NCAA nyomozói munkakör leírása: Fizetés és egyebek

Az NCAA nyomozói a National Collegiate Athletic Association végrehajtó stábjának tagjai, akik annak megállapítása, hogy az egyetemek, a diáksportolók, az edzők vagy az ügynökök részt vettek-e tilosban viselkedés. Dolgoznak azon is, hogy az egyetemek magas tudományos színvonalat kezdeményezzenek és fenntartsanak.

Az NCAA nyomozói az egyetemi sportok szinte minden aspektusát megvizsgálják, beleértve a szerencsejátékkal kapcsolatos vádakat, az ügynökök pénz- és ajándékátvételét, a tudományos visszaéléseket és a játékért való fizetést. Vizsgálatot kezdeményezhetnek jogsértések vádja alapján, vagy eljárhatnak az esetleges jogsértést bejelentő edző vagy más egyetemi alkalmazott kérésére.

Az NCAA szerint a végrehajtó személyzet általában körülbelül 25 fő vizsgálatot intéz, és évente akár 4000 kisebb szabálysértést is megvizsgál.

NCAA nyomozói kötelezettségek és felelősségek

Az NCAA nyomozójának gyakran a következő feladatokat kell elvégeznie:

  • Adatok és jelentések elemzése.
  • Adminisztratív vizsgálatok lefolytatása.
  • A vizsgálatok szolgálatában készítsen interjúkat.
  • Írj jelentéseket.
  • Szorosan működjön együtt sportolókkal, edzőkkel, főiskolai adminisztrátorokkal, megfelelőségi személyzettel és ügyvédekkel.
  • A titoktartás megőrzése.

Azok az egyetemek, edzők és hallgatók, akikről kiderül, hogy szabálysértést követtek el, számos fegyelmi eljárással kell szembenézniük, beleértve a játékosok jogosultságának elvesztését vagy egy teljes atlétikai programot. A nyomozóknak alaposnak kell lenniük, és figyelemmel kell lenniük vizsgálataik lehetséges következményeire. Emiatt az NCAA-vizsgálatok hetekbe, hónapokba vagy esetleg évekbe telhetnek, mire eljutnak a végkifejletig.

Az NCAA nyomozói nem rendelkeznek rendőrségi hatáskörrel, mivel nyomozásaik polgári és közigazgatási ügyek, ezért minden bűnügyi nyomozástól függetlenül végzik. Ha visszaélésre derül fény, a megfelelő bűnüldöző szerv külön vizsgálatot folytat le.

NCAA nyomozói fizetés

Sem az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, sem az NCAA nem közöl fizetési adatokat erről a munkáról.

Oktatás, képzés és minősítés

Az NCAA nyomozói számára nem kötelező a korábbi képzés vagy engedély, azonban sok nyomozó korábbi főiskolai sportoló és edző.

  • Hasznos tapasztalat és tudás: Bár a korábbi nyomozati munka korábban nem volt szükséges jelentkezési kritérium, hasznos. Főiskolai atlétikai háttér vagy erős szakmai tudás kívánatos.
  • Oktatás: A végrehajtó személyzet is sok olyan emberből áll, akik megkapták emelt szintű oktatás, különösen jogi végzettség. A főiskolai végzettség azonban nem feltétel.

NCAA nyomozói készségek és kompetenciák

Az ebben a munkában fontos tulajdonságok és képességek a következők:

  • Érdeklődő elme:Az NCAA nyomozóinak érdekeltnek kell lenniük abban, hogy választ keressenek a kérdésekre.
  • Emberi ügyesség: Tudniuk kell az embereket a maguk oldalára állítani, hogy megszerezzék a kívánt információkat.
  • Elemzési képesség: Tudniuk kell következtetéseket levonni a több forrásból gyűjtött információkból.
  • Írásbeli kommunikációs készségek: A nyomozóknak jól megírt és átfogó jelentéseket kell készíteniük, amelyek egyértelműen megfogalmazzák megállapításaikat.
  • A sport szeretete: Fontos az egyetemi sportok iránti érdeklődés, valamint az egyetemi atlétika fejlesztésére és integritásának megőrzésére irányuló vágy.

Sem a BLS, sem az NCAA nem tesz jóslatokat az ilyen pozíciót betöltők számának növekedésével kapcsolatban.

Munkakörnyezet

Az NCAA nyomozói gyakran a helyszínen interjúznak emberekkel, de idejük egy részét az irodában töltik.

Munkarend

Az NCAA nyomozói az általuk kezelt ügyek igényei szerint dolgoznak.

Hogyan szerezz munkát

NINCS KÉRÉS PÁLYÁZAT

Mivel sokan érdeklődnek az NCAA-nál való munka iránt, a szervezet általában nem fogad el kéretlen jelentkezéseket.

HELYI MUNKA

Jó kiindulópont az ehhez a munkához vezető úton a helyi főiskola vagy egyetem belső megfelelőségi osztályán való elhelyezkedés, ahol tapasztalatot szerezhet az NCAA szabályok betartatásában.

HÁLÓZAT

A szakmai hálózat kiépítése és a kapcsolatok kialakítása az egyetemi sportok világában is kulcsfontosságú.

GYAKORI INTERJÚKÉRDÉSEK GYAKORLATI GYAKORLATA

Sok HR toborzó és munkaerő-felvételi vezető hajlamos ugyanilyen típusú kérdéseket feltenni az interjúk során. Légy kész válaszolni rájuk.

Hasonló munkák összehasonlítása

Azok az emberek, akik érdeklődnek az NCAA nyomozóivá válás iránt, a következő munkákat is megfontolhatják. A megadott adatok az éves átlagfizetések:

  • Sportcserkész: $33,780
  • Játékvezető vagy játékvezető: $27,020
  • Sportoló: $50,650

Forrás: Munkaügyi Statisztikai Hivatal, 2018.

Keressen otthoni munkavégzést, orvosi átírói állásokat

Otthoni munkává válás orvosi átíró jó választás lehet azoknak, akik kiváló gépelési készséggel és némi orvosi ismeretekkel rendelkeznek. Az ilyen pozíciókra felvett cégek általában tapasztalatot igényelnek, de egyesek figyelembe veszik azokat a j...

A 10 legjobb dolog, amit nem szabad kimondani az állásinterjún

Hacsak nem vezérigazgató, híresség vagy államfő, valószínűleg nem szokott hozzá, hogy minden szavát mások mérlegeljék. Még akkor is, ha némileg szorong a társas helyzetekben, valószínűleg megérti, hogy az időnkénti félrebeszélésnek valószínűleg n...

Adatbázis-adminisztrátor munkaköri leírás: Fizetés, készségek és egyebek

Az adatbázis-adminisztrátorok (DBA-k) technológiával dolgoznak, speciális szoftvertípusokat használva a vállalati adatok tárolására és rendszerezésére. Ez sokféle információt tartalmazhat, a bizalmas pénzügyi számoktól a bérszámfejtési adatokon á...