Kőműves munkaköri leírás: Fizetés, készségek és egyebek

A kőműves téglákat, betontömböket vagy természetes köveket használ falak, járdák, kerítések és kémények építéséhez. Az építőanyagtól függően, amelyre szakosodtak, ezeket a munkásokat tégla-, tömb- vagy kőfaragóknak nevezhetjük. A kőműveseket néha kőművesnek is nevezik.

2016-ban körülbelül 292 500 kőműves dolgozott az Egyesült Államokban. Legtöbbjük cementkőműves és betonkikészítő volt.

A kőműves kötelességei és felelősségei

A szabadkőművesek felelőssége függhet attól, hogy milyen közegben dolgoznak, de néhány gyakori kötelesség a következők:

  • Segítségnyújtás az épületek elrendezésében, keretezésében, burkolatában és tetőszerkezetében.
  • Használjon berendezéseket és szerszámokat az alapvető építési feladatok biztonságos elvégzéséhez.
  • Javítsa ki a biztonsági veszélyeket, és jelentse azokat a művezetőnek. Közölje a komolyabb biztonsági kérdéseket.
  • Bontsa le, építse újjá és mutassa ki a kéményeket.
  • Vágjon nyílásokat a falazott anyagokból készült falakba, mennyezetekbe és padlókba.

Kőműves fizetés

A szabadkőművesek fizetése függhet attól a területtől, amelyre szakosodtak. Összességében a következő mediánjövedelmek alakultak 2018-ban:

  • Éves medián fizetés: 44 810 USD (21,54 USD/óra)
  • Legfelső 10% éves fizetés: Több mint 77 360 USD (37,19 USD/óra)
  • Alsó 10% éves fizetés: Kevesebb, mint 29 050 USD (13,97 USD/óra)

Forrás: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, 2018.

Oktatás, képzés és minősítés

Ez a foglalkozás nem igényel különösebb felsőfokú végzettséget, de képzésre szüksége lesz.

  • Gyakornoki: Egy három-négy évfolyam elvégzésével képezheti magát ebben a szakmában gyakornoki. A tanulóknak körülbelül 144 óra kapcsolódó műszaki oktatást és 2000 óra fizetett képzést kell teljesíteniük munkahelyi képzés minden évben. Megismerik a tervrajzokat, az építési szabályzat követelményeit, a matematikát, a biztonsági követelményeket és az elsősegélynyújtási eljárásokat. A program befejezése után utazási munkásnak számít, ami azt jelenti, hogy felügyelet nélkül végezheti munkáját.
  • Oktatás: Legalább 18 évesnek kell lennie, és a Gimnázium vagy egyenértékűségi oklevél, hogy alkalmas legyen a tanulószerződéses gyakorlati képzésre.

Érvényes jogosítvánnyal és szállítási lehetőséggel is rendelkeznie kell, mert gyakran szükséges az utazás.

Kőműves készségek és kompetenciák

Számos alapvető tulajdonsággal kell rendelkeznie ahhoz, hogy kőműves legyen.

  • Fizikai erőnlét: A kőműveseknek rendszeresen fel kell emelniük nagyon nehéz berendezéseket és anyagokat, például olyan blokkokat, amelyek súlya meghaladja a 40 fontot. Folyamatos tempót kell tartania, miközben egész nap téglákat rak.
  • Kézügyesség: Sima, egyenletes rétegekben kell felvinnie a habarcsot, és gyorsan meg kell kötnie a téglákat.
  • Kreativitás: A köveket vonzó és funkcionális szerkezetekké kell formálnia.
  • Olvasási készség: Képesnek kell lennie elolvasni és megérteni az utasításokat, beleértve a biztonsági irányelveket és az eljárási kézikönyveket.

A munkahelyi kilátások kőműveseknek kiváló. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala előrejelzése szerint a foglalkoztatás mindenkinél gyorsabban fog növekedni, mint az átlag foglalkozások száma 2026-ig, körülbelül 12%, bár ez az egyes foglalkozásokon belül változhat. ipar. A növekvő népesség új építkezéseket igényel, a meglévő építményeket pedig biztonságban kell tartani, és gyakran esztétikailag korszerűsíteni kell.

Munkakörnyezet

Ez megerőltető munka. Ez magában foglalja a hosszabb ideig tartó állást, hajlítást és térdelést, valamint nehéz emelést. A kőművesek sérülésveszélyt jelentenek a vágások és a nehéz tárgyak általi ütések miatt, bár a biztonsági felszerelés viselése sok esetben megelőzheti őket.

Még a beltéri munka is lehet poros és piszkos. A szabadban végzett munka ki tehet rossz időjárásnak, de az ilyen típusú munkák nagy részét szükségképpen meg kell szakítani, legalábbis átmenetileg, olyan körülmények között, mint a heves felhőszakadás.

Munkarend

A legtöbb állás teljes munkaidős, és gyakran túlórát foglal magában. Az ütemezések bizonytalanok lehetnek a hideg időjárási hónapokban, amikor nincs sok építkezés. A terrazzo kőművesek, akik díszítőmunkát végeznek, gyakran úgy találják, hogy munkájukat késő este és hajnal előtt kell elvégezniük, amikor az üzletek, például az éttermek zárva vannak az ügyfelek elől.

Kulcs elvitel

Hogyan szerezz munkát

TALÁLJON GYAKORLATI PROGRAMOT

A gyakornoki programokat általában szakszervezetek vagy vállalkozói szövetségek támogatják. Lépjen kapcsolatba a kőműveseket képviselő helyi szakszervezettel, hogy tájékozódjon a területeden működő gyakornoki programokról. A Kőművesek és Szövetséges Kézművesek Nemzetközi Szövetsége listát vezet azokról a helyiekről, akik az adott szervezethez tartoznak.

HELYETTE FOGLALJA AZ OKTATÁST

Inkább egyéves képzést kaphat egy műszaki főiskolán, mintsem gyakorlati képzést végezzen. A megszerzett kreditek beleszámítanak a társult diplomába.

Hasonló munkák összehasonlítása

Néhány hasonló munkakör és átlagos éves fizetésük a következők:

  • Ács: $46,590
  • Üveges: $43,550
  • Vasmunkás: $52,770

Hogyan lehet megbirkózni a szorongással az ünnepek alatt

Gyakorlatok a boldoguláshoz ebben a szezonbanAz ünnepi időszak a nehéz időszak sokak számára. Bár örömet tud okozni, ugyanakkor arra is kényszerít, hogy egyszerre szembesüljünk különféle kényes kérdésekkel. Egyesek számára ez a szezon soha nem les...

Week Of Outfits sorozat: Tudatosan gondozott ruhák hete Amber Boyerekkel, a BAIIA és a Conscious Cut alapítójával

Egy hét ruhák Amber Boyersszel, a BAIIA és a Conscious Cut alapítójával// A BOROSTYÁNRÓL //Kor | 24Elhelyezkedés | Brisbane, AusztráliaFoglalkozása | Alapító és tervező itt BAIIA, részmunkaidős értékesítési asszisztens és szabadúszó tervezőHol leh...

A srác összetöri, hogyan kell lenyűgözni a hölgyeket olcsón ezen a Valentin-napon

Ha a Valentin-napi vásárlásról van szó, tessék – meglep-e valakit a tény, hogy (állítólag) a férfiak több pénzt költenek, míg a nők idő előtt vásárolnak? Vagy hogy a legtöbb ember, általában, várni fog-e Ámor különleges napjának hetéig, ha nem a t...