Runas patologa darba apraksts: alga, prasmes un daudz kas cits

click fraud protection

Logopēdi, kurus dažreiz sauc par runas valodas patologiem vai logopēdiem, strādā ar cilvēkiem, kuriem ir dažādas traucējumi, kas ietver nespēju radīt noteiktas skaņas, runas ritma un plūduma problēmas, kā arī grūtības balsis. Tie palīdz arī cilvēkiem, kuri vēlas mainīt akcentus vai kuriem ir rīšanas traucējumi. Logopēda darbs ietver ar runu saistītu traucējumu novērtēšanu, diagnostiku, ārstēšanu un profilaksi.

Logopēda pienākumi un atbildība

Šis darbs parasti prasa spēju veikt šādu darbu:

  • Novērtējiet pacientus
  • Palīdziet pacientiem noteikt mērķus
  • Sniedziet rehabilitācijas palīdzību, lai sasniegtu mērķus
  • Apmeklējiet studentu individuālās izglītības programmas (IEP) sanāksmes
  • Ja nepieciešams, konsultējieties ar skolotājiem, vecākiem vai medicīnas pakalpojumu sniedzējiem
  • Pēcpārbaude
  • Ja nepieciešams, sniedziet ieteikumus
  • Saglabājiet ierakstus

Logopēdi, kas strādā veselības aprūpes profesijā, parasti strādā māsu aprūpes iestādēs, slimnīcās vai citās ārstniecības iestādēs. Viņu pacienti varētu būt cietuši no insulta vai citiem apstākļiem, kas ir ietekmējuši viņu spēju runāt.

Daudzi runas patologi strādā skolās vai skolu rajonos, lai palīdzētu apmierināt to bērnu vajadzības, kuriem var būt nepieciešama logopēdija. Neatkarīgi no tā, vai runas patologi strādā skolās vai medicīnas iestādēs, viņi bieži konsultējas ar citiem par savu pacientu ārstēšanu. Tie varētu būt ārsti vai skolotāji, kas var palīdzēt novērtēt sasniegto.

Logopēda alga

Logopēdiem, kas strādā aprūpes iestādēs, ir par aptuveni 38% lielākas gada algas nekā tiem, kas strādā izglītības dienestos.

  • Vidējā gada alga: 77 510 USD (37,26 USD stundā)
  • Labākie 10% gada alga: 120 060 USD (57,72 USD stundā)
  • Apakšējā 10% gada alga: 48 690 USD (23,41 USD stundā)

Avots:ASV Darba statistikas birojs, 2018

Izglītība, apmācība un sertifikācija

Daudzi štati nosaka, ka licenciātiem ir Amerikas Runas-valodas-dzirdes asociācijas (ASHA) iestādes grāds. Akadēmiskās akreditācijas padome (CAA) ir akreditējusies.

  • Izglītība: Parasti ir nepieciešams maģistra grāds runas valodas patoloģijā. Bakalaura grādam nav jābūt runas patoloģijā, taču lielākajai daļai maģistra programmu ir noteikti priekšnoteikumi, kas jāizpilda.
  • Sertifikācija: Lielākajā daļā valstu runas patologiem ir jābūt licencētiem, taču prasības atšķiras. Lai uzzinātu vairāk par licencēšanu štatā, kurā plānojat praktizēt, skatiet American Speech-Language-Hearing Association (ASHA) sarakstu pa štatiem. ASHA piedāvā arī klīniskās kompetences sertifikātu runas valodas patoloģijā (CCC-SLP). Lai gan šī ir brīvprātīga sertifikācija, ir svarīgi atzīmēt, ka daži darba devēji to pieprasa. Turklāt saskaņā ar ASHA datiem daži štati un skolu rajoni piedāvā piemaksas par samaksu tiem, kam tas ir.
  • Apmācība: Papildus kursa darbiem anatomijā, fizioloģijā, traucējumu būtībā un akustikas principiem maģistra programmu studenti saņem arī uzraudzītu klīnisko apmācību.

Runas patologa prasmes un kompetences

Papildus nepieciešamajām klīniskajām zināšanām un pieredzei runas patologiem ir nepieciešamas noteiktas mīkstās prasmes, kas var palīdzēt viņiem just līdzi tiem, kurus viņi ārstē, un palīdzēt sasniegt mērķus ir izpildīti.

