Opis stanowiska programisty stron internetowych: wynagrodzenie, umiejętności i inne

Twórcy stron internetowych potrzebują połączenia umiejętności projektowania graficznego i technicznych umiejętności komputerowych, które pozwolą im tworzyć określone projekty na stronach internetowych. Oprócz ładnego wyglądu strony internetowe muszą być funkcjonalne i bezpieczne. Zadaniem twórców stron internetowych jest tworzenie takich witryn, które spełniają wymagania pracodawców lub klientów.

Twórcy stron internetowych często wdrażają pomysły kolegów mniej obeznanych z technologią, którym brakuje know-how, aby przekształcić swoją wizję w rzeczywistą, funkcjonalną stronę internetową.

Obowiązki i obowiązki programisty internetowego

Ta praca na ogół wymaga umiejętności wykonywania następujących prac:

  • Znajomość HTML, CSS, JavaScript, PHP i innych odpowiednich języków kodowania projektowania stron internetowych
  • Twórz i testuj aplikacje na strony internetowe
  • Współpracować
  • Obecne specyfikacje projektowe
  • Współpraca z grafikami i innymi projektantami
  • Rozwiązywanie problemów z witryną
  • Utrzymanie i aktualizacja stron internetowych
  • Monitoruj ruch na stronie
  • Bądź na bieżąco z technologią

Twórcy stron internetowych budują i kształtują wrażenia odwiedzających na stronach internetowych.

Robią to poprzez tworzenie układów strony (nagłówki i akapity), stylizację strony internetowej (kolory i czcionki) oraz funkcje strony (animacje i obrazy). Funkcje interaktywne, takie jak bezpieczne dokonywanie płatności online, są niezbędną cechą witryn handlu elektronicznego.

Twórcy stron internetowych ściśle współpracują z kierownikami projektów i projektantami, aby zapewnić zgodność produktów końcowych z ustalonymi budżetami, zakresem i projektami. Twórcy stron internetowych czasami muszą być w stanie pokazać pracodawcom lub klientom prototyp strony internetowej, aby pomóc im zrozumieć, jaki będzie gotowy produkt.

Ważnym elementem pracy jest również utrzymanie strony internetowej. Ponieważ trzeba dodać nowe funkcje lub zaktualizować stare funkcje, twórcy stron internetowych muszą upewnić się, że zmiany te są wdrażane płynnie i nie zakłócają działania funkcji witryny.

Wynagrodzenie programisty WWW

Twórcy stron internetowych, którzy potrafią tworzyć i utrzymywać atrakcyjne i przyjazne dla użytkownika strony internetowe, są bardzo poszukiwani, a osoby o udowodnionych umiejętnościach mają, zgodnie z oczekiwaniami, większe zarobki.

  • Mediana rocznego wynagrodzenia: $77,200
  • Najwyższe 10% rocznej pensji: $146,430
  • Dolne 10% roczne wynagrodzenie: $40,750

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

W niektórych ustawieniach twórcy stron internetowych mogą zacząć od dyplomu ukończenia szkoły średniej, ale zazwyczaj do awansu w tej dziedzinie potrzebny jest stopień naukowy lub licencjat.

  • Edukacja: Wiele klas szkół średnich obejmuje podstawy projektowania stron internetowych i projektowania graficznego niezbędne w tej dziedzinie, a niektórzy programiści stron internetowych są samoukami. Wielu pracodawców nadal będzie poszukiwać kandydatów ze stopniem naukowym w dziedzinie projektowania stron internetowych lub podobnym. Niektóre stanowiska bardziej zorientowane na szczegóły będą wymagały co najmniej tytułu licencjata z programowania komputerowego, informatyki lub czegoś podobnego.
  • Orzecznictwo: Certyfikaty nie są konieczne, ale kandydaci do pracy mogą zwiększyć swoją atrakcyjność rynkową, zdobywając certyfikaty w takich dziedzinach, jak JavaScript lub SQL, poprzez kursy online.

