Profil i przegląd kariery radiologa

Radiolog jest Lekarz który odczytuje i interpretuje obrazy cyfrowe lub zdjęcia rentgenowskie pacjentów uzyskane za pomocą różnych aparatów, maszyn i urządzeń do obrazowania. Radiolog wykorzystuje te informacje, aby pomóc zdiagnozować pacjenta i skonsultować się z lekarzem prowadzącym w celu opracowania przebiegu leczenia.

Większość radiologów zajmuje się głównie diagnostyką medyczną. Jednak radiolodzy interwencyjni mogą wykonywać pewne procedury terapeutyczne, sterowane obrazami, aby pomóc w leczeniu chorób sercowo-naczyniowych i niektórych innych problemów zdrowotnych.

Edukacja i trening

Radiolodzy muszą spełnić wymagania, aby zostać lekarzem lub lekarzem. To wymaga:

  • 4 lata studiów licencjackich (licencjat)
  • 4 lata Szkoła Medyczna (Stopień medyczny)
  • 4 lata szkolenia stacjonarnego
  • 1 rok (opcjonalnie) stażu stypendialnego dla podspecjalizacji

Radiolog musi wtedy spełnić dodatkowe wymagania, aby móc wykonywać zawód lekarza w Stanach Zjednoczonych, m.in. zdać egzamin USMLE, uzyskanie państwowej licencji lekarskiej, zdanie egzaminu komisyjnego z radiologii oraz uzyskanie uprawnień szpitalnych i referencje. Niektóre z opcjonalnych stypendiów subspecjalizacji radiologii obejmują radiologię interwencyjną, mammografię, obrazowanie układu mięśniowo-szkieletowego, obrazowanie ciała i neuroradiologię (obrazowanie mózgu).

Opis stanowiska i wymagania dotyczące umiejętności

Większość radiologów spędza większość czasu w biurze, czytając raporty i interpretując obrazy oraz zapisując swoje wyniki i diagnozę do przeglądu przez lekarza prowadzącego.

W przeciwieństwie do wielu innych rodzajów lekarzy, radiolodzy zazwyczaj nie spędzają tak dużo czasu na bezpośredniej interakcji z pacjentami, chyba że praktykują radiologię interwencyjną. Umiejętności interpersonalne są nadal pomocne dla radiologów, ponieważ część ich pracy polega na współpracy i konsultacjach, koordynacja z technikami i pokrewnymi pracownikami służby zdrowia, którzy uzyskują obrazy cyfrowe, a także współpraca z innymi lekarze.

Na przykład onkolog może zlecić tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny pacjenta w celu określenia wielkości i lokalizacji guza przed leczeniem:

  • Technolog będzie obsługiwał maszynę CT w celu uzyskania obrazu, który następnie obejrzy radiolog.
  • Następnie radiolog zinterpretuje informacje i umieści je w raporcie dla onkologa, który następnie przejrzy raport, aby zdecydować o najlepszym sposobie leczenia.
  • Często radiolog nigdy nie kontaktowałby się bezpośrednio z pacjentem lub onkologiem, chyba że istnieje pytanie lub dodatkowe wyjaśnienia wymagające osobistej konsultacji.

Radiologia jest używana w połączeniu z większością specjalności medycznych do diagnozowania problemów w różnych dziedzinach w ludzkim ciele, w tym w mózgu, sercu, układzie trawiennym i prawie każdym narządzie lub układzie Ciało.

Podobnie jak większość lekarzy, radiolodzy muszą mieć wszechstronną wiedzę na temat anatomii człowieka oraz medycznych i naukowych zasad dotyczących zdrowia ludzkiego. Ponadto radiolodzy powinni być zaawansowani technicznie, ponieważ często będą pracować przy komputerze. Ponadto radiolodzy powinni być bardzo skoncentrowani, mieć doskonały wzrok i umiejętności analityczne oraz zwracać uwagę na szczegóły.

Zapotrzebowanie przemysłu

Postęp technologiczny w ciągu ostatnich dziesięciu do dwudziestu lat spowodował boom w karierach radiologów i zastosowaniach do obrazowania medycznego.

Różnorodność nowo opracowanych maszyn do obrazowania i sprzętu radiologicznego wykorzystuje szeroki zakres technologii, w tym materiały jądrowe i radioaktywne, obrazowanie magnetyczne (MRI), komputery, aparaty fotograficzne i obrazowanie cyfrowe oraz fale dźwiękowe (ultradźwięk).

Obrazowanie medyczne pozwala lekarzom dokładniej i szybciej diagnozować różne schorzenia i robić to w znacznie mniej inwazyjny sposób niż chirurgia zwiadowcza lub inne metody.

Odszkodowanie

Radiologia jest jedną z najbardziej lukratywnych specjalizacji medycznych, jakie może wykonywać lekarz. Według raportu Medscape's Physician Compensation Report 2019, radiologowie zarabiają średnio 419 000 $.Radiolodzy interwencyjni, którzy ukończyli dodatkowe szkolenie stypendialne w zakresie radiologii interwencyjnej, zarabiają średnio 507 508 USD.

Korzyści

Lekarze lubią praktykę radiologii z wielu powodów:

  • Odszkodowanie: Jak wspomniano powyżej, radiolodzy cieszą się jednymi z najwyższych zarobków i najlepszymi świadczeniami ze wszystkich lekarzy.
  • Wakacje: Chociaż bycie radiologiem jest stresujące (błąd może być bardzo kosztowny, a radiolodzy czytają dziesiątki tysięcy obrazów rocznie), radiolodzy również cieszą się wieloma korzyściami. Radiolodzy też mają czas na cieszenie się pensjami, bo mają więcej urlopów niż większość lekarzy, średnio 8-12 tygodni, prawie dwa razy więcej niż średnia 4-6 tygodni, którą zwykle zalecają inni lekarze.
  • Harmonogram i elastyczność pracy: Ze względu na charakter swojej pracy radiolog może odbierać telefon z domu, czytając skany na komputerze podłączonym do sieci szpitalnej. Ponadto mobilność radiologii pozwala na dodatkową elastyczność w harmonogramach pracy, w tym pokrycie „nighthawk”. Zasięg Nighthawk jest zapewniany przez służby radiologiczne, czasem nawet za granicą, w celu pokrycia połączeń nocnych dla radiologów, żeby nie musieli pracować w środku nocy jak inni lekarze specjalności.Większość tradycyjnych, pełnoetatowych prac radiologicznych nadal wymaga, aby lekarz był na miejscu przynajmniej przez część czasu, jeśli nie w pełnym wymiarze godzin.

Jak wybrać odpowiedni papier ścierny

Papiery ścierne składają się z różnych materiałów o różnych właściwościach. Typ odpowiedni do kształtowania drewna może nie być najlepszym wyborem do uzyskania gładkiego wykończenia metalu. Różne papiery ścierne również działają i zużywają się in...

Czytaj więcej

Koszty, wymagania i korzyści gwarancji dobrego wykonania

Gwarancja należytego wykonania projektu jest gwarancją należytego zakończenia projektu. Będzie to wymagało posiadania nieruchomości lub inwestycji będącej zabezpieczeniem w celu poparcia wymagań agencji poręczającej. Gwarancja należytego wykonani...

Czytaj więcej

Definicja pozwu o naruszenie umowy

„Naruszenie umowy” to termin prawny opisujący naruszenie umowy lub porozumienia, które ma miejsce, gdy jedna ze stron nie wywiąże się ze swoich zobowiązań zgodnie z postanowieniami umowy. Czasami wiąże się to z ingerencją w zdolność innej strony ...