakmában nem szükséges diploma, sok méhésznek van állattudományi vagy biológiai szakirányú végzettsége. Lehetőség van méhészettel kapcsolatos diplomás végzettség megszerzésére is. Az olyan csoportok, mint például az Alapítvány a Méhek Megóvásáért, diplomás ösztöndíjakat kínálnak, amelyeket egy hallgató méhkutatására lehet alkalmazni. Mester vagy Ph. D. Méhészettel kapcsolatos diplomát olyan területeken lehet folytatni, mint a mezőgazdasági gazdálkodás ill rovartan.

Fizetés

A méhész jövedelme nagymértékben változhat a tapasztalat, az iskolai végzettség és a foglalkoztatás típusa (azaz hobbi vagy kereskedelmi termelő) alapján. Sokanu 25 000 dolláros átlagfizetést említ. Lehetőség van részmunkaidős vagy hobbi méhészek számára is, hogy pénzt keressenek, általában éjszakánként és hétvégén gondozzák méheiket, miközben elsősorban más területen dolgoznak.

További bevételre tehet szert, ha a méhész mézet vagy méhviasz termékeket állít elő és forgalmaz. Egy másik kereseti lehetőség a kezdő vagy csereméhek értékesítése más méhészeti tevékenységek számára.

A méhészek száma a következő évtizedben várhatóan folyamatos növekedést mutat, mivel várhatóan egyre több háztáji méhész lép pályára, vagy bővíti tevékenységét. Miközben az iparnak továbbra is meg kell küzdenie az olyan fenyegetésekkel, mint az afrikai méhek, atkák és kolónia Az összeomlási rendellenességnek (CCD), a méhészet iránti érdeklődésnek és a melléktermékeknek, például a méznek és a viasznak meg kell maradnia erős.

Grafikus munkakör leírása: Fizetés, készségek és egyebek

Grafikai tervezők a vállalati logóktól a promóciós anyagokig és még sok mindenbe beépíthet képeket és szöveget. Képességeik sok különböző iparág számára értékesek lehetnek, de általában be kell lépni az ajtón megköveteli, hogy a belépő szintű terv...

Olvass tovább

Köszönőlevél az állásajánlatért Példák és tippek

Legyen szó belépő szintű állásra jelentkezőről vagy tapasztalt szakemberről, aki előrehalad a karrierjében létra, fontos, hogy tartós kapcsolatokat alakítson ki és tartson fenn a kollégáival ipar. Ezek a kapcsolatok kulcsfontosságúak lehetnek eg...

Olvass tovább

Minta professzionális levélformátumok

Amikor üzleti és munkaügyi leveleket ír, fontos a levél formátuma, függetlenül attól, hogy milyen típusú levelezést küld. Leveleit és e-mailjeit megfelelően meg kell címezni, formázni, megírni és el kell helyezni. Hogyan formázzunk szakmai level...