Légideszant műveletek és csatavezetési munkák tényei

Légierő A Specialty 1A4X1, légi hadműveletek, 2014 novemberében beolvadt az AFSC 1A3X1 légi küldetési rendszerbe. A változás értelmében a korábbi 1A4X1 személyzetet olyan repülőgépekre osztották be, mint az E-8C Joint Surveillance Target Attack Radar System, valamint az AWACS és az E-4B.

Azok, akik AC-130-asok harci szenzorai voltak, az AFSC 1A9X1, a különleges küldetések repülési karrierje alá kerültek. A változások költségvetési megfontolások, valamint a légierő technikai rendszereinek változása miatt következtek be.

Speciális összefoglaló az 1A4X1 légi fedélzeti műveletekhez (megszűnt 2014)

Az egyesülés előtt az 1A4X1 légi hadműveleti szakterület olyan személyzetet tartalmazott, akik küldetésként teljesítettek repülőszemélyzet tagjai akik szenzorrendszereket használtak repülőgépek, vízi járművek és földi tárgyak nyomon követésére. Meghatározták a célpontokat és koordinálták az emberes fedélzeti fegyverplatformokat vagy a tűzvezető rendszereket. Elektronikus hadviselési és elektronikus támogatási intézkedéseket és eljárásokat alkalmaztak. Kommunikációt folytattak a légi és földi ügynökségekkel, és segítettek a küldetéstervezésben. Jelentéseket és elemzéseket készítettek a küldetésekről.

A légideszant műveleti feladatok és a csatavezetés

A légi hadműveleti szakkör feladatai közé tartozott a kézi és számítógépes aktív és passzív, fedélzeti érzékelőrendszerek légi, tengeri és földi érzékelők megszerzésére, azonosítására és nyomon követésére tárgyakat.

Ezek a személyzet különbséget tettek az érvényes és érvénytelen célpontok között radarral, gyenge fényű televíziós képekkel, hő- és infravörös képalkotással és elektronikus azonosítással. Fenntartották az objektumok helyzetét a csatakezelési adatbázisok, valamint az aktív bevetés és felderítés számára.

Olyan eljárásokat alkalmaztak, amelyek megfeleltek az egységes harci parancsnokságnak vagy a hadszíntér bevetési szabályainak. A célpontok azonosítását és mozgásukat közölték a szövetséges egységekkel és fegyverplatformokkal. Fenntartották a kommunikációs kapcsolatokat a védelmi és támadó légi, földi és tengeri tűzoltó egységekkel és különleges műveleti erőkkel. Ezek a feladatok segítették a szövetséges erők biztonságos áthaladását vagy tűztámogatását. A légiforgalmi és légtérirányító ügynökségekkel egyeztettek.

Ezek a személyzet olyan tevékenységeket végeztek, hogy irányítsák a fegyveres bevetéseket. Navigációs információkat szolgáltattak a repülőgépekhez vagy a külső személyzettel rendelkező repülőgépekhez a célok és a barátságos pozíciók követéséhez.

Az általuk szolgáltatott információkat a szövetséges repülőgépek és földi egységek támadó és védekező küldetésekhez használták fel. Ezek közé tartozott a közeli légi támogatás, az eltiltás, a harci kutatás és mentés, a felkelés elleni küzdelem, a humanitárius segítségnyújtás, a polgári evakuálás és a különleges műveletek támogatása.

Elfogó és elfogó taktikát alkalmaztak. Harci fegyverekkel lőttek ki érvényes célpontokra vagy lehetőség célpontjaira.

Felelősek voltak a közvetlen hadműveleti irányítás alatt álló szövetséges légi eszközök biztonságáért és a szárazföldi erők biztonságáért a közeli légi támogató szerepkörben. Ők voltak felelősek a járulékos károk korlátozásáért.

Használták elektronikai hadviselés (EW) és elektronikus támogatási intézkedések (ESM) technikák és eljárások. Ezeket az elektronikus támadások vagy interferencia elleni védelemre használták. Az ESM-et és a külső hírszerzési forrásokat használták a passzív észlelés, nyomon követés és azonosítás elősegítésére.

Valós időben közölték a fenyegetésekkel kapcsolatos figyelmeztetéseket a légi személyzettel. Fegyverfelszabadítási feltételeket, valamint érvényes célpont- és csatasebzés-értékeléseket továbbítottak az emberes légi fegyvereknek. Koordinálták a kommunikációt.

A küldetéstervezési tevékenység az egységes harci parancsnokság vagy a hadszíntér bevetési szabályai szerint történt. Segítségnyújtás a navigáció és a tűzvezetés tervezésében. Hatékony légi vagy földi fegyverek irányításának és szállítási taktikái az átfogó küldetéscélok elérése érdekében.

Különféle jelentéseket állítottak össze, beleértve a legénység tagjaira, a küldetésre és a felszerelésekre vonatkozó adatokat. Kioktatták a repülőszemélyzet tagjait, és kijavították a hibás működési technikákat.

A szakmai önéletrajzhoz használható alapsablon

Egy jól átgondolt önéletrajz összeállítása, amely tartalmazza céljait, tanulmányi hátterét, készségeit, eredményeit, a tapasztalat és a tevékenységek létfontosságú elemei a sikeres gyakornoki hely-keresésnek – csakúgy, mint bármely jövőbeni munká...

Olvass tovább

Kísérőlevél minta a Merrill Lynch szakmai gyakorlathoz

Ha Ön egy diák, aki a pénzügyi szektorban szeretne dolgozni, akkor valószínűleg a Merrill Lynch egy nap potenciális új munkáltatója lesz. A New York-i székhelyű Merrill Lynch a világ egyik legnagyobb vagyonkezelő társasága, amely több mint 2,2 bi...

Tapasztalatszerzés posztgraduális szakmai gyakorlaton keresztül

Ahogy közeledik a diploma megszerzéséhez, el kell kezdenie gondolkodni minden lehetőségén, ha még nem kapott állást a szakterületén. Egyes munkákhoz előzetes tapasztalat szükséges, míg más munkakörökhöz egyáltalán nincs szükség korábbi tapasztala...