Ortodontas: darbo aprašymas, atlyginimas, įgūdžiai ir kt

click fraud protection

Ortodontai yra specializuoti odontologai, kurių specializacija yra tinkamas žandikaulių ir dantų derinimas. Dėl nedidelio odontologų skaičiaus, kuris pereina į ortodontiją,Tai yra vienas geriausiai apmokamų darbų Jungtinėse Valstijose.

Ortodonto pareigos ir atsakomybė

Kartu su kai kuriais daugiau tradicinės odontologo pareigos, ortodontai taip pat yra burnos, žandikaulių ir veido formos ekspertai. Jų pareigos apima, bet tuo neapsiriboja:

  • Tiriant pacientus
  • Žodinis bendravimas
  • Burnos, dantų ir žandikaulių anomalijų įvertinimas
  • Naudojant diagnostikos priemones, tokias kaip rentgeno spinduliai ir dantų pelėsiai
  • Sujungia kelis, atrodytų, nesusijusius simptomus
  • Diagnozuoti problemas, kylančias iš veido ir burnos
  • Rekomenduoti korekcinį gydymą
  • Korekcinio gydymo eigos stebėjimas
  • Sekite naujausią informaciją apie breketų technologiją ir kitus dantų ir žandikaulių korekcinius prietaisus

Nors dažniausiai tai siejama su breketų skyrimu, ortodontai daro daug daugiau. Jie padeda pacientams ištaisyti ir užkirsti kelią problemoms, kylančioms dėl netinkamo dantų ir apatinio žandikaulio išsidėstymo, nes šios problemos gali sukelti rimtesnių problemų visame kūne.

Taigi ortodontai yra pagrindinis dalykas, padedantis pacientams nustatyti, kodėl dantys ir žandikaulio raumenys prisideda prie kaklo ir stuburo ertmių ar problemų. Jei šis darbas jus domina, svarbu, kad įsipareigotumėte suprasti, kaip kūną gali paveikti blogas dantų ir žandikaulių išlyginimas.

Ortodonto atlyginimas

Ortodontų atlyginimai yra vieni didžiausių JAV. Pateikiame trumpą pajamų duomenų vaizdą:

  • Vidutinis metinis atlyginimas: $208,000+
  • Aukščiausias 10% metinis atlyginimas: $208,000+
  • Apatinis 10% metinis atlyginimas: $72,780

Šaltinis: JAV darbo statistikos biuras, 2018 m

Švietimas, mokymas ir sertifikavimas

Tapti odontologu gali būti sunkiau nei tapti gydytoju. Kaip ir gydytojai, prieš tapdami odontologu turėtumėte turėti dešimtmetį ar daugiau aukštojo mokslo. Ortodontams taikomi papildomi reikalavimai ne tik odontologijos mokyklai ir rezidentūrai.

Svarbiausia ortodonto mokymo dalis yra ABO išlaikymas (Amerikos ortodontijos taryba) stalo egzaminas. Pačiame teste yra ilga parašyta ir išplėsta praktinė dalis. Valdybos egzaminą galima laikyti tik baigus odontologijos mokyklą.

  • Išsilavinimas: Bakalauro mokykloje jums reikės baigti bakalauro laipsnį, kuris atitiktų visas būtinas sąlygas norint patekti į odontologijos mokyklą. Jei tenkinami visi reikalavimai (kartu su minimaliu GPA), turėsite išlaikyti Dantų tinkamumo testas.Jei visi jūsų balai yra pakankamai aukšti, galite būti priimtas į 4 metų odontologijos mokyklą.
  • Sertifikavimas: Nors oficialus sertifikavimas ir licencija bus išduoti baigus rezidentūrą, ortodontai turi išlaikyti ir odontologo licencijos egzaminą, ir ABO lentos egzaminas.
  • Treniruotės: Visi gydytojai ortodontai privalo atlikti 2-4 metų praktiką arba rezidentūrą.

Ortodonto įgūdžiai ir kompetencijos

Kaip minėta pirmiau, ortodontai yra odontologai ir kt. Tarp svarbiausių įgūdžių, kuriuos turėsite išsiugdyti, kad būtumėte sėkmingas ortodontas:

  • Tinkamų dantų prietaisų nustatymas ir pritaikymas: Ne kiekvienas ortodontinis sprendimas yra skirti breketus. Terminas „odontologinis prietaisas“ reiškia bet kokius ir visus korekcinius instrumentus, naudojamus burnoje ir aplink jį, siekiant pagerinti paciento sveikatą ir savijautą. Ortodontai dažnai naudoja breketus, burnos apsaugas ir fiksatorius.
  • Dėmesys detalėms: Nepastebėjimas pagrindinės informacijos paciento ligos istorijoje gali turėti neigiamų pasekmių pacientui. Kadangi esate ortodontas, labai svarbu žinoti savo paciento dantų ir ligos istoriją.
  • Diagnozė: Pacientas dažnai lankosi pas ortodontą odontologo ir (arba) chiropraktiko rekomenduotas. Tai reiškia, kad paciento burnoje ar žandikaulyje yra problemų, kurių šie specialistai negali pasiūlyti nedelsiant. Būdamas ortodontu, dažnai būsite raginamas vienu metu spręsti kelis simptomus, kai kiti specialistai nesugebės išspręsti problemos.
  • Stebėjimas: Kartais problema nepastebima tol, kol nepabandai gydyti. Todėl pacientus reikia atidžiai stebėti, jei pradinis gydymas neveikia pagal planą.

Darbo perspektyva

Ortodontų darbo perspektyvos yra neįprastai stiprios.Tobulėjant dantų technologijoms, gebėjimas gydyti ankstyvus didelių dantų problemų požymius įgalina medicinos specialistus, tokius kaip ortodontai, nuveikti daugiau ir tiksliau.

Tik geriausi odontologai gali būti ortodontais, o norint tapti ortodontu reikalingas papildomas mokymas ir licencijos atgraso daugelį nuo pirmųjų bandymų. Tai tik sustiprina gerų ortodontų poreikį.

Darbo aplinka

Ortodontai paprastai dirba ne savo kabinete, o ne ligoninėje.Daugelis dalinsis biuro patalpomis su kitais odontologais ir glaudžiai bendradarbiaus. Kadangi dauguma ortodontinių darbų atliekami jauniems žmonėms, ortodontai turi turėti galimybę patogiai dirbti su vaikais ir paaugliais.

Darbo grafikas

Nors ortodontų paklausa didelė, daugelis ortodontų džiaugiasi lengvu ir lanksčiu grafiku. Maža tikimybė, kad ortodontas aplankytų savo pacientus skubiu atveju ar kitokiu paskutinės minutės scenarijumi. Todėl ortodontai dažniausiai priima pacientus, kurie turi susitikimą.

Kaip gauti darbą

Rašykite motyvacinį laišką ir CV: Kadangi palyginti nedaug žmonių net bando įvykdyti visus išsilavinimo reikalavimus ir gauti ortodonto licenciją, turėtumėte sutelkti dėmesį į visų reikalavimų įvykdymą. Tavo gyvenimo aprašymas (CV) turėtų atitinkamai pabrėžti savo išsilavinimą ir kvalifikaciją.

Įdarbinimas: Kadangi esate visiškai įgaliotas ortodontas, mažai tikėtina, kad užpildysite paraiškas, kad gautumėte darbą. Tačiau prieš baigdami mokymą turėsite kreiptis į odontologijos mokyklą, kuri reikalauja išlaikyti aukščiau aptartą DAT, taip pat turėti tvirtą GPA bakalauro mokykloje.

Panašių darbų palyginimas

Odontologijos sritis yra gana plati. Štai keletas glaudžiai susijusių profesijų su vidutiniais atlyginimais:

  • Stomatologas: $156,240
  • Burnos chirurgas: 208 000+ USD
  • Dantų higienistas: $74,820

Šaltinis: JAV darbo statistikos biuras, 2018.

4 patarimai, kaip gauti pradinio lygio darbą pramogų srityje

Pramogų industrijos pradžia dažnai virsta mažai apmokamu arba neapmokamu niūriu darbu, tačiau jis vis tiek gali būti labai naudingas. Jei esate pasirengęs susitaikyti su mažu atlyginimu ir dažnai menkomis užduotimis, kurios jums bus skiriamos pirm...

Skaityti daugiau

10 būdų, kaip pilotai gali padidinti skrydžio laiką

Jei jūsų tikslas yra gauti oro linijų piloto darbą ir jūs uždirbote komercinio piloto pažymėjimą bei prietaisų kvalifikaciją, kitas jūsų prioritetas yra skirti tam darbui reikalingą skrydžio laiką. Galbūt užregistravote 350 valandų iš mažiausiai ...

Kaip veikia „Groupon“ ir koks jo poveikis mažoms įmonėms

Jei esate savininkas smulkus verslas, jums gali kilti klausimas, ar sandorio įtraukimas į Groupon gali būti naudingas jums. Nors gali atrodyti, kad tai paprastas būdas sukurti naują verslą, „Groupon“ nėra taip paprasta. Į „Groupon“ rinkodaros kam...