  • Līdzjūtība: Tāpat kā daudzos darbos veselības aprūpes jomā, ir svarīgi, lai runas patologi būtu norūpējušies par klientu labklājību un varētu piedāvāt viņiem emocionālu atbalstu.
  • Pacietība: Cilvēki, kas atrodas runas patologa aprūpē, var ātri nereaģēt uz ārstēšanu. Ir svarīgi būt pacietīgam, līdz tiek sasniegti izvirzītie mērķi.
  • Klausīšanās un Runāšanas prasmes: Runas patologiem ir jāspēj skaidri sazināties ar pacientiem un citiem terapijas komandas locekļiem, lai nodrošinātu visefektīvāko ārstēšanu.
  • Kritiskā domāšana: Lemjot par ārstēšanas plānu, logopēdiem ir jāizvērtē pieejamās iespējas, pirms izvēlas labāko.
  • Uzmanība detaļām: Šī prasme ļauj runas patologiem rūpīgi dokumentēt savu pacientu progresu.

Darba perspektīva

Sagaidāms, ka desmitgadē, kas beidzas 2026. gadā, runas patologu darba iespējas palielināsies par 18%. ASV Darba statistikas birojs. Tas ir ievērojami labāk nekā prognozētais 7% pieaugums visām profesijām tajā pašā periodā. Pieaugums ir saistīts ar novecojošo bērnu uzplaukuma periodu un paredzamo veselības stāvokļu, piemēram, insultu un demenci, pieaugumu, kas varētu ietekmēt runu. Turklāt medicīnas sasniegumi ir palielinājuši traumu un negadījumu upuru un priekšlaicīgi dzimušu bērnu izdzīvošanas rādītājus, kuriem visiem dažreiz ir nepieciešami runas patologi.

Darba vide

Logopēdi var strādāt dažādās vietās. Skolas ir viena no visizplatītākajām darba vidēm, taču daudzas strādā arī slimnīcās, aprūpes iestādēs vai citās ar veselību saistītās vietās. Darbs bieži ietver individuālu darbu ar studentiem vai pacientiem papildus konsultācijām ar skolotājiem, vecākiem vai ārstiem atkarībā no konkrētā darba veida. Tie, kas strādā skolu rajonos, var apkalpot vairāk nekā vienu skolas ēku, tāpēc ir jābrauc rajona robežās.

Darba grafiks

Lielākā daļa runas patologa darbu ir pilna laika, un skolās parasti notiek parastajās mācību stundās. Citās iestādēs strādājošajiem var būt daudzveidīgāks grafiks atkarībā no pacientu vajadzībām un pieejamības.

Kā iegūt darbu

Piesakieties tieši skolās vai citās organizācijās vai pētniecības vietnēs, piemēram Patiešām, Briesmonis, un Stikla durvis.

TURPINĀT

Izceliet pieredzi darbā ar bērniem, ja piesakāties skolā.

Līdzīgu darbu salīdzināšana

Cilvēki, kurus interesē runas patoloģija, var arī apsvērt kādu no šiem karjeras ceļiem, kas norādīti ar vidējām gada algām:

  • Audiologs: $75,920
  • Ergoterapeits: $84,270
  • Fizioterapeits: $87,930

Jautrs, taču neveiksmīgs kāzu ēdienkartes neveiksme ir mūžīga

Tas ir smieklīgi, kā viens mazs burts var pilnībā mainīt vārda nozīmi. Kāzu plānotājs @Ria Designs Inc nesen kopīgoja videoklipu, kurā redzama kāzu pieņemšanas ēdienkarte, un viena vēstule patiešām mazināja ikviena apetīti.Videoklipā Ria saka: "Ti...

Lasīt vairāk

3 veidi, kā tikt galā ar spokiem nopietnās attiecībās

Kad attiecības pēkšņi pazūd tukšā gaisā, tās var būt ļoti sāpīgas, un jums ir jābūt pietiekami stipram, lai ar tām tiktu galā. Šajā rakstā ir apskatīti veidi, kā tikt galā un atgriezties dzīvē pēc pēkšņas spoku parādīšanās.stefano-pollio-ZC0EbdLC8...

Sieva liek uz kāpnēm lietas, ko vīrs var paņemt līdzi

Ja esat sieva un dzīvojat divstāvu mājā, šis ir jums. Tu uzzināsi, kas notiek, tiklīdz redzēsi @sarah_jade_ noliekot uz kāpnēm pilnu grozu ar veļu.Videoklipā Sāra tikko pabeidza veļas kravu lejā. Viņa to ne tikai mazgāja un izžāvēja, bet arī skais...