Asystent lekarza wojskowego Opis stanowiska: wynagrodzenie, umiejętności i więcej

Praca asystenta lekarza armii amerykańskiej (PA) nie jest tak służalcza, jak się wydaje. Chociaż są nadzorowani przez lekarzy z tytułem doktora, PA są szkoleni na poziomie magisterskim i są w stanie rozszerzyć zasięg zespołu opieki zdrowotnej w zakresie oceny i leczenia pacjentów. Ten poziom umiejętności i wykształcenia zapewnia wojskowym PA miejsce w szeregach oficerskich, tuż obok lekarzy, pielęgniarek i innych specjalistów na poziomie absolwentów.

Oprócz wykonywania w ramach swojej praktyki zawodowej, PA w armii amerykańskiej zapewniają przywództwo w wojskowej społeczności medycznej: Według GoArmy.com, mogą nawet służyć jako „dowódcy kompanii, batalionów, brygad i placówek medycznych”.

Obowiązki i obowiązki asystenta lekarza wojskowego

To stanowisko zazwyczaj wymaga umiejętności wykonywania następujących prac:

  • Zbadaj pacjentów i zdiagnozuj ich chorobę lub uraz
  • Pobierz lub przejrzyj historię medyczną pacjentów
  • Asystowanie lekarzom podczas operacji lub innych procedur medycznych
  • Podawanie i przepisywanie pacjentom leków i procedur terapeutycznych
  • Zapewnij pacjentom rutynowe badania fizyczne, leczenie i porady
  • Zamów i oceń wyniki badań oraz zarekomenduj leczenie

Armia PA współpracuje z lekarzami lub jako część zespołu obsługi pacjenta w celu utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia personelu wojskowego i jego rodzin. Mogą asystować lekarzom na sali operacyjnej, wykonując rutynowe lub pilne operacje. Niektóre PA mogą zapewniać pomoc medyczną w nagłych wypadkach podczas walki lub na odległych obszarach.

PA mogą również specjalizować się w badaniach laboratoryjnych próbek tkanek i krwi; prowadzenie apteczki lub dokumentacji pacjentów; pomoc przy zabiegach dentystycznych; obsługa narzędzi diagnostycznych, takich jak aparaty rentgenowskie i ultrasonograficzne; lub inne zadania związane z opieką zdrowotną.

Wynagrodzenie asystenta lekarza wojskowego

Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy zalicza tę pracę do asystentów lekarzy. Zgodnie z tą kategorią PA zarabiają następujące wynagrodzenie:

  • Średnie roczne wynagrodzenie: 108 610 USD (52,22 USD/godz.)
  • Najwyższe 10% rocznej pensji: 151 850 USD (73,00 USD/godz.)
  • Dolne 10% rocznej pensji: 69 120 USD (33,23 USD/godz.)

Źródło: Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy, 2018.

Payscale zapewnia wynagrodzenie dla PA w armii amerykańskiej w następujący sposób:

  • Średnie roczne wynagrodzenie: 94 000 USD (45,19 USD/godz.)
  • Najwyższe 10% rocznej pensji: 119 000 USD (57,21 USD/godz.)
  • Dolne 10% rocznej pensji: 76 000 USD (36,54 USD/godz.)

Źródło: Payscale.com, 2019.

Według Usługi księgowe finansów obronnych (DFAS), oddział Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych, PA otrzymują dodatkowe 5000 USD wynagrodzenia motywacyjnego rocznie i mogą otrzymać dodatkową premię za utrzymanie. Na przykład PA, który pracował dla armii amerykańskiej przez sześć lat, otrzyma premię za utrzymanie w wysokości 35 000 USD rocznie.

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Aby zostać PA Army, musisz mieć następujące wykształcenie, szkolenie i certyfikat, które różnią się w zależności od czasu spędzonego w służbie:

  • Wymagania dotyczące prowizji bezpośredniej: Jeśli zdobyłeś już stopień naukowy i licencję, możesz ubiegać się o bezpośrednią prowizję do armii Medical Specialist Corps, kadra oficerska, która obejmuje również terapeutów zajęciowych i fizjoterapeutów oraz dietetycy. Musisz mieć obywatelstwo amerykańskie, biegłą znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie oraz umiejętność spełniania standardów medycznych dla oficerów armii. Ponadto musisz mieć od 21 do 46 lat i spełniać określone normy dotyczące wzrostu i wagi, a także zdać wojskowy test sprawności fizycznej.
  • Edukacja: Jeśli masz tytuł magistra, nadal będziesz musiał uczęszczać do zmodyfikowanej wersji Oficerskiej Szkoły Kandydatów, aby upewnić się, że dobrze znasz styl życia i kulturę personelu wojskowego. Jednak w przeciwieństwie do innych oficerów, PA i inni kandydaci do Korpusu Specjalistów Medycznych uczestniczą w około 10-tygodniowym szkoleniu zwanym Basic Officer Leader Course (BOLC) w Fort Sam Houston w Teksasie. Jeśli dołączasz do rezerw, Twój pobyt będzie znacznie krótszy o dwa tygodnie. Jak ilustruje przegląd kursów BOLC, nowi asystenci aklimatyzują się w armii amerykańskiej ze standardowymi tematami, takimi jak musztra i ceremonia — jak chodzić, zwyczaje i uprzejmości — kiedy i komu pozdrawiać oraz podstawowe szkolenie w zakresie uzbrojenia ze strzelbą i pistolet. Materiały specjalnie dostosowane dla oficerów medycznych obejmują ewakuację poszkodowanych, wojskową doktrynę medyczną oraz kilka ostatnich tygodni zawierających konkretne tematy dla każdej kategorii pokrewne zawody medyczne.
  • Program stypendialny zawodów medycznych: Jeśli posiadasz tytuł licencjata i planujesz zdobyć tytuł magistra i licencję PA, możesz również się zakwalifikować na Program Stypendialny Zawodów Służby Zdrowia w zamian za służbę w wojsku po ukończenie szkoły.
    Wymagania programu: Oprócz zwykłych wymagań dotyczących uzyskania prowizji w wojsku, osoby ubiegające się o stypendium muszą już posiadać list akceptacyjny do programu studiów stacjonarnych. W przeciwieństwie do bezpośrednich prowizji PA, stypendyści są zobowiązani do uczęszczania na BOLC tylko przez sześć tygodni, podczas przerwy w szkole. Następnie nowo absolwenci PA są zatrudniani i muszą spłacić stypendium rocznym okresem służby wojskowej za każdy rok studiów podyplomowych.
    Według Podsumowanie programu stypendialnego GoArmy.comczesne, książki i sprzęt są opłacone, I koszty utrzymania są pokrywane z ponad 2000 dolarów miesięcznie. Pomoże ci to skoncentrować się na nauce, zamiast pracować, aby zarobić dodatkowy dochód.
  • Międzywydziałowy program asystentów lekarzy (IPAP): Żołnierze zawodowi zainteresowani awansem do służby jako PA będą musieli zapisać się do IPAP. Podobnie jak stypendium cywilne, pozwala szeregowym mężczyznom i kobietom zdobyć stopień naukowy i utrzymać się bez przerywania służby. IPAP zapewnia naturalny rozwój kariery dla żołnierzy już w dziedzinie zdrowia i medycyny podobny do medyk, ale armia nie wymaga od kandydatów posiadania żadnej szczególnej wojskowej specjalizacji zawodowej (MOS). zakwalifikować.
    Wymagania programu: Ogólne wymagania, takie jak obywatelstwo amerykańskie i znajomość języka angielskiego, pozostają takie same. Główną przewagą nad stypendium cywilnym jest to, że żołnierze ubiegający się o przyjęcie do IPAP niekoniecznie potrzebują czteroletniego dyplomu, ponieważ wymagane jest tylko 60 punktów na studiach. Zgodnie z rozporządzeniem wojskowym 601-20, w przypadku kursów z języka angielskiego, nauk humanistycznych lub społecznych, chemii, anatomii i fizjologii, algebry i psychologii należy uzyskać w miejscu zamieszkania 30 punktów. Kolejne 30 punktów można uzyskać w inny sposób, na przykład za pomocą punktów testowych lub równoważnego doświadczenia wojskowego.
    Technicy laboratoriów wojskowych mogą dążyć do spełnienia wymogu dotyczącego wyłącznie miejsca zamieszkania za pomocą chemii kredyty, podczas gdy medycy sił specjalnych i licencjonowane pielęgniarki praktyczne mogą otrzymać trzy kredyty za człowieka anatomia. Chociaż IPAP jest programem studiów podyplomowych, żołnierze nie muszą zdawać egzaminów Graduate Record Examinations (GRE). Jednak będą musieli zdać Scholastic Aptitude Tests (SAT) i mieć wynik co najmniej 1000, czyli nie więcej niż pięć lat.

Umiejętności i kompetencje asystenta lekarza wojskowego

Aby zostać pomocnikiem lekarza w wojsku, potrzebujesz następujących umiejętności:

  • Umiejętności komunikacji pisemnej i ustnej: Umiejętność wyjaśniania złożonych problemów medycznych w sposób zrozumiały dla pacjentów, a także komunikowania się z lekarzami, personelem medycznym i personelem wojskowym
  • Samodyscyplina: Zdolność do przestrzegania surowych zasad i przepisów jako członek wojska
  • Wytrzymałość fizyczna i psychiczna: Zdolność do właściwego leczenia pacjentów dotkniętych psychicznie i fizycznie przez wojnę, co może również obejmować podróżowanie do stref walk lub odległych obszarów ze sprzętem medycznym i ewentualnie pacjentami
  • Umiejętność rozwiązywania problemów: Zdolność do oceny objawów pacjentów i podawania odpowiednich leków
  • Stabilność emocjonalna: Zdolność do zachowania spokoju w stresujących sytuacjach, które mogą dotyczyć rannych żołnierzy lub niepokojących scen
  • Zorientowany na szczegóły: Zdolność do skupienia się podczas leczenia pacjentów
  • Cierpliwość i współczucie: Umiejętność leczenia pacjentów cierpiących z powodu bólu lub cierpienia z życzliwością i zrozumieniem

Perspektywy pracy

Według Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy przewiduje się, że zatrudnienie asystentów lekarzy wzrośnie o 37% do 2026 r., znacznie szybciej niż średnia dla wszystkich zawodów. Oczekuje się, że PA będą nadal odgrywać coraz większą rolę w świadczeniu usług opieki zdrowotnej, ponieważ można je szkolić szybciej niż lekarzy. pod jego kariery wojskowe kategoria, tzw Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy stwierdza, że ​​możliwości dla wykwalifikowanych jednostek we wszystkich rodzajach sił zbrojnych powinny nadal być korzystne.

PA pracują w bazach wojskowych, szpitalach lub wszędzie tam, gdzie są potrzebne. Większość czasu spędzają na nogach, robiąc obchody i oceniając pacjentów. Pracują na salach operacyjnych, często stojąc przez dłuższy czas.

Plan pracy

PA armii amerykańskiej zazwyczaj pracują w pełnym wymiarze godzin. Godziny zwykle obejmują nadgodziny, leczenie nagłych przypadków oraz pomoc w długich operacjach i innych procedurach medycznych. PA mogą również pracować w nocy, w weekendy i święta. Mogą być pod telefonem i muszą radzić sobie z sytuacjami kryzysowymi z niewielkim wyprzedzeniem.

Porównanie podobnych ofert pracy

Osoby zainteresowane karierą jako asystent lekarza wojskowego powinny również rozważyć te podobne kariery:

  • EMT lub ratownik medyczny: $34,320
  • Lekarz lub chirurg: $208,000
  • Zarejestrowana pielęgniarka: $71,730
  • fizjoterapeuta: $87,930

Co zrobić, gdy klient nie zapłaci

Nie ma nic bardziej frustrującego niż sytuacja, gdy pojawiasz się w pracy, dotrzymujesz umowy, a potem musisz bez końca zabiegać o klienta, aby spłacił to, co jesteś winien. Nie myśl, że to koniecznie Twoja wina, jeśli zdarzyło Ci się to więcej n...

Czytaj więcej

Opisy stanowisk oficerów marynarki wojennej

Oznaczenia oficerów marynarki wojennej mogą być nieco mylące. W przeciwieństwie do innych służb, które dzielą swoich oficerów na podstawowe gałęzie, Marynarka Wojenna dzieli swoich oficerów na cztery podstawowe rodzaje oficerów: Nieograniczeni f...

Czytaj więcej

Przewodnik po cenach pakietów konferencyjnych i spotkań

Ceny pakietów spotkań w stylu europejskim stały się bardziej popularne w USA W przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych powszechną praktyką w europejskich hotelach jest oferowanie korporacyjnych pakietów konferencji i spotkań jako opcji planiści w...