Umiejętności i kompetencje programistów internetowych

Oprócz umiejętności technicznych niezbędnych do pracy, istnieje kilka umiejętności miękkich, które mogą być bardzo korzystne dla każdego, kto szuka kariery jako programista stron internetowych:

  • Zorientowany na szczegóły: Jeden wiersz kodu może mieć znaczący wpływ na funkcjonalność lub wygląd witryny, a twórcy stron internetowych muszą mieć pewność, że nie brakuje im kluczowych szczegółów. Podczas rozwiązywania problemów muszą wiedzieć, gdzie szukać problemu.
  • Wielozadaniowość: Projekty nie zawsze są obsługiwane pojedynczo, a awaria jednego klienta czasami może zepchnąć inny projekt na dalszy plan. Twórcy stron internetowych muszą być w stanie żonglować wieloma projektami bez niedotrzymywania terminów.
  • Samozmotywowany: Czasami praca może być samotna. Twórcy stron internetowych muszą być w stanie wykonywać swoje zadania bez nikogo, kto będzie nad nimi stał.
  • Rozwiązywanie problemów: Strony internetowe muszą być funkcjonalne i atrakcyjne. Twórcy stron internetowych muszą dowiedzieć się, jak przełożyć wizję klienta na rzeczywistą, funkcjonalną stronę internetową.
  • Dobry pod presją: Krótkie terminy są powszechne podczas projektowania lub aktualizowania stron internetowych. Deweloperzy muszą być w stanie poradzić sobie z presją wykonywania pracy w razie potrzeby.

Perspektywy pracy

Oczekuje się, że możliwości pracy dla twórców stron internetowych wzrosną o około 13% lub dekadę kończącą się w 2030 r., zgodnie z amerykańskim Biurem Statystyki Pracy. Wzrost przypisuje się rosnącej popularności e-commerce i aplikacji mobilnych do wielu zadań.

Twórcy stron internetowych pracują dla różnych pracodawców w sektorach rządowym, non-profit i korporacyjnym. Jednak wielu pracuje również niezależnie na podstawie umowy lub dla firm tworzących strony internetowe.

Większość pracy odbywa się na komputerze, dlatego ważne jest, aby wygodnie siedzieć przy biurku przez długi czas. Jednak nie cała praca odbywa się przed komputerem.

Twórcy stron internetowych często muszą konsultować się z pracodawcami lub klientami w sprawie potrzeb witryny i sprawdzać postępy.

Plan pracy

Praca na ogół przebiega zgodnie z typowym biznesowym tygodniem pracy, ale twórcy stron internetowych pracujący zdalnie dla klientów w innym czasie strefy — zwłaszcza te zamorskie — muszą być dostępne, aby rozmawiać lub w inny sposób korespondować w dogodnych dla nich porach klienci.

Jak zdobyć pracę

STWÓRZ PORTFOLIO ONLINE: Zaprezentuj swoją poprzednią pracę za pomocą przykładów, które możesz opublikować na stronie internetowej. Witryny takie jak Wybuch kodu I mockplus oferują kilka przykładów portfeli jakości.

NAPISZ CV: Recenzja rada o stworzeniu jak najlepszego CV.

STOSOWAĆ: Aplikuj bezpośrednio do pracodawców lub szukaj ogłoszeń w witrynach takich jak Authentic i Stack Overflow

Porównanie podobnych ofert pracy

Osoby zainteresowane pracą jako programista stron internetowych mogą również rozważyć jedną z następujących ścieżek kariery, wymienionych wraz ze średnimi rocznymi zarobkami:

  • Grafik: $53,380
  • Programista komputerowy: $89,190
  • Programista: $110,140

Części systemu kasowego POS

Sprzedawcy detaliczni nie będą mogli wybrać odpowiedniego systemu punktu sprzedaży dla swojej firmy, jeśli najpierw nie zrozumieją elementów kasy fiskalnej POS. Systemy POS można kupić w pakiecie, z oprogramowaniem lub bez. Podobnie jak urządzeni...

Czytaj więcej

Zarejestruj się w Kanadzie jako firma niebędąca rezydentem

Uruchamianie działalność niebędąca rezydentem w Kanadzie jest to możliwe, jednak trzeba będzie spełnić pewne wymagania. Przepisy różnią się w zależności od rodzaju prowadzonej działalności oraz prowincji, w której będzie ona działać. Aby rozpocz...

Ochrona ubezpieczeniowa elektronicznego przetwarzania danych – EDP

Ubezpieczenie elektronicznego przetwarzania danych (EDP) obejmuje uszkodzenia komputerów, nośników i danych. Ubezpieczenie to jest ważne, jeśli Twoja firma jest uzależniona od komputerów do wykonywania codziennych operacji. Wypełnia wiele luk ist...