Opis stanowiska komentatora sportowego: wynagrodzenie, umiejętności i inne

Komentatorzy sportowi opisują akcję i zapewniają barwny komentarz do transmisji wydarzeń sportowych. Mogą pracować w telewizji, radiu lub w mediach internetowych. Byli trenerzy i zawodnicy są zatrudniani do komentowania, podczas gdy inni spikerzy zajmują się obowiązkami „play-by-play”.

Z tą drużyną związani są komentatorzy, którzy od wielu lat zajmują się wywoływaniem gier dla konkretnej drużyny. Na najwyższym poziomie kariera spikera sportowego może być efektowna i oferować hojne wynagrodzenie. Należy jednak zauważyć, że spikerzy na szczycie swojej gry zazwyczaj płacili swoje składki w mniej ekscytujących miejscach, aby zdobyć te upragnione posady.

Obowiązki i obowiązki spikera sportowego

Ta praca na ogół wymaga następujących umiejętności i cech:

  • Znajomość sportu, drużyn, które grają i ich graczy.
  • Możliwość szybkiego podsumowania tego, co dzieje się w trakcie gry.
  • Możliwość komentowania gry.
  • Możliwość przekomarzania się z kolegami na antenie.
  • Znajomość zasad działania danej formy nadawania.

Spikerzy sportowi muszą łączyć wszystkie te cechy, aby to, co mówią, angażowało publiczność i sprawiało wrażenie przyjaznego i inteligentnego. Powinni pokazać swoją osobowość, ale nie w takim stopniu, aby zakłócać radość widza i słuchacza z gry.

Wynagrodzenie komentatora sportowego

Wynagrodzenie spikera sportowego różni się w zależności od poziomu doświadczenia i wielkości rynku medialnego. Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy nie zbiera danych dotyczących wynagrodzeń specjalnie dla spikerów sportowych. Liczby te dotyczą wszystkich rodzajów spikerów, w tym tych, którzy prezentują muzykę i wiadomości w radiu lub telewizji. Stawki godzinowe oparte są na 40-godzinnym tygodniu pracy.

  • Średnie roczne wynagrodzenie: 33 220 USD (15,97 USD/godz.)
  • Najwyższe 10% rocznej pensji: Ponad 94 450 USD (45,41 USD/godz.)
  • Dolne 10% rocznej pensji: Mniej niż 19 120 USD (9,19 USD/godz.)

Źródło: Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy, 2018.

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Spikerzy sportowi zazwyczaj rozpoczynają przygotowania do kariery na studiach, na zajęciach i poza nimi.

  • Edukacja: Komentatorzy sportowi często uzyskują tytuł licencjata na kierunku takim jak np komunikacja, dziennikarstwo, radio, telewizji lub multimediów. Zajęcia z mowy, głosu i muzyki mogą być korzystne w rozwijaniu atrakcyjnego głosu.
  • Szkolenie: spikerzy sportowi muszą wykazać się bogatym doświadczeniem, aby rozpocząć karierę, a wielu zaczyna od ogłaszania meczów różnych programów sportowych na swoich uczelniach.

Umiejętności i kompetencje komentatorów sportowych

Komentatorzy sportowi na głównych rynkach medialnych, takich jak Nowy Jork, Los Angeles i Chicago, są tak dopracowani, że sprawiają, że praca wygląda na łatwą. Aby odnieść sukces jako spiker, potrzeba dużo praktyki, a także następujących cech i umiejętności:

  • Doskonały głos mówiący: spikerzy sportowi muszą mieć głos, którego ludzie chcą słuchać. Powinni nim dowodzić, mówić jasno i pewnie.
  • Umiejętności interpersonalne: Muszą skutecznie wchodzić w interakcje z innymi talentami na antenie, a także, w niektórych przypadkach, z gośćmi w studiu i osobami prowadzącymi ich program.
  • Badania: Na mniejszych rynkach prowadzą własne badania w celu generowania statystyk i ciekawostek na temat gospodarzy i ich przeciwników.
  • Pismo: Mogą również pisać materiały do ​​audycji lub do wykorzystania w innych mediach.
  • Zmysł techniczny: Muszą być w stanie korzystać z różnych elementów wyposażenia technologicznego, z których korzysta ich praca.

Perspektywy pracy

Według Biura Statystyki Pracy, liczba miejsc pracy dla wszystkich typów spikerów ma spaść o 9% w latach 2016-2026. Przewiduje się, że zatrudnienie spikerów radiowych i telewizyjnych odnotuje większy spadek o 12%. BLS jako przyczynę tego spadku podaje trwającą konsolidację stacji radiowych i telewizyjnych oraz nadawców.

Spikerzy sportowi pracują przede wszystkim w kabinach nadawczych na stadionach i innych obiektach sportowych. Mogą również pracować w warunkach biurowych, przygotowując się do transmisji.

Plan pracy

Harmonogram spikera sportowego zależy od harmonogramu zespołu lub wydarzeń sportowych, które relacjonują. W związku z tym pracują o różnych porach dnia i nocy oraz w weekendy i święta.

Jak zdobyć pracę

STAŻ

Aspirujący spikerzy sportowi, którzy są na studiach, powinni szukać staży, które pomogą im postawić stopę w drzwiach zespołu lub firmy nadawczej.

NAPISZ CENTRALNE CV I LIST MOTYWACYJNY

Stwórz wznawiać który podkreśla Twoje mocne strony i wyróżnia Cię spośród innych kandydatów. Napisz krótki, ale treściwy list motywacyjny specyficzne dla stanowiska, o które się ubiegasz.

NAGRAJ

Nagrywaj gry, przeglądaj gry i śledź doskonałe rozmowy lub komentarze. Podczas ubiegania się o pracę dostarczaj mediom kompilacje swoich najlepszych klipów.

Porównanie podobnych ofert pracy

Osoby zainteresowane zostaniem komentatorami sportowymi mogą również rozważyć następujące oferty pracy. Podane liczby to mediana rocznych wynagrodzeń:

  • Technik radiofonii i inżynierii dźwięku: $43,660
  • Reporter, korespondent lub analityk wiadomości: $43,490
  • Montażysta filmowy i wideo lub operator kamery: $58,990

Źródło: Biuro Statystyki Pracy, 2018.

Inżynier techniczny (12T) Opis stanowiska: Wynagrodzenie, umiejętności i inne

Inżynier techniczny zaliczany jest do wojskowej specjalizacji zawodowej (MOS) 12T. Prowadzą badania gruntów i sporządzają mapy. To kluczowa rola w każdym projekcie budowy armii. Inżynier techniczny armii ma dłuższy okres szkolenia niż wiele inny...

Najpopularniejsze witryny poświęcone modzie w ramach crowdfundingu

Transformacyjna forma finansów i partycypacyjnego projektowania produktów, crowdfunding – praktyka, w ramach której przedsiębiorcy pozyskują klientów do wspierać finansowo ich wysiłki z góry przed rozpoczęciem produkcji – wywarł znaczący wpływ na...

Czytaj więcej

Co to jest rozporządzenie SEC D?

Rozporządzenie D Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) stanowi część ustawy o papierach wartościowych z 1933 r. Ustanawia procedurę kwalifikowania przedsiębiorców do zwolnienia z zasady konieczności rejestracji wszelkich ofert papierów